Misljenje o PUG 308

Misljenje o PUG 308

Član
Ajd ljudi malo pomozite :icon_smile:, sta mislite o ovom autu
http://www.pik.ba/artikal/5918581/peugeot-308/
rodjaku trebam pogledat auto, meni se cini povisoka cijena al opet neznam, zato i pitam..
Auto ce zena vozit i odrzavat tako da je bitna pouzdanost i da servisi nisu preskupi, da ja makar ko za 307.icu ;)))..
Ako imate jos kakav prijedlog sto se tice auta za zensku osobu, najmanje gradske voznje ce se voziti.
 
Super Moderator
Nema sta, nov auto i sigurno je dobar
1.6 jako dobar kazes najmanje gradske voznje, ako zena vozi na otvorenom s klimom 5 litara ce trosit ;)
U njega ide 3.8 litara ulja, ja mijenjam svakih 10-15000km (najcesce na 12-13000), filteri nisu nesto posebno skupi, uljni 15-20KM, zracni ne znam kakav je u peugeotu al kod mene na fordu je 30-ak KM
Ovom cini mi se treba poliranje, jer ga je neko lose ispolirao, ili od pranja po svakakvim praonama je malo izgreban
 
Član
308 je sto se mehanike tice kao i 307 motori provjereni maltene savrseni, ovo je onaj bez fap filtera 66 kw 90 ks ... znaci TOP TOP odrzavanje minimumi

Opremu ima extra i kako pise da je odrzavan za sta treba pregledati racune ne vjerovati na slijepo.

S obzirom da ti gledas auto za rodjaka koje ce voziti njegova zena pretpostavljam afganistan :) znaci nek se poreze za jedan veliki servis za svaki slucaj. Nije mu vrijeme ali iz predostroznosti ja bi to uradio.

Sto se tice drugog dijela pitanja, ja sam svojoj suprugi kupio Leona i mislim da je to previse auta za zenu, iako bi ona volila i vece auto ipak mislim da nije to to ....

Bolje uzmi 207, Novi C3 (moze se naci za tih 14.500), ja nebi bjezao ni od nove (skoro nove) Dacie Sandero/Stepway ili Clia.

Sto se tice ove 308-ce ja bi mu ponudio 1000 manje i otisao uzet, i ovo je neki afganistanac sigurno :)

Mali servis te izadje 75.11 KM kod Pavica da ga uradis, 11 KM filter i ostalo ulje Total Quartz 9000 5W40 :)

Isti motor je u mom Citroenu, doduse 110 KS

I sto allroad kaze poliranje ali halalit 1 dan otjerat u Zenicu MTR-u ... crna boja je osjetljiva na swirls toga ce uvijek biti ... ali ne treba dat svakom da ti polira ... nju kad jednom zaj .... ne popravi niko :)
 
Član
Slazem se s tim sto kazete, mada ona vozi focusa vec 7 godina tako da velicina 308ice nije problem tu su negdje, a opet je sigurno konfornija od 207, meni je sve jasno sto se tice odrzavanja i sl, al nekako mi pojaka cijena pa zato mi nije jasno..
@leon1p sve si pogodio samo nije afganistan u pitanju heh. al to nije tema :) nego jesil siguran da on nema FAP, ja sam mislio da svi noviji Pugovi imaju, imam u porodici jednu 307icu 1.6HDi 66kw i ima FAP

e hvala leon-e za info sto se tice servisa ;)
 
Član
Cijena jest pojaka ako uzmes u obzir ostale 308-ce po piku od 9.5-11 hiljada koje su vecinom ko zna kakva auta i koliko su presla ... otjeraj ovoga pregledaj dobro ... za ovu kilometrazu ako je tacna vrijedi tih para ...

Sto se tice FAP-a ja znam da velikom velikom vecinom 66 kw motori nemaju FAP ... moze biti kao sto ti kazes eto da ima slucajeva i sa FAP-om

Doduse mozda i grijesimo malo ... ovo je onaj novi tip motora od 92 KS (ne 90 kao stari motori) ... zato je moguce i da ima FAP
 
Član
hvala ljudi, ma vidjet ako bude sta od toga, otjerat u PAvica ili kod Francuza na pregled, da se ja ogradim hehe
 
Super Moderator
moj focus je 66kW i nema FAP, ne mora znacit da ovaj nema al i da ima sta fali ja ne bi od auta bjezao zbog FAP-a
Ja sipam castrol 5w30 i cesce ga mijenjam sad sam ti napisao, nekad i na 10000km jer je to mala masina i osjetljiva na ulje. Kod mene je auto dosao skoro nov, sa 5000km i ja ga tako odrzavam vec petu godinu i nemam problema sto se motora tice, a mene mali servis oko 150KM dodje, ulje, filteri (zracni, uljni) bez naftnog ovo racunam i filter klime.. ne znam bas tacno al to je cca 150KM mozda malo vise. al isplati se jer auto stvarno malo trosi a fino ide.. Ja recimo 3-4 rezervoara potrosim bez resetovanja board-a i stoji prosjecna potrosnja od 6 do 7 po gradu
Na otvorenom ako su idealni uslovi moze i 4 litra trosit, ja kad za tuzlu idem posto je dole sve pravac i ima puno kamera i policije pa lagano do 100km/h otprilike uvijek mi je prosjecna 3.7-4.2 :lol:
 
Član
Vjerujem ja da je masina dobra, ja hvala Bogu za sad imam pozitivna iskustva sa svojim Pugom, tako da vjerujem da moze bit samo bolji, a i servisi nisu bauk(za moj auto, veliki servis 320km) a nadam se da nije prevelika razlika za ovaj motor od 1.6
 
Član
1.6 HDi i 1.6 TDCi potpuno isti motor :) i oba su osjetljiva na velike intervale zamjene ulja. Iako fabricki odredjena na 15-20K ... ja na svom mjenjam na 7-10K.
 
Član
Što se tiče FAP-a, noviji modeli sa 66kw ih vjerovatnije imaju zbog EURO 5 norme. Traži broj šasije i ukucaj na public servicebox pa ćeš znati.
 
Član
Stari mi kupio 308 prosle godine u 10 mjesecu, tad sam prvi put sjeo u nju i vozio je, auto je vrh vrhova kod njega je sw pa ima onaj stakleni krov i sl. Motor kao ovaj tih ma ne cujes ga da radi, snage ima dovoljno jbg kad karavana ispaljuje nece ni ovom bit problem.
 
Član
@sale , koja mu je prosjecna potrosnja, ako je imao kakvih servisa i sl, ako ti nije tesko vidi sa starim koliko su ga izasli.
poz
 
Član
On ga kupio u Austriji cini mi se da je proizveden krajem 2010 godine, oko 116.000 originalnih platio ga oko 12500 € al u to su mu valjda uracunati i neki servisi koje moze besplatno radit i sl. Od servisa na auto nije radjeno nista sem onih redovnih filter, ulje i sl ima knjigu, potrosnja jbg on za 50-70€ dodje iz Inzbruka u Doboj sa njihovim gorivom (nekad ide preko brda nekad autoput) znaci nekih 4-6 litara, ja sam ga gonio magistarlom nije prelazio 5. Ovog je vozio neki sef pa je auto ocuvano ko iz fabrike, jedino necim recnuta ona koza oko rucice mjenjaca. Od opreme ima sve ko i ovaj + park senzore pozadi pokazuje na ekranu sve, panorama krov elektricni normalno. Vozio sam i 307 i ovo cudo, ovaj ti je limuzina u malom 307 je stvarno extra auto al ovaj je dosta dosta bolji po pitanju udobnosti i svega, kod njega su sjedista iz c5 profilisana, drzi u krivini ko lud.

Sto se tice servisa za njega ne znam koliko su al cu ti rec da sam ja na svojoj 407 platio oko 500 KM ako se ne varam ulje, filtere, prednje diskove i plocice gore kod Zilkica, e sad se ti ravnaj manje auto manji motor logicno i manji servis. Topla preporuka za auto....
 
Član
isao, gledao :) pa hocu da podijelim utiske heh
Sto se tice izgleda i vanjskog i unutarnjeg poprilicno je ocuvan, ali mene je odbilo to sto auto cupka na leru, sto je koliko ja znam simptom losih dizna ili dizni kako se vec kaze, a i prodavac malo nezna sta hoce tako da .. A ako grijesim u vezi ovog cupkanja ispravite me, mozda je sta bezazlenije ;)
 
Top