MTM Golf R

MTM Golf R

Putovanja.ba
Administrator
Njemačka tuning kompanija MTM pripremila je program poboljšanja za aktuelni Volkswagen Golf R koji, pored nekolicine novih komponenti, uključuje dodatnih 60 konjskih snaga.

140428135.1_mn.jpg

Sve zajedno trebalo bi biti dovoljno dobro za sve one koji sumnjaju u iskrenost Volkswagenovih namjera o početku proizvodnje Golfa R 400.

U aranžmanu MTM-a dvolitarski četverocilindarski turbo-benzinski motor umjesto standardnih 300 sada razvija 360 KS, a uz dodatnih 70 Nm vrijednost najvećeg obrtnog momenta porasla je na 450 Nm.

Uz dodatne konjske snage i 'M-Cantronic' elektronski modul (2.055 eura) ubrzanje od 0 do 100 km/h poboljšano je za 0,7 sekundi i sada iznosi 4,2 sekunde.

Za prijenos snage je zadužen automatski DSG mjenjač sa dva kvačila, a maksimalna brzina i dalje je elektronski ograničena na 250 km/h.

Za dodatnih 5.482 eura kupac će dobiti prednje kočnice sa diskovima prečnika 380 milimetara na kojima su čeljusti sa po osam klipova. Posebno treba platiti i za 19-inčne felge na kojima su gume Michelin Pilot Sport Cup 2 (235/35 ZR 19). Za kompletan paket, koji uključuje i automobil, MTM traži 54.875 eura.

140428135.4_mn.jpg

140428135.11_mn.jpg

140428135.12_mn.jpg

140428135.13_mn.jpg

140428135.14_mn.jpg
 
Član
To je sa automobilom, sta je tako cudno, kad sam auto dodje skoro 40.000 Eura, serijski iz tvornice...

Mada bi ovaj paket od 2000 Eura bio i vise nego dovoljan, R ima i serijski odlicne kocnice, a vece felge su isto nepotrebne vecini :)
 
Putovanja.ba
Administrator
Da razumijemo, iako gotivim Golfa 100 milja ni u ludilu nebih dao. Narocito ne za ovo.
 
Član
55000 eura :eek: dva puta sam gledao jesam dobro procitao :D ja mislim da su pretjerali sa cijenom... pa sta se za 100 000 moze uzeti to je smijesno :D
 
Ja bi uzeo Ferrari 575 Maranello za iste pare .....


Sad će Boki i tehno ekipa reć : pa po kiši bi ga Golf odero..." .... što je jako bitna stvar ...
 
Super Moderator
pa ne znam sta je cudno s cijenom, danas ta auta toliko kostaju. golf 4 r32 je bio cca 40 000 eura nov
 
Član
Da ti treba auto za svaki dan, ti bi uzeo Ferrari 575 Maranello. How yes no :D A ovdje iznad govorimo o novim autima, polovnjaka za te pare ima bruka. Ima tu i druga stvar, vecina pise da bi uzela nesto da ima te pare, a kad dodje u tu priliku, onda uzme nesto sasvim trece. To se i na ovom forumu dokazalo xx puta, pricaju uzeli bi ovo i ono, dodju do para za koje mogu uzeti nesto opasno i uzmu dizela od 90 KS. Znas, treba svaki dan to vozit, sipat, bla bla...
 
60.000 Markica full fulova da se preseravas od grijaca volana do panorama i ostalih gluposti pa izvolite vi birajte R-ove :) osnovna cijena 49.000km
 
Član
Ferrari bi se zapalio :D
Ja bih za te pare kupio: Golf mk1 GTI, Golf mk2 GTI 79, 82, 95, 102kw, g60 i vr6. Scirocco mk2, Corrado g60 i vr6 i za sve njih napravio garažu :D
 
Poslednja izmena:
Član
Da ti treba auto za svaki dan, ti bi uzeo Ferrari 575 Maranello. How yes no :D A ovdje iznad govorimo o novim autima, polovnjaka za te pare ima bruka. Ima tu i druga stvar, vecina pise da bi uzela nesto da ima te pare, a kad dodje u tu priliku, onda uzme nesto sasvim trece. To se i na ovom forumu dokazalo xx puta, pricaju uzeli bi ovo i ono, dodju do para za koje mogu uzeti nesto opasno i uzmu dizela od 90 KS. Znas, treba svaki dan to vozit, sipat, bla bla...

Takvi ljudi uzimaju auta jer im treba od tacke A do tacke B, da da sto manje na gorivo, izgled, udobnost i ostalo ga ne interesuje, nek je samo dizel...

Kad se uzima nek se uzme auto sto je auto, a ne da za 5km ustede na predjenih 100km, da ga slusam kako klepece pod haubom, kako ima obrtni moment i "kick" a ne moze maknuti i da na leru kamenac u bubrezima pretvara u pijesak od vibracija...

A sto se tice ove cijene, Iskreno to je smijesno tolike pare dati za golfa R-a, Insignia OPC koja je za klasu visa od golfa se uzme za 85 000 maraka sa toliko opreme da mozes i komsijino auto opremiti :D

Opel-Insignia-OPC.jpg
 
Top