Mercedes potvrdio proizvodnju CLS karavana

Mercedes potvrdio proizvodnju CLS karavana

Član
Mercedes-Benz poslao je službenu potvrdu razvoja i proizvodnje modela CLS Shooting Brake. Konceptna verzija već se mogla vidjeti u aprilu mjesecu u Kini. Isti izvor informacija obećava da će serijska proizvodnja početi 2012. godine. Naravno, karavanska verzija elegantne limuzine CLS dolazit će na istoj platformi preuzetoj od graciozne E klase.

Proizvodnja će se odvijati u Sindelfingenu s čijih proizvodnih traka već dolaze CLS i E klasa.

Ispod lima krije se ista tehnologija kao kod CLS-a a takvo što je i očekivano. Dovoljno je pogledati šta smo pisali o CLS-u prilikom predstavljanja u Parizu pa da se zna kakvi će se sve benzinski i dizelski motori nuditi. Isto se odnosi i na mjenjače. Ponuda motora podrazumijeva i AMG-ov 5.5 litreni V8 sa 536 KS.

Dr. Joachim Scmidt iz Mercedes-Benza istako je da na tržištu vlada veliki interes za ovakvim tipom vozila. Po njemu nema bojazni za osvajanje novih kupaca obzirom da će karavanska verzija CLS-a zadržati sve bitne karakteristike Mercedesovim modela.

Ne treba biti posebno vidovit pa zaključiti kako će se na proljeće u Ženevi otkriti pred serijska verzija dok će se za jesen, kada je na rasporedu sajam automobila u Frankfurtu, pripremiti svjetska premijera pred domaćom publikom.
 

Prilozi

  • mercedes.jpg
    mercedes.jpg
    38,2 KB · Pregleda: 45
Početnik
po mom misljenju najgluplje auto poslije r klase,vw lupa i audia A1..ali to je moje misljenje i nadam se da se nece niko od vlasnika pomenutih vozila uvrijediti..pozz
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
edo_benz je napisao(la):
sarajlicu nemas ti pojma o pojmu a1 je ljepota,r klasa,lupo,glupo tu i tamo,suti ba :)

izvini molim te ko si ti da meni kazes da nemam pojma o pojmu,,,ja sam fino naveo gore da je to moje misljenje i da se niko ne uvrijedi a ti sutkaj nekog drugog...:icon_mad::icon_mad::icon_mad:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

odmah svadja....:D :D

meni se licno auto svidja...:D
 
Član
Kuda je ovaj svijet krenuo u picku materinu, ovo je debilizam vise sta prave, porsche pravi suv-ove i auta s 4ra vrata, supersportasi su dizeli i hibridi, a ovi proizvode ekskluzivnu coupe limuzinu ili sta je vec, a sad joj prave i karavan varijantu, pa ovo je zalosno vise, jos samo fali ferrari dizel i da se ranim
 
Član
"Ponuda motora podrazumijeva i AMG-ov 5.5 litreni V8 sa 536 KS. "

sta vozis? ma nekog tamo karavana sa 550 konja...:D :D porodican covjek sta da pricam...
meni se svidja ova ostra prozora kao sto je kod kupea....:D
 
Član
lijepo izgleda, zadnjih godina dolaze neki novi tipovi vozila, ocito to trziste zahtjeva il je doslo do zasicenja klasicnom modelima...
ovo ce biti premocan karavan, medju najljepsim sigurno (ako mu se moze naci realna konkurencija)...
samo za elitne gradjane koji usto zele nesto moderno i posebno...
 
Član
trizex je napisao(la):
Kuda je ovaj svijet krenuo u picku materinu, ovo je debilizam vise sta prave, porsche pravi suv-ove i auta s 4ra vrata, supersportasi su dizeli i hibridi, a ovi proizvode ekskluzivnu coupe limuzinu ili sta je vec, a sad joj prave i karavan varijantu, pa ovo je zalosno vise, jos samo fali ferrari dizel i da se ranim

To sto je porche poceo da pravi svasta , to si u pravu zaboravise na tradiciju, a to sto su dizeli mnogo napredovali je dobro, ja tu ne vidim nista lose, takodje ovaj cls nema tradiciju 50 godina pa da je to nesto cudno, vec samo 6 godina pa nije nista lose sto su izbacili karavan, za porodicne ljude koji vole atraktivan auto to je bas dobro. A ferrari dizel bi stvarno bio da se upucas :)
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
bit ce uskoro i ferari dizel i to karavan :D

hoce hoce, nesto ovako, malo "oblije"
http://www.mycity.rs/thumbs/54436_tmb_56827673_2005585618893392051_rs.jpg
5.6D :lol: :lol:
 
Top