mk4 gti overboost

mk4 gti overboost

pozz raja pokvariola se belaj_baja :icon_mad:
imama problem vezan za turbinu....trokira i gusi auto u isto vrijeme...ide ko lud kad je hladan. cim se ugrije jebe stvar....mijenjao sam maf senzor i kopcao na diagnostiku i nista izbaci samo senzor temp vode da ne valja to danas mjenjam..medjutim sinoc skopcam boost cukicu i evo kako se to ponasa kada idem prvom puni mi oko 1 bar prilikom saltanja u drugu pocne trokirati i nabije pritisak na skoro 2 bara varira izmedju 1.5 i 2.... prije je auto islo ko luda ali sad nece meda s kasike da li neko zna sta bi mu moglo biti...hvala
i jos nesto.. svijece su mjenjane prosle godine ngk r iridijum..i mjeren je pritisak pumpe na kontaktu treba da baca 3 bara medjutim kod mene to bude oko 2 bara a kada upalim u leru treba da baca 2.5 kod mene je 1.8 bara...kada se izvadi vakum sa regulatora goriva dobijem zeljeni pritisak..probam auto i opet sve isto..ne znam u cemu je vise problem...moguce da je taj turbo....inace turbo je k03....
 
Član
hmjelovjec je napisao(la):
pozz raja pokvariola se belaj_baja :icon_mad:
imama problem vezan za turbinu....trokira i gusi auto u isto vrijeme...ide ko lud kad je hladan. cim se ugrije je*e stvar....mijenjao sam maf senzor i kopcao na diagnostiku i nista izbaci samo senzor temp vode da ne valja to danas mjenjam..medjutim sinoc skopcam boost cukicu i evo kako se to ponasa kada idem prvom puni mi oko 1 bar prilikom saltanja u drugu pocne trokirati i nabije pritisak na skoro 2 bara varira izmedju 1.5 i 2.... prije je auto islo ko luda ali sad nece meda s kasike da li neko zna sta bi mu moglo biti...hvala
i jos nesto.. svijece su mjenjane prosle godine ngk r iridijum..i mjeren je pritisak pumpe na kontaktu treba da baca 3 bara medjutim kod mene to bude oko 2 bara a kada upalim u leru treba da baca 2.5 kod mene je 1.8 bara...kada se izvadi vakum sa regulatora goriva dobijem zeljeni pritisak..probam auto i opet sve isto..ne znam u cemu je vise problem...moguce da je taj turbo....inace turbo je k03....

Vrlo je moguce da nemas dovoljno goriva pa imas te probleme druze... ja sam imao jedan slucaj dobar pritisak ali kolicina goriva nije bila ok i zamjenim pumpu i onda je bilo oke sve...
 
hmmm moze biti i da je do pumpe ali fabricka pumpa na ovom autu ne moze gurnuti dovoljno goriva za 2 bara pritiska boosta....ne vjerujem da je sav problem u pumpi,,,prventveno me zanima overboost...u svakom slucaju hvala.;)
 
Top