Mercedes W201 190d neće da upali

Mercedes W201 190d neće da upali

Član
Riječ je o mercedesu w201 2.0d.
Auto je normalno palio i u ovim hladnijim danima, dok prije par jutara kada sam ga pokušao upaliti, dadnem kontakt, al' lampica od grijača ne radi. Kontam da je samo omakela pa ne svijetli (jer je se nekada znalo desiti), pa sačekam par trenutaka da upalim, al' samo vergla, upaliti neće. Pogledam lampicu, vidim stoji na mjestu, dioada ispravna (zaključujem da je do nečeg drugog, pa ne pokazuje grijač) Ponovo dam kontakt sačekam malo duže, čujem kako automat vrati, pokušam upaliti, opet neće. Dadnem kontakt ispitam dolazi li struja na grijače, dolazi normalno, ugasi se nakon par trenutaka, al' opet upaliti neće. Kada otkačim jedan od ona dva džeka na automatu pokaže lampicu od grijača i regularno se ugasi, al' opet auto neće da upali. Ponovo ga vratim, lampica ne pokazuje. Onda nakon jedno par verglanja upali i poslije pali stalno normalno kao i ljeti, dok jedno 4-5 sati ne bude ugašen, i onda opet zna jednom ili dva puta zavrglati i upali normalno.
Interesuje me do čega bi moglo biti :?: :?: :?: Pošto je akumulator dobar, alternator dobro puni, alnaser dobar... eh sad šta bi moglo da ne valja pa da neće da upali i da ne gori lampica od grijača???
Pomagajte, hitno mi je.
Hvala.
 
Član
I meni je gokf palio bez problema i verglanja, kad samo jedno jutro verglaj da upalis a dan ranije palio bez problema. Najlakse ti je grijace provjeriti da budes siguran jes oni ili nisu
 
Član
I ja mislim da su grijači, meni su odjednom riknuli svi 5 komada, tako da to nije nešto nemoguće.
 
Top