Lupkanje u zadnjem tocku?

Lupkanje u zadnjem tocku?

Član
Sta bi mogao biti proble, cuje se lupkanje na svaku najmanju neravninu, u prevodu po ovim nasim putevima se cuje non stop. Zvuk je kao neki silen blok da ne valja, tockovi stoje pravo, nije dobio X noge. Da li je problem u torziji? Xsara vts
 
BHT Ovisnik
meni je isto tako bilo,otisao na tehnicki jer sam bio uvjeren da su amrotizeri,kad ono sva 4 dobra,onda kontam aksijalni da nisu pa lupa amortizer,kad ono čahure zadnje se skroz pojele:icon_biggrin:
 
Član
Sreca pa nije zadnji tocak, tako se cini u voznji ali je izgleda nesto u prednjem. Da je zadnji rekose mi da je 99% torzija jer ona pocne da lupa kad se pojavi neki luft u njoj.
 
Član
vidi da ne lupka alat kakav u gepeku, dole ono oko rezervne gume, zna se i to desit a mi mislimo otisli seleni itd...
 
Član
Ako je napred , onda su vertikalni stabilizatori , oni najčešće kvrcaju na Xsari , Picassu ,306...
 
Član
Jesi ti radio taj ovjes kad si kupio auto, mislim prekontrolisao te lezajeve i zamjenio po potrebi? Ako nisu oni, od bezazlenih stvari moze biti da se popustio anti-roll bar, on hoce lupati. Posto je to sipka u sipki, pa kada se mrda dotice drugu sipku i lupka.

Ako je prednji ovjes, onda je 90% stabilizator. On lupka na tim najmanjim neravninama...
 
Član
Nisam tadio nista na trapu, auto je bio utegnut kao pracka. Sve je promenjeno, svaki selen, ali eto verovatno je taj stabilizator dotrajao, provericu. A sto se torzije tice, bila je u extra stanju, iznenadilo me da je pocelo da lupa, ali 99% sam siguran da je napred.
 
Član
dellas je napisao(la):
Nisam tadio nista na trapu, auto je bio utegnut kao pracka. Sve je promenjeno, svaki selen, ali eto verovatno je taj stabilizator dotrajao, provericu. A sto se torzije tice, bila je u extra stanju, iznenadilo me da je pocelo da lupa, ali 99% sam siguran da je napred.

Meni prosvir'o jedan stabilizator, osjećaj je bio kao da se čitav trap raspada.
Cijena, sitnica, u prevodu, oko 1000 dinara.
 
BHT Ovisnik
ja sam imao taj problem:lol: izmjenio komplet trap sto je bilo,stabilizatore,gugle,krajnice,kasnije se opet cuje,idalje sam mislio aksijalni prednji,najvise se osjeti na polaganoj voznji po makadmu/kamenjaru...znam da su promjenjeni stabilizatori,hajd oept vozi,gledaj,kad gumice balanas stange otisle,samo sto u mene ide u setu 3 gumice,stavlja se od novije linije i kosta nekih 250km:D
stabilizatore ti je lako pogledati,pa eto ako slucajno nije pogledaj i to
 
Top