nece bios da pokrene a ne sta drugo

nece bios da pokrene a ne sta drugo

Član
sastavljam neki racunar, i spojim sve dijelove upalim i cuju se samo ventilatori i hard diskovi kako vrte, nece monitor da se upali :icon_mad:
http://www.limundo.com/originalslika-2270250.jpg ova je maticna
i imam 3 procesora za nju 3.0 Ghz intel pentium, 2.8 takodje pentium i 2.8 intel celeron
sva tri sam stavljao i nece da se pokrene
 
Član
Nisi nam nista konkretno rekao,o kakvoj se konfiguraciji radi ?
Jesi siguran da je graficka uredu ?
 
Član
sve su komponente uredu( da nisu nebi sad bio na ovom kompu jer iz njega sam koristio )
@ dellas
znas kad palis komp i upaliti se sam monitor sto znaci da se pocinje dizati sistem
e kod mene uopste ne reaguje
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Da li dolazi neki zvucni signal ? mozda ram nije uredu.

jedino to da nije u pitanju ili je maticna riknula (al sumnjam da je riknula jer gori neka lampica)

joj sutra cu opet spojiti pa vidjeti da li se sta cuje i ocistiti ram

mrsko mi sad ovaj rastavljati :D
 
izvadi memoriju i upali racunar, ako na ploci ima zvucnik, trebao bi da pisti, onda vrni memoriju a izvadi grafu i opet upali, sada bi trebalo opet da pisti ali drugacije......

ako ne pisti kad memoriju izvadis moze biti napajanje ili ploca, jer kako kazes procesori su u redu.
isti za grafu, ako ne pisti kada je izvadis ploca ili napajanje.....

ako pisti bez memorije i bez grafike, ali i dalje ne pali, moguce da memorija nije kompatibilna sa maticnom.....
 
Član
izvadi bateriju s ploce,da resetuje bios
tako sam ja morao kad sam clockovao AMDa :lol:
sabirnica nije mogla podnijet i radio samo onako,da se okrecu pokretni dijelovi,nije palio monitor,nije bootao
moze bit grafika,ram,da ti BIOS nije odgovarajuci,ako nije s te ploce itd...
 
Član
edoze je napisao(la):
izvadi bateriju s ploce,da resetuje bios
tako sam ja morao kad sam clockovao AMDa :lol:
sabirnica nije mogla podnijet i radio samo onako,da se okrecu pokretni dijelovi,nije palio monitor,nije bootao
moze bit grafika,ram,da ti BIOS nije odgovarajuci,ako nije s te ploce itd...

ma vadio sam, palio bez nje s njom, pa spajo djampere da se resetuje al nista

strujaze je napisao(la):
Kao sto edo kaze prvo uradi clear bios...pa vidi sta dalje ;)
radio sam

AmmaR84 je napisao(la):
to je do graficke 99%

e to nije 100 %:D (jer mi radi na ovom kompu)


zen_3dom je napisao(la):
izvadi memoriju i upali racunar, ako na ploci ima zvucnik, trebao bi da pisti, onda vrni memoriju a izvadi grafu i opet upali, sada bi trebalo opet da pisti ali drugacije......

ako ne pisti kad memoriju izvadis moze biti napajanje ili ploca, jer kako kazes procesori su u redu.
isti za grafu, ako ne pisti kada je izvadis ploca ili napajanje.....

ako pisti bez memorije i bez grafike, ali i dalje ne pali, moguce da memorija nije kompatibilna sa maticnom.....

eo poslije cu ponovo spojiti pa poslusati beepove :icon_mad:
Grga je napisao(la):
provjeri napojnu ;)
hehhe ma radi, fercera na ovom racunaru
 
U mene je isti bio problem, nekad dodje radi, pa nekada upalim, lampice rade, al' na monitoru nista. A, cuje se kako radi PC, otisao covjeku, izdavio plocicu rama jednu (bile dvije) i na onoj drugoj upali normalno, sve radi, kaze covjek ostecena ti jedna plocica rama pa blokira bla bla.. Jesi li mozda probavao plocicu rama vadit jednu po jednu ako imas vise, ili ako je jedna probaj je zamijenit drugom ako imas.
 
Top