Montiranje guma

Montiranje guma

Član
Pozz,u pitanju je ljetna guma sportiva compact,ima li veze lijeva/desna strana prilikom montiranja,ili je samo bitno da pise na vanjskoj strani outside
 
Član
d479dfb929f12998acbb4c94554aaa43.jpg


To je zadnji lijevi tocak kako sara izgleda

Послато са NOA H4 уз помоћ Тапатока
 
Član
Ovo je po meni naopako, ja bi im zamijenio strane kako bi svaka sara imala funkciju. Mozda i nema nekog posebnog efekta ali bi ja tu sa lijevog tocka stavio na desni. Sve zavisi kakva je sara na gumi pa nekom logikom bi ih tako i montirao.
Opet kazem to je moje misljenje...vjerovatno nema razlike na kojoj su strani...
 
Član
Pa i meni se cini to,zato sam i postavio sliku

Послато са NOA H4 уз помоћ Тапатока
 
Član
Ovdje nema veze lijeva desna strana jer gume nemaju smijer vec outside inside ona moze i lijevo i desno.prije dva dana sam montirao dvije ovakve sportivine i dvije sportivine koje imaju smijer samo ove noviji dizajn a isti broj isto sve
 
Član
A i meni je rekao vulkanizer bitno je da pise outside na vanjskoj strani,al ovako logicki ne izgleda fino,valjda opticka varka heh

Послато са NOA H4 уз помоћ Тапатока
 
Član
Asimetrična šara
asimetricni-dezen.jpg


Gume kod kojih su naspramne strane gazeće površine različite imaju asimetričnu šaru. Takve gume su konstruisane da ispune suprotstavljene zahteve za dobro prijanjanje i odvođenje vode i na mokrom i na suvom putu. Spoljna strana šare obično ima jača ramena i krupnije blokove što obezbeđuju stabilniju vožnju u krivinama dok je unutrašnji deo zadužen za bolje odvođenje vode. Manji unutrašnji blokovi i veća gustina odvodnih kanala pomažu disperziju vode i toplote. Asimetrična šara se često sreće na gumama za sve sezone (all-season).

Za razliku od usmerenih guma, asimetrične gume mogu biti montirane na bilo koju pozicju na vozilu. Veoma je važno da prilikom montaže strana sa oznakom outside bude sa spoljne strane i da se vidi na sve četiri gume. Kao i kod usmerenih guma, pogrešna montaža ozbiljno umanjuje njene performanse. Ako pogrešno montirate asimetričnu gumu možete je koristiti samo kao privremenu rezervnu gumu.
 
Član
Asimetrična šara
asimetricni-dezen.jpg


Gume kod kojih su naspramne strane gazeće površine različite imaju asimetričnu šaru. Takve gume su konstruisane da ispune suprotstavljene zahteve za dobro prijanjanje i odvođenje vode i na mokrom i na suvom putu. Spoljna strana šare obično ima jača ramena i krupnije blokove što obezbeđuju stabilniju vožnju u krivinama dok je unutrašnji deo zadužen za bolje odvođenje vode. Manji unutrašnji blokovi i veća gustina odvodnih kanala pomažu disperziju vode i toplote. Asimetrična šara se često sreće na gumama za sve sezone (all-season).

Za razliku od usmerenih guma, asimetrične gume mogu biti montirane na bilo koju pozicju na vozilu. Veoma je važno da prilikom montaže strana sa oznakom outside bude sa spoljne strane i da se vidi na sve četiri gume. Kao i kod usmerenih guma, pogrešna montaža ozbiljno umanjuje njene performanse. Ako pogrešno montirate asimetričnu gumu možete je koristiti samo kao privremenu rezervnu gumu.
Citao sam ovo,al dosad sam imao gume koje su imale smjer kretanja,ovo su mi prve asimetricne,i odokativno mi bilo cudno malo jbg,vjerovatno ces jos nekome biti cudno,kad prvi put bude uzimao gume sa asimetricnom sarom

Послато са NOA H4 уз помоћ Тапатока
 
Top