Mercedes Najsigurniji

Mercedes Najsigurniji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tri Mercedes-Benzove modelne serije istodobno su postigle najveću ocjenu na postroženom EuroNCAP testu sigurnosti: pet zvjezdica zaradile su E klasa, GLK i C klasa.


S tvrdnjom Jedna je zvijezda dovoljna, Mercedes-Benz gradi sveobuhvatan pristup u sigurnosnom konceptu vožnje, koji unaprijed prepoznaje i reagira na ono što se događa u stvarnim nesrećama.

Po tome su vozila sa znakom srebrne Mercedes-Benzove zvijezde uvijek korak ispred ostatka tehnoloških dostignuća svojega vremena.
Organizacija EuroNCAP (European New Car Assessment Programme) ove je godine postrožila testne uvjete. Svi testovi ocjenjuju se pojedinačno, a rezultati se zbrajaju kako bi proizveli cjelokupnu ocjenu.

Sigurnost prednjih mjesta u vozilu donosi 50 posto od ukupnog rezultata, kriterij sigurnosti djeteta i pješaka čine svaki po 20 posto, a novi kriterij testa za sustav sigurnosti vozača čini 10 posto ocjene.

Jedan je od sustava sigurnosti i ESP, koji je već dugi niz godina standardna oprema u Mercedes-Benzovim osobnim vozilima. Program testova sada uključuje i testove sjedala koji simuliraju sudar stražnjeg dijela vozila, a s kojem bi se procijenila opasnost trzajne ozljede za vratnu kralješnicu.

Tijekom svog razvoja nova E klasa prošla je više od 150 visokobrzinskih crash-testova i više od 5000 realnih crash-simulacija, uz niz drugih sigurnosnih konfiguracija propisanih unutar procjene testova, a čiji dobri rezultati donose operativno odobrenje vozila širom svijeta.

Naravno, i u samom Mercedes-Benzu svi crash-testovi proizlaze iz istraživanja sprečavanja prometnih nezgoda.
 
Član
Ma ni ne cudi me, ipak meni mecka nije za mladje, ili ako i ima koji model onda je cifra da ti se zanebesa, kao sto je model CL, SL, hajde dobro novi SLK i nije toliko.
Ali kad se udje u neke ozbiljnije godine onda je Mecka stvarno pravi auto.
 
Svi su sada dobro sto se tice testova tipa NCAP, ali zna se ko je u praksi bio i ostao gazda, pritom nemislim na Mercedes...
 
mislis na Volvo :D

e u praksi , to je vec relativno , nikad se ne dese dva identicna udesa pa da kazes e ovaj je bolje prosao , volvo jeste siguran al opet...
 
Vernes_AMG je napisao(la):
mislis na Volvo :D

e u praksi , to je vec relativno , nikad se ne dese dva identicna udesa pa da kazes e ovaj je bolje prosao , volvo jeste siguran al opet...

Pazi ja ne osporavam da je Mercedes siguran, u to nema sumnje... Ali kad pogledas ovaj video i plus neke price ljudi cujes sve ti bude jasno.;)
<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-wQb3eeMcDE&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/-wQb3eeMcDE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>
 
100% su ova dva proizvodjaca najsigurnija na svijetu al et zvanicno Mercedes je najsigurniji , mislim da si milion puta mogao cuti , da sam bio u nekom drugom auto a ne u Mercedesu , mislim da ne bih prezivio...

znam da Volvo ima najsigurnijeg kabrioleta na svijetu , e sad XC60 isto tako al evo ovdje GLK sigurniji :icon_rolleyes:
 
Vernes_AMG je napisao(la):
100% su ova dva proizvodjaca najsigurnija na svijetu al et zvanicno Mercedes je najsigurniji , mislim da si milion puta mogao cuti , da sam bio u nekom drugom auto a ne u Mercedesu , mislim da ne bih prezivio...

znam da Volvo ima najsigurnijeg kabrioleta na svijetu , e sad XC60 isto tako al evo ovdje GLK sigurniji :icon_rolleyes:

Normalna je stvar da ljudi razvijaju tehnologije i pokusavaju srusiti konkurenciju. Mislim Mercedes je ipak gigant u odnosu na Volvo i u posjedu imaju dosta vece svote novca i dosta jace inzinjere, radnike kao i lobiste koji rade rade za njih. A uostalom bitno je napredovati, a ne stagnirati ili jos gore padati ka dnu.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top