Lupanje..vjerovatno zglob

Lupanje..vjerovatno zglob

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako..

Vec god dana pri naglijem skretanju cuju se kao neki tupi udarci..Juce je pocelo da drobi,i majstor mi je rekao da je u pitanju kineticki zglob...Medjutim mene zanima da li je sledeca stvar povezana sa tim:

Slicno lupanje se cuje ako npr vozim vecom brzinom pri malim obrtajima i dodam gas..Znaci nije zbuk drobljenja vec neki tupi udarci,i to traje dok ne povecam obrtaje..To se culo i ranije ali manje...
 
Član
nosaci motora ili odbojnici na amortizerima,,,a moze bit i ovo sto je kolega rekao mozda ti auspuh udara u pod :icon_smile:
 
i kod mene lupa drug,al samo kad krecem i to kad smotam,pa dam jaci gas...neki dan bio na tehnickom,kaze sve u redu :D
 
Pogledat cu to za auspuh,hvala :) Pezo 309.. Ja sam ga vise od god vozio tako,evo sad sam presao jedno 30ak km i uposte se nije culo pri skretanju...Al svakako moram da mijenjam zglob,ko zna kad ce opet poceti :))
 
zar kod njega neide kompletna poluosovina a ne sam kin.zglob.....i vidi unutrasnji,na se nisu pojeli kanali u onoj solji gdje dodju lezajevi....kako si opisao mene asocira na unutrasnji tj. do mjenjaca
 
AldinShpura je napisao(la):
zar kod njega neide kompletna poluosovina a ne sam kin.zglob.....i vidi unutrasnji,na se nisu pojeli kanali u onoj solji gdje dodju lezajevi....kako si opisao mene asocira na unutrasnji tj. do mjenjaca

ma ja covjece pregledaj zglobove kakav auspuh, i joj ko rece odbojnici na amortizerima :lol:
 
HFintegrale je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
zar kod njega neide kompletna poluosovina a ne sam kin.zglob.....i vidi unutrasnji,na se nisu pojeli kanali u onoj solji gdje dodju lezajevi....kako si opisao mene asocira na unutrasnji tj. do mjenjaca

ma ja covjece pregledaj zglobove kakav auspuh, i joj ko rece odbojnici na amortizerima :lol:

mozda je do tablice :D
 
zglobovi 99 % imao sam i ja taj problem prije par dana,i odem kod majstora i on veli u zglobovima problem i rijesim to :D sad ide ko ljimuzin :D
 
vjerovali vi ili ne u mene se tako desavalo u vecim brzinama 3,4 i 5 pri vrhu gasa,znaci samo na malim obrtajima i juce otjeram majstoru i kaze do bos pumpe,uglavnom nije strasno............;)
 
Član
:icon_smile::icon_smile:
ja isti problem imao, prije par dana osjetim nesto mi lupa nazad, znaci u nizim obrtajima, bas lijepo lupa, a kad se ustabili i kad su veci obrtaji nelupa, i ja pregledam sve, kad rezervna guma nije lijepo zavrnuta, neki dan kad sam je stavljao i ponovo vratio nisam je dobro zavrnuo i ostalo mjesta da lupa u gepeku, tako da sam to rijesio, moguche da je i kod tebe sta slicno, al i nemora biti :cool::cool::cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top