Maj pikcrs :)

Maj pikcrs :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ev da postavim i ja slike koje sam uhvatio u zadnje vrijeme svojom kamericom,slike nisu obradjivane,znaci,okinuto i konvertovano,nista vise nisam radio
cudo kako se covjek brzo nalozi na fotografiju,moracu kupit bolju masineriju,u ove slaba foto-osjetljivost
uzivajte,komentari dobrodosli;);)
































i za kraj,golub pri slijetanju,slucajna slika :)


to je to za sad,uskoro update,kad pohvatam jos koju zanimljivu;);)
 
Član
na ovom nebu mi nedostaje jedino black hawk... heheheheh... ccrvenkasto nebo... kao i ovdje... lijepo pravo
 
da ne idem sad svaku ponaosob,recu da ti na nekim fotkama horizont sjeban,odnosno malo je poljuljan na jednu od strana.(7.fotka npr)

6. npr. mutna sva,sacekaj prvo da ti aparat izvrsi fokusiranje pa onda okidaj.

10. mozda ima najvise potencijala,samo da kropnes dole tako da ova silueta zgrada zauzima nekih 1/5 slike,kontas? i ona malo kroz photomatix je profuras i super slika.

I ostale su nak jbg,bas sa tipicnim pocetnickim greskama.Ali ako hoces napredovati moras procitati osnove fotografije za pocetak i onda dalje.Samo pucketanje nece puno pomoci.Ozbiljno!
I definitivno ako volis fotkati nebo i pejzaze skini si photomatix i naravno Photoshop gazda je takodje must have za bilo koju fotkografiju,ne samo pajzaze,krajolike....

i de kad stavljate ovako puno slika stavite redne brojeve,ovako nezgodno moram svaki put prebrajavati.
 
Član
thx svima za komentare,erole,slike nisu pro,a ovo "okidanje" sam poceo prije 10 dana..sto se tice fotografije,totalni sam laik,al sam ovo uspio uhvatit jedan dan...planirao sam se malo posvetit tome dok nabavim bolji aparat,ovaj bas i nije nesto...hvala na kritikama,potrudicu se da sljedeci put bude bolje...sto se tice ovog horizonta,slikao sam sa balkona,nisam mogao sa stalka slika,nego sam pruzio ruku i napravio 20-tak slika...par njih lici na nesto...;)
 
Član
meni se svidjaju slike...imam i ja nekoliko ovakvih al hocu da ih treba malo obraditi posto su slikane mobom!!!samo naprijed!!!
;););)
 
Početnik
dobri su ti prizori... cini mi se da nemas lose oko... no, sa "obicnim" aparatom uvijek kaskamo za onima koji imaju neke zvijeri ili koji jako dobro poznaju PS pa od shit-a naprave cudo... (nesto sto meni nikad nece poci za rukom :icon_biggrin:)...

kao sto erol rece, ima dosta toga na netu, moze se procitati i nauciti, pa ces dosta toga naci, ako te bude interesiralo... ja citam "how to photograph absolutely everything" od tom ang... nakon sto sam pregledala nekih 30-40 referenci za razne prirucnike, odlucila sam da bi ova bila veoma dobra za pocetak... ako ti se ukaze prilika, potrazi je...

sretno dalje...
 
nemoj mnogo da slusas i citas. to je najbolji lijek. ako zelis da ti se bas savjetuje fotografija i predlozi nacin na koji mozes da se popravis onda slobodno pitaj. fotke su kao i sve fotke pocetnika, znaci nisu nista posebno, ali ako si ti zadovoljan onda je to najbolje.
 
Član
pazi...slike su ok, samo nisu neke umjetnicke...
jbg, svako je poceo od ovog...niko nije odma napravio top sliku...(pa ni freek :D)
samo nastavi, nemoj odustajat...;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top