Nesto nije ok sa gasom

Nesto nije ok sa gasom

Član
Pozdrav forumasi, imam problem, naime posjedujem golf 2 dizel 1.6 i desava mi se sledeca stvar, dok vozim u cetvrtoj brzini, i prilikom ostvarivanja brzine da prebacim u 5 , golf pocne sam od sebe da ubrzava. Mislim strasno prepao sam se, blago na kocnicu ne, i nekako vratim u manju. moram reci da nije hladno vani da bi rekao da se gas zaledio... molim Vas da mi pomognete, otprilike mi recite sta bi moglo biti... ( vozio sam 80 i kada kazaljka prodje 85 on ubrza osjetim kako me pritisne u sjediste)
 
Član
( vozio sam 80 i kada kazaljka prodje 85 on ubrza osjetim kako me pritisne u sjediste)
hahahahhaahah svaka ti cast jel ko gti uvuce...
I ja mislim da je sta oko pumpe i onih ventila njihovih sto se steluje mozda je neko cackao pa vidi to pogledaj prvo otidji do nekog majstora...
 
Član
menso je napisao(la):
( vozio sam 80 i kada kazaljka prodje 85 on ubrza osjetim kako me pritisne u sjediste)
hahahahhaahah svaka ti cast jel ko gti uvuce...
I ja mislim da je sta oko pumpe i onih ventila njihovih sto se steluje mozda je neko cackao pa vidi to pogledaj prvo otidji do nekog majstora...

aha, kontao sam kod majstora, al prvo sam htio da pitam sta bi moglo biti, posto se ne razumjem bas najbolje oko motora, a to sto si me citirao, to sam mislio bukvalno zato sam se prepao tokom voznje, jer nije gti, reko wtf gle ti kako jurca, pustim gas on i dalje ubrzava... a te ventile ne mogu ja stelovati?
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Ovi 1.6D opasno zakucavaju u sjedalo :) :)...moze se ponekad i kvalitetno ismijati na ovom forumu :)

Pitao sam fino jer sam ugrozio saobracaj, a ne moras mi se smijati ko nemas sta kvalitetno preporuciti, rekao sam kako sam osjetio, mozda sam bio i preumoran pa mi se ucinilo da je to tako ali kazem da mi se desilo.

normala je napisao(la):
hahahahahahahaaha kako ti nije od siline sjediste propalo

prijatelju volio bih da sam "bubnuo" ali nisam, zato sam se pozalio jer je i mene iznenadilo, i naravno ne moze stati ili usporiti dok ne ugasis auto. zato sam pitao i nisam se ni nadao da ce mi se ko smijati jer sam ugrozio saobracaj.
 
Član
ma to sam ja citirao onako mi smijesno bilo a znam kakav si osjecaj imao to al mi malo bukvalno shvatamo sve, pa ispadne smijesno ali nista strasno malo humora nije na odmet, kazem ti samo ti otidji nek ti majstor pogleda zna na sta sve sumnja i sam kazes da nisi bas strucan oko motora a mozes ti to stelovati pokusaj pa naucit ces se tesko da ces tu sta pokvarit stelovanjem samo moze vise trosit goriva i da ne brojim sad... al bolje ne diraj odvuci i pregledaj sve pa ces vidit sta je u pitanju...
 
Član
Imao sam sličnu situaciju ali sa gti-om. Zamisli kako je meni bilo:icon_biggrin::lol::lol:

Kroz kutiju zračnog filtera se usisao plastični čep koji je zategao klapnu gasa. Gas bio otvoren do kraja non stop:icon_eek:
 
Član
menso je napisao(la):
ma to sam ja citirao onako mi smijesno bilo a znam kakav si osjecaj imao to al mi malo bukvalno shvatamo sve, pa ispadne smijesno ali nista strasno malo humora nije na odmet, kazem ti samo ti otidji nek ti majstor pogleda zna na sta sve sumnja i sam kazes da nisi bas strucan oko motora a mozes ti to stelovati pokusaj pa naucit ces se tesko da ces tu sta pokvarit stelovanjem samo moze vise trosit goriva i da ne brojim sad... al bolje ne diraj odvuci i pregledaj sve pa ces vidit sta je u pitanju...

Ok, hvala na savjetu, ako ne rjesim ovako laicki odvuci cu masjtrou nema druge

almir_1983 je napisao(la):
Sigurno nešto oko boš pumpe,kao da ostaje u turaži...????

da turira. puca na blokadu ali samo povecava turazu. dok ne kocnem malo


ZELA GTI je napisao(la):
Imao sam sličnu situaciju ali sa gti-om. Zamisli kako je meni bilo:icon_biggrin::lol::lol:

Kroz kutiju zračnog filtera se usisao plastični čep koji je zategao klapnu gasa. Gas bio otvoren do kraja non stop:icon_eek:

Vidis caprkao sam oko crijeva sto ide iz kije od zracnog fitlera ali dole kod blatobrana, odpojio se pa sam ga nekako vratio nazad... sta se desava ako par kapi udje u tu cijev?

bucky_mb@yahoo je napisao(la):
trazi da ga procepis:lol::lol::lol::123::123:
sreca ti je sto nece puno kazaljka odmaci sa
85 kad pocne ubrzavati:D:smajli17:

ne vozim ja njega ispod 100, pogotovo na autoputu pici on care. samo eto to sam laicki rekao jer poslije sam malo kocio. a sto jest jest prepao sam se
 
Top