Mercedes w123 iskustva

Mercedes w123 iskustva

Član
Zanimaju me iskustva sa mercedesom w123 44kw 2.0 dizel.Pa ako neko zna nesto vise o autu neka napise.Hvala
 
Imam 123 ali 240d :) od davne 95 kada je tata uvezao do danas dan nikad nista, samo gas, ne ocekuj neke performanse, pogotovo za taj 2.0 motor, to su lijena auta, ali nepoderiva, ko tih auta prije ces propasti pod nego motor stati:) samo sredi limariju i gas! Moze preci dosta dosta! Moja mecka je uradila posla i posla, i nikad nista! Dijelova bar za njih ima svugdje, na odpadima! Znaci samo limarija da je uredna! Mnogi kazu mercedes je za dedu i sl gluposti! Ali meni je veci merak sjesti u mercedesa i voziti se ko beg nego u golfu razbijati kamen u bubregu:). Potrosnja tu i tamo, oce uzet 8 litara, ali sipas loze i vozi:) cak sam cuo da su ljudi sipali ulje iz friteze i vozili:).
 

rs6

Član
kucu mi napravio taj 123 200 D.
da je lijen, prelijen je ...... al je nepoderiv,
kod starog bio od 95 - 98. i prodali ga covjeku, covjek ga vozio jos do 2006. i onda ga poplava ebala.......samo ulje, voda, gorivo i vozi :D

ps. ima onaj njihov emblem znacenje dzaba je :D
 
Jedno od najizdrzljivijih auta ikad napravljenih , sta god stavis u njega , on ide :lol: A taj 2.0d motor je nesto najsporije i najlijenije sto je auto industrija napravila. Uglavnom , pokajat se neces , sto kaze edo prije ce on tebe poderati nego ti njega a isto tako prije ces ti pretrcati 402m nego sto ce ih on preci :D
 
Član
vozio sam jednom tacnije samo preparkiro merca 190-ku 2.0d.....i hajd posto nisam prije ga vozio malo jaci gas da krenem vidim ja on lagano, ja gas do poda i pustam kvacilo on samo lagano nemozes ga natjerati da brze krene, ma za lagane i udobne voznje dusu dao;););)
 
Član
haso je napisao(la):
vozio sam jednom tacnije samo preparkiro merca 190-ku 2.0d.....i hajd posto nisam prije ga vozio malo jaci gas da krenem vidim ja on lagano, ja gas do poda i pustam kvacilo on samo lagano nemozes ga natjerati da brze krene, ma za lagane i udobne voznje dusu dao;););)


To da je lijen jeste,i meni se prvi put kad sam ga vozio isto desilo ;)
 

MTR

Član
jedna anegdota za pomenuto vozilo i kvalitet :

kupio moj komsija taj isti sa istim motorom i naravno tek kupljeno auto valja ulje promjenit , filtere itd... , drugi komsija mehanicar mu to uradi i ode lola sav sretan , usput novopeceni vlasnik merca ima i dvije prodavnice mjesovite robe .
I tako dvije godine tovarenja , razvozenja robe itd itd , auto je prevuklo ....malo je rec 200 tona robe za dvije godine , i jedan dan tako natovaren zapne na nekakav kamen i razguli karter , svo ulje iscuri i on nako' ne gaseci auto dodje do istog mehanicara ( oko kilometra se vozio do njega bez ulja ) .
I sad mi svi oko auta na kanalu , da vidimo sta je bilo ......... NISTA :icon_biggrin: , novi karter , naspe se ulje , motor pali ko mina .
Nako kroz pricu , pita mehanicar ovoga : nisam te kaze vidio od onda kad sam ti servis radio , kod koga si mjenjao ulje u ove dvije godine , vidim auto preslo 45000 km od tada ? Kaze ovaj : pa nisam ni kod koga , od onda kad si mi ti promjenuo to je to :icon_eek::icon_eek::icon_eek:

I eno ga jos ga vozi i tovari :lol:
 
Član
Poznata kenja. Jedno od rijetkih auta koje ne može stići na zeleni val.

U današnje vrijeme mi je ipak smiješna kupovina takvog auta, bez obzira na famoznu izdržljivost. Pogotovo kada znam da ga voze seljačine koje 45 000 km ne mijenjaju ulje:D
 
Član
Dobar ti je taj komsija:D
Gledao sam par primjeraka u dosta dobrom stanju,ima lh i losih a isto tako ih ima i u dobrom stanju.
 
Top