Nece kratka svjetla, Golf 1 ??

Nece kratka svjetla, Golf 1 ??

Član
Radi se o Golfu 1 1.6d, prekidac svjetala zamijenjen, sijalice ispravne, duga normalno rade, ali kratka nece nikako ???
 
Član
Relej dugih svjetala, otvori kutiju osiguraca, tamo bi trebala biti dva releja, jedan od dugih drugi od kratkih, pretezno u auta dodju isti relej za oba, ubodu od dugih na mjesto od kratkih i vidi onda da li ce ti raditi, ako bude to ti je greska. Kupis drugi i to je to, a ako ne bude onda rucica gdje se pale dugo i kratko je vjerovatno otisla...
 
Član
nisam siguran 100% ali mi se cini da golf 1 neam relej za duga-kratka svijetla!
vidi osigurace, instalaciju do prekidaca!
 
Član
Bio je kod majstora, valjda KEC nema te releje, svi osiguraci ispravni, kao otisla neka tabla koja se nalazi iza table osiguraca kako sam ja skontao. Moram sutra to raskopat da vidim, pokusat cu i s rucicom. Da napomenem da se prije ovoga desavalo da vozis pod dugim i kad hoces vratiti na kratka svjetla se ugase skroz ?
 
Član
U keca iza table osiguraca ima samo zica, nikakve druge table nema, provjeri rucicu i vidi ako imas negdje naci drugu tablu pa da probas tako, mozda ona pravi problem.
 
Član
Da i ja sta pametno upisem ... na tabli gdje se nalaze osiguraci i releji imas dzekove koji su ustekani u tu tablu ... Svakom golfu 1 je mana ta struja od dugih i kratkih .. jer prije 30 godina nije bas projektovano bilo da rade svjetla po danu ... Ja sam imao s tim problema na golf-u i kupio sam drugu tablu mada je u 90% tabli izgoren taj dzek .. bar malo nacet ako ne skroz ... Moguce je to uskladit kod malo boljeg el. al nije bas dugotrajno al eto moze trajat -.-
 
Član
Hvala svima na pomoci, otklonio sam problem, rucica je bila u pitanju. Imao neke stare pa sam nesto iskombinovao, radio kao novo :D
 
Top