Nece da se upali

Nece da se upali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh imam skodu feliciju lx 1.9 d
normalno sve vozim i nazove mene brat i kaze mi da kupim nesta ...
... i ja to kupim i da upalim auto nece samo vergla (ako se to tako kaze :D) i ja probam ponovo i isto tako.. odem kod majstora kaze on meni da promjenim akumulator. Ja promjenim akumulator i sve u redi i jedno 1-2 sedmice ista stvar :S. Evo neki dan sam promjenio akumulator i jos mi se to nije desilo ..
Zna li ko do cega moze bit ??
 
Član
Mozda grijaci, ali nije jos toliko hladno, ali najvjerovatnije alternator! Moj ujak isto imao problem sa fiestom 1.8d. Pali, pali i odjednom nece. Kupio nov akumulator, par sedmica i opet isto! Otisao kod majstora i sve u redu poslije!
 
Član
alternator ne puni 100%..................znam iz iskustva u guranju pa palenju :lol:
 
Član
Upali auto, i skini jednu klemu, ako nastavi raditi punjenje mu je dobro, ako ne onda ti nevalja regler tj. ne puni.
Akumulator autu sluzi samo da upali, onda ga mozes komotno skinuti jer napajanje preuzima alternator preko reglera punjenje ti mora biti 13-14V da bi bilo sve OK. Nikad ne crpi akumulator do kraja jer ako se pokrive celije mozes ga baciti.
 
Član
sandy_mo je napisao(la):
Upali auto, i skini jednu klemu, ako nastavi raditi punjenje mu je dobro, ako ne onda ti nevalja regler tj. ne puni.
Akumulator autu sluzi samo da upali, onda ga mozes komotno skinuti jer napajanje preuzima alternator preko reglera punjenje ti mora biti 13-14V da bi bilo sve OK. Nikad ne crpi akumulator do kraja jer ako se pokrive celije mozes ga baciti.

potpisujem ovo sam i ja mislio napisati;)
 
Član
upravo to ... a i to ti se može dešavati ako auto npr.stoji u garaži ili ispred zgrade neki vremenski period , i akumulator jednostavno legne ,dok ga ne napuniš ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top