Mazda MX-5 2012. - renderi

Mazda MX-5 2012. - renderi

Član
mazda-mx-5_renderi_01_copy.jpg


Najprodavaniji cabrio na tržištu je je prisutan od sada već daleke 1989. godine.

U svojih 21 godinu staža, Mazda MX-5 vidjela je tri različite generacije, česte facelifte te mnogobrojne izmjene motorizacije. Osnovna forma kroz generacije je ostala uglavnom prepoznatljiva, pa i s četvrtom generacijom, koja je u planu za 2012. to se ne bi trebalo bitno izmjeniti. MX-5 će tako i dalje ostati kompaktni dvosjed sa stražnjim pogonom, a dizajn eksterijera biti će inspiriran ''Shinari'' konceptom, predstavljenim ranije ove godine. Upravo na njegovoj osnovi nastali su i priloženi renderi.


Jedna od glavnih preokupacija Japanskog proizvođača jest kako novu generaciju zauzdati na masi manjoj od 1000 kg. Stiže i nova motorizacija u čijoj će se ponudi, između ostalog, naći četiri cilindarski benzinac sa 160 ks, direktnim ubrizgavanjem i start-stop tehnologijom.
 
OggyBoy je napisao(la):
vladica85 je napisao(la):
Ovakva nece garant biti.

Potpis.

A kada su renderi bili vjerodostojni...? :icon_smile:

Po meni, bolje je da ne bude ovaka, ja bi više voli da bude po uzoru na prvu izvornu MX5, uska, kratka, lagana.
Čini mi se da je s godinama više žele približiti Mercedesu i njegovim roadsterima, nego što zele zadržati izvorni smisao MX5-ice.
 
Ma čim su joj ugradili tvrdi pokretni krov nije to to više, nitko ne može protiv sadašnjih trendova.
Ako ispune ove planove u vezi mase nove MX5, skidam kapu i naklon do poda, ali...
 
Top