Nakon sudara i pada ,pregazio ga automobil

Nakon sudara i pada ,pregazio ga automobil

Član
Poslije sudara i pada, motociklistu na asfaltu pregazio automobil
Fajdo Ališić (54) na mjestu ostao mrtav, teško povrijeđen drugi učesnik u udesu Ibrahim Saleš (64) koji je vozio skuter




Fajdo Ališić, 54-godišnji motociklista iz Sanskog Mosta, poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila prekjučer u poslijepodnevnim satima na magistralnom putu M-15 koji povezuje Sanski Most i Ključ na prometnoj raskrsnici u blizini mjesta Krkojevci.

Velika brzina

Ališić je vozeći motocikl "dukati" velikom brzinom naletio na vozača skutera Ibrahima Saleša (64) koji je nailazio sa sporednog puta. Prema izjavama očevidaca, od siline udara Ališić je odletio nekoliko metara uzrak, a potom je njegovo tijelo palo na asfalt i završilo pod točkovima automobila "škoda fabija" koji je naišao, a za čijim je upravljačem bio Izet Midžan.

- Vozio je velikom brzinom, možda i 200 kilometara na sat. Vidio sam kako klizi po kolovozu kao po ledu, da bi na kraju završio pod točkovima automobila - ispričao je jedan od svjedoka ovog događaja.

Motocikl koji je Ališić vozio završio je u jarku pored puta, nekoliko stotina metara od mjesta gdje se dogodila nesreća. Vozač skutera je tom prilikom također zadobio teže povrede i primljen je u Opću bolnicu Sanski Most.

Ljekari su konstatirali da je Ališić na mjestu ostao mrtav, a nakon toga uviđaj su obavili dežurna kantonalna tužiteljica Vildana Dedić i pripadnici Treće policijske uprave. Ovaj putni pravac bio je nekoliko sati zatvoren za saobraćaj.

Osnivač kluba

Poginuli Fajdo Ališić jedan je od osnivača lokalnog motociklističkog kluba, a stariji Sanjani pamte da je bio vlasnik prvog sportskog motocikla "kavasaki" u ovom gradu. Živio je i radio u Italiji, a kad god je dolazio u rodni grad mogao se vidjeti na nekom od svojih motocikala.
 
R.I.P Ali fakat ne znam sta te bolesne glave misle kad sjednu na motocikl :icon_mad: Misle da je njihova cesta i da imaju pravo da rade sta hoce...E pa nemaju i ne moze! Samo udri ako tebi nije zao, meni jos manje...
 
Član
R.I.P., ali nije mi ga zao sekunda. Zao mi ovog na skuteru i sto ce covjek morati auto praviti i njegove fleke skidati.:icon_mad:
 

LSD

Član
danas u gracanici zamalo da me pokupi motorista...izlazio s parkinga i nisam ga vidio kad i kako je brzo dosao i za malo da me nadje u pola trake....stao je u par cm
 
Član
Meni nije zao ovog na skuteru, kad papak ne gleda kako izlazi na cestu.

On je i kriv najvise za ovaj udes, sto se mene tice. Znam da je po zakonu to drugacije, al...
 
Član
NAJGORE JE STO IBRAHIM I FEJDO ,ZNACI OVAJ NA SKUTERU I OVAJ STO JE ISO 200 kmh, zajedno sjedili taj isti dan u 10 sati u kaficu , i svak otiso svojim putem i evo kako zavrsi ...


2vrboki , j*iga jarane ovo sot je on izletio , vidio motor udaljen cc300 m, mislio mogu ja preci cesti a nije znao koliko ovaj ide , jbh haj zna...
 
Top