Next Generation Renesis (Rotary Engine 16x)

Next Generation Renesis (Rotary Engine 16x)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
http://www.mazda.com/mazdaspirit/rotary/16x/

27-10-2007704.jpg
 
Član
šredobro....ovi klipicici su tako super da bi se dalo od njih napravit da budu podmetac ukrasni za saxiju cvijeca hehehe :D
 
Član
Dok to TUV ne odobri... Kakav li se tu turbo sprema ^^

edit : ne znam jesi li mijenjala zamašnjak, ali i s njim bi dobila veci odziv na gas i bolje ubrzanje... cijena je nekih 250$
 
Član


i do tada ja samo malo na zvuku i mozda kojem konjicu vishe radim. ovo na slici neznam kako se na nashi zove.. Fächerkrümmer.. :icon_question:

primerni razlog sto ne ubacujem turbo je u stvari, sto imam jos garanciju na motoru. mazda bi digla ruke od motora da sta rikne sa turbokitom. a motor me dodje +/- 8000 eura. za TÜV bi se moglo naci, kako sam za felge isla preko 700km. tako bi i za taj turbo :lol:. no posto neznam licno nijednog iz rx8 foruma sa turbom, odakle bi mogla pokupiti koji savjet i iskustvo.. ja to ne diram.. i ovaj sadasnji renesis je u japanu sa 280 ks. samo sto su morali za evropske norme srediti *hrmpf!*

tako da vjerujem da ce i ovaj novi renesis.. po americi i japanu sa moguce 300ks vozati, a ovdje ce doci sa mozda 250 sepavih konjica..
 
Član
Izduvna grana ;), ides na sigurno, a po ostalim forumima greedy turbo se i nije bas pokazao, osim sto ima entuzijazista koji sve sami rade i podesavaju, pa to znaju malo bolje, i nije im problem ako sta ode :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top