mali savjeti...

mali savjeti...

Član
sta mislite...
prije nego sto nastavim pisati ,da napomenem da ko ne shvata ovaj moj stil,da ostane neutralan...
prvo:
znaci,kako da uradim ove zuckaste farove,ali da svjetli normalno
drugim rijecima,kako je najbolje otvoriti ove farove...?
nesto sam nacuo da se grije ,dok se ne odlijepi staklo

drugo:
razmisljao sam da stavim ove zastavice kao zastita od blata...?

molim pametne i konstruktivne komentare :icon_smile:
 
Član
Sjećam se da je moj stari na VW transporteru rastavljao okrugle farove uz pomoc fema.... ali neznam kako je kasnije zalijepio..... a milsim da bi "blatarice"(ako si mislio na njih) dobro stojale uz tvog golfa....
 
Legend
ja sam do sad X farova sa jacim fenom grijao naokolo po nekih par minutica i polako rukom se staklo odvoji....ljepilo je neko slicno kao sirovoj gumi ..... nazad kad se vraca staklo , znaci ili meku sirovu gumu tanko naljepiti,grijati i stisnuti dok se ne ohladi......ili dr ljepilom,bar toga ima dosta

za zuckaste farove,dosta sam toga citao jer planiram maglenke u taj fazon ici........najjednostavnije rjesenje je zuta transparent folija,a neki to rade i sa transparent lakom pa sad moje misljenje je da je bolja folija (skines kad hoces) a lak u nekim situacijama bas ne legne fino na staklo,....osim ako se baca primer,a primer ne valja jer staklo odmah izgubi onu prozirnost , zamuti se.....

a za blaterice ,.... DO BOLA , nek se vuku legendo :cool:
 
Legend
farove mozes ubaciti u rernu da se zagriju i onda odlijepis stakla, a kada ih budes vracao zalijepis ih silikonom;)
 
Član
ma vidjecu za farove da ofarbam samo onaj klinac na sredini,pa da on decentno "baca " zuto po sjenilu...
a strah me blatarica jer me naprijed koci onaj spojler,pa ponekad znam ici u rikverc da predjem lezeci... :D jos treba nazad da me koce blatarice... :icon_smile:
a kontao sam da ih postavim i da ih zakacim malim lancima za blatobran... :icon_rolleyes:
 
Član
stavi ih samo bez tih lanaca i lakapo a ovo sto su ti rekli za stakla i fen provjereno radi! ;);););)
 
Član
Blato OBAVEZNO!!!:icon_smile:

Što se tiče fara, nisam stručan, ali sam dosta čitao da se od visoke temperature lako istopi i omekša ta smjesa, tako da ne predstavlja problem.

PS. A i ako usereš motku sa farom, ima ih u svakoj pekari za 2KM.:D
 
Član
lagano fenom jacim zagrijes i skalperom polako sjeces gumu-ili ljepilo sta je vec ta smjesa tako ukrug i onda rastavis, , posle kad budes vracao fino ocistis i silikonom ( ja sam koristio onaj providni abro u tubi za dihtunge visokotemperaturn 5-6km kostai) evo drzi se vec ima godina sve ok;)
 
Član
Blatarice obavezno, ali nemoj uzimati one plasticne kao sto su bile na golfu 3, nego ja bih uzeo one gumene, vise idu na tvoj fazon a nece ti smetat kad ides u rikverc savijat ce se kad dofate do neceg;)

Farove isto dobra ideja, ja sam mislio kod sebe maglenke ali neznam cim da ih "zažutim" jer meni je to vise radi izgleda, maglenke skoro i ne koristim, ja trazio folije ili transparentni zuti ali nema nigdje:icon_question:
Kako da rastavis vec su ti rekli, industrijski fen i sarafciger u ruke; ugrijes i lagano odvajas sarafcigerom, zagarantovan uspjeh;)
 
Član
Pokazacu ti ja komsija, ja otvarao svoje vise puta :)

Al mi crko fen :icon_sad: pa ako imas neki samo lagano grijes okolo dok se ne zagrije malo cijeli far, pa onda pojacas i obidjes krug po sastavu i normalno sa rukavicama uhvatis staklo i rastavis ga.

Ako ne ide, grij opet, nemoj na silu jer ces slomit staklo.

Od alata nemoj koristiti sarafciger, nego mozes neku drvenu ili plasticnu plocicu, da pocne da se odvaja a dalje rukama.

Kad sastavljas onda opet zagrijes dobro oba dijela, i sastavis ali probaj zabiljeziti kako su bila stakla pa da ih vratis isto. Iz sigurnosti da ne bi maglili i ulazila voda mozes okolo tankom spricom namazati silikon providni pa onda preci krpom da skines visak i nece se vidjeti nista.

A imas i staromodnu metodu :D:D:D

Uzmes 4 fara, na jednom paru razbijes staklo, a na drugom razbijes zadnji dio. Onda ocistis ostatke i imaces jedan rastavljen par. Posle mozes sastaviti sa ljepilom za sofersajbe CITAJ NEMA VISE RASTAVLJANJA BEZ CEKICA, ili mozes sa zivom gumom.

Silikon ne bih savjetovao, jer u slucaju silikona moras dobro dobro da ocistis sve da ne ostane nimalo starog ljepila ako neces da ti negdje ispadne staklo :)


Eto od mene.
 
Član
menjic,brate,ti ne dolazi da mi pomognes :lol:
ti ces sve polupati :lol:
salim se,moracu se jednom nakaniti da otvorim farove pa da nesto malo seruckam po njima... :icon_smile:
 
Član
:) Pa ja sam ti rekao koje dvije opcije imas. Ja sam probao sa grijanjem, i funkcionise savrseno. A cuo sam i ovo drugo da ljudi rade, cisto iz razloga sto far plate 10 KM pa da se ne zaj sa grijanjem :)

A sto se tice Zastavica za blato, zaboravih da komentarisem, negdje sam to vidio, i mislim da bi uz tvog golfaca pravo dobro islo. Ali obavezno zardjali lanac neki da nadjes :D
 
Član
adams je napisao(la):
lagano fenom jacim zagrijes i skalperom polako sjeces gumu-ili ljepilo sta je vec ta smjesa tako ukrug i onda rastavis, , posle kad budes vracao fino ocistis i silikonom ( ja sam koristio onaj providni abro u tubi za dihtunge visokotemperaturn 5-6km kostai) evo drzi se vec ima godina sve ok;)

:cool: provjereno, jos sam ja nekim obicnim silikonom i sve u dure niti magli niti pusta;)
 
Top