Majmunska posla

Majmunska posla

Član
Obzirom da je nastala "pomama" za automobilima marke VW (a i za drugim markama) sa raznim alarmnim sistemima i uradi sam zastitiama. Vozila jednostavno nestanu u veoma kratkom roku. Bas me zanimalo kako dignu golfa sa cobrom alarmom, a i prekidac ima.
Iz provjerenog izvora saznajem da jednostavno kroz maskicu ili nekuda provuku ruku i "skinu" masu sa akumulatora pa poslije toga pristupaju "otvaranju " vozila i daljnjoj eliminaciji prepreka u cilju "odvozenja" vozila.
Ovako zelim da upozorim sve Cobraše koji mirno spavaju da je vrijeme da se probude i da urade dopunsko rijesenje za cobru alarm (a i ostali alarmi su osjetljivi na takav nacin eliminacije).
Prijedlog za rijesenje vjerovatno sa baterijom za ups 12v, oko 7,2Ah (manjih dimenzija) sa adekvatnim postavljanjem u vozilo. Baterija bi osigurala i daljnji rad alarma nakon "cupanja" kleme. jedino sto treba je uvezati sistem punjenja te baterijice + povezati je sa radom ostatka zastinog sistema. Elektricari sa foruma sada ste vi na potezu. Na vama je da zaradite :) dao sam vam prijedlog.
Mozda neko ima jos koji prijedlog u vezi ovoga?
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Kako ce masu skinut jebote led, ja se mucim po 5 minuta da strgnem saraf kad zapekne....
citaj iscupat nemaju oni 5 minuta, vjerovatno neko tanke duguljaste ruke zilav ako moze zalegne ispod i provuce ruku vjerovatno od auta do auta. Nije poenta na tome, jer uvijek nadju nacin, vec je poenta da se nadje nacin da alarm i dalje radi!!!
 
Početnik
ma ne moze se lopovlucima stat u kraj,, dzaba smisljate te sigurnosne sisteme,,najbolje je auto drzat na pogledu.
 
Član
lowered_car je napisao(la):
pa po meni je najbolje blindirana stakla stavit i uklonit sve brave :D

mislim da je sada tesko sprijecit kradja,ali sto edinko kaze makar im treba otezat,jer je to u vecini slucajeva presudno.
Po meni su one djidjanske blokade najbolje,nikome se ne da zajebavat s time
 
Član
sloziti relej+ prekidac ali na nacin kad relej jednom ostane bez struje da se NE varaca u polozaj zatvaranja strujong kruga kad se napon ponovo pusti...i aj zdravo....
kad se dobro sakrije i sve slozi ima vlasnik posal 40min da povrati auto u zivot :D
 
on ako se na njega naklati odvuce ga na slepi.........

mada generalno ideja o bateriji dodatnoj nije losa, mada kod mene dok pridje masi izjebace se samo tako, bas je uvucena max, ali zato plus je na dohvat ruke......
 
Član
dinozzo je napisao(la):
znaci djaba sam platio cobru 600KM,od veceras spavam sa dvocjevkom u autu... :lol:
ima finti jos ali uglavnom treba znalac nije tesko samo trebas imati stalno napajanje (neovisno).
 
Član
Cuo sam da na ovim novijim autima bmw i sl. kad i odvojis akumulator i to i dalje radi alarm. A + sam vidio da majstor se sav isjekao dok je promijenio akumulator im..hhm Al sta cemo mi u kojih su auta malo starijih generacija??
 
Top