Maska preko branika

Maska preko branika

Član
Ja imam Suzukija Vitaru (dzipa), i htio bih napraviti onaj zeljezni prednji branik ako( mislim ono oko svjetala i prednje maske pa odno sto bude napravljen o od cijevi ) me shvacate sta mislim na ono od cijevi naprijed jer na vitari imam nosace s dojnje strane vide se na slici i na njih bi ga ucvrstio, samo nezz koje cijevi da uzmem imali neki projekt kako se radi nebih znao napamet to povariti , htio bih da to na nesto lici , molim vas pomozite .
 
To naprijed se zove bullbar, ali to ti ne ide od zeljeza nego od inoxa koliko ja znam... Mada ako si strucan sa varenjem, mozda bi se dalo i od zeljeza napraviti da lici na nesto:icon_rolleyes:
 
Član
Hvala, sto si mi rekao kako se to zove, ja sam gledao nedavno jedan susjed je pravio od zeljeznih cijevi , ali skroz tankog mesa, da su sto lakse
 
Član
ja mislim da ti je skuplja registracija sa tim. znam da mi je jaran pricao, on ima kia sportage, sa bull barom i nazad onim gumenim dijelom umjesto krova i rece mi da mu je zbog tih djidja skuplja registracija za ne znam koliko. provjeri i to... ;)
 
Član
Otidji do ovih sto rade ograde od inoxa mogu ti oni to odraditi imaju masine za motanje cijevi od inoxa i varanje ;)

Nadji na internetu slike i dimenzije
 
Član
emir_89 je napisao(la):
ja mislim da ti je skuplja registracija sa tim. znam da mi je jaran pricao, on ima kia sportage, sa bull barom i nazad onim gumenim dijelom umjesto krova i rece mi da mu je zbog tih djidja skuplja registracija za ne znam koliko. provjeri i to... ;)

Svasta ne mogu vjerovati :icon_rolleyes:
 
Član
Mirsado je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
ja mislim da ti je skuplja registracija sa tim. znam da mi je jaran pricao, on ima kia sportage, sa bull barom i nazad onim gumenim dijelom umjesto krova i rece mi da mu je zbog tih djidja skuplja registracija za ne znam koliko. provjeri i to... ;)

Svasta ne mogu vjerovati :icon_rolleyes:

on mi je tako rekao, ako me slagao, onda lazem i ja vas. ;)
 
Član
The Borg je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
ja mislim da ti je skuplja registracija sa tim.

vjerovatno dobije 20 ks s bull barom pa je skuplje .....

a zamisli situaciju npr. pukne te odzada neko sa "normalnim" autom i neko sa bull barom, sigurno ce ti ovaj drugi vecu stetu napraviti, a njegovom osiguranju valja to platiti. zato mi i ima logike da za takva auta polica osiguranja bude nesto skuplja...


nije sve u kw, i ne moras pametovati, zna se sta je covjek pod "mesom" mislio ;)
 
Član
peglas jarane,
ja sam napisao sta mi je jaran jednom prilikom spomenuo, nisam napisao da sam siguran da je to tako. nisam upucen, al kad vec pametujes, vjerovatno je skuplje osiguranje za tog fapa, nego za normalno auto ;)
 
Član
Emire, pusti ba, neće on još dugo, dok pionir ne dođe.
Joj što ne mogu ovih što se prave da sve znaju :icon_mad:
 
Član
Vidim jarane, toliko si stručan da ti struka iz ušiju viri. Novi si na forumu, smiri malo doživljaj. Ni 20 poruka nemaš već si počeo napadati članove i svađati se.
 
Član
Borže, ne možeš napadati ostale samo zato što su neinformisani.
Mnogi ovdje napišu stvari iz "iskustva" iako to nema veze sa stvarnošću, već se pokupi po principu "rekla - kazala" Ja sam recimo bio ubijeđen da bull-barovi čak nisu ni dozvoljeni, ali eto ovdje mogu saznati kako zaista jeste.

Zato, ako znaš da si upravu, to izneseš argumentovano i svi će biti zahvalni. Ovako se samo možemo prepucavati k'o klinci i uništavati kvalitet foruma.
 
Član
posto vidim da si iz vakufa mogu pitat dajdu bil ti on napravio ako ima vremena. radio je vec jednom covjeku a radi i inox. pitat cu ga ima li vremena jer je u firmi stalno a privatno ograde pravi kad je slobodan.:icon_smile:
 
Top