Lose grijanje GOLF 2 1,8 benzin

Lose grijanje GOLF 2 1,8 benzin

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, molim sve koji znaju nesto sto ja nznm neka se jave! Imam Golf 2 1,8 benzin 1984 god....Od ljetos mi slabo grijanje(riknuo mali hladnjak i promjenim)! Znaci termostat otvara(82 stepena),postize radnu temperaturu, nasuo permant prije mjesec dana, voda kruzi kroz mali hladnjak, ulazno crjevo vruce, izlazno hladnije nekoliko stepeni! Raskopao sam cjelo auto, pregledao sam i klapne, bile su otisle one spuzve i ja zalijepim karton(i prije sam to radio)....Sajle uredu, sto se tice klapni poprilicno sam siguran da je sve ok! Medjutim primjetio sam da mi po nogama duva hladnije nego na sajbu(ili mi se samo cini)! Ali znam da sto brze duva, vazduh sve je hladniji, tako da ako vozim 80-100 kmh i okrenem na trojku, duva skoro hladno! Ako je -10 napolju onda duva skroz hladno! Sta se desava??? Pomagajte!!
 
Član
ja imam na svom golfu onaj dio kroz koji uvijek ulazi zrak s polja,samo sto to mogu regulisat,znaci otvorim ili zatvorim,posto kod mene dobro grije,nikad zimi ne palim hladjenje,nego samo to otvorim malo,udje mi svjezeg zraka i zatvorim,e sad kontam da se kod tebe isto desava,da ti ulazi hladan zrak s polja,pregledaj ti to dobro,mada vjerujem da ce ti se javit neko ko je imao slican problem,pa ce ti bolje objasnit;)
 
U mene nema te klapne koja zatvara zrak koji dolazi spolja jer je stariji model...Ali recimo prosle zime sam imao grijanje da panes u nesvjest, cak sam i na -20 morao ponekad gasiti jer gorim unutra! Ipak, za radnu temperaturu od 80 stepeni trebalo bi da duva bar 30 kroz one otvore, kod mene se to ne desava!:icon_question:
 
Član
Ako kazes da si resio klapne i dobro ih prelepio onda je neka od ove 3 stvari:

1 - Ne valja vodena pumpa, jer ne gura dovoljno brzo vodu pa se mali "radijator" brzo hladi

2 - Kod starih tipova dvojki imaju neka dva ventila koji se nalaze na onim crevima sto idu na mali radijator, e te ventile skini (jer znaju da zacepe i prave bas te gluposti) i zameni obicnim cevima (mislim da su precnika oko 18mm)

3 - Pogledaj imas li odvoljno tecnosti u sistemu
 
Hvala na odgovoru dule! Crjeva su odavno zamjenjena, tecnosti ima dovoljno, ostaje samo pumpa koja je 90% ispravna ali ipak cu pogledati....
 
BHT Ovisnik
e mene u je bio slucaj da ne grije dobro,odnosno kad pojacam na na 3 skroz slabo puse,al bilo do onoga motorica,odnosno ventilatora sto se nalazi ispod table,odnosno iznad suvozacevih nogu
 
Ljudi evo danas sam ponovo rasklopio cjeli sistem grijanja, KLAPNE su uredu, mali hladnjak nije zacepljen(kad sam ga izvadio stavim crjevo od cesme na jednu cjev a kroz drugu voda izlazi onim mlazom kojim je i usla, duvao sam vazduh kroz njega, protice bez problema), ventilator puse ko nenormala, u sistemu hladnjenja ne fali vode, oba crjeva koja idu u mali hladnjak su vruca s tim sto je ono koje se vraca iz malog hladnjaka hladnije nekih 5 stepeni...Sta se desava, zasto mi je i dalje slabo grijanje????
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Ljudi evo danas sam ponovo rasklopio cjeli sistem grijanja, KLAPNE su uredu, mali hladnjak nije zacepljen(kad sam ga izvadio stavim crjevo od cesme na jednu cjev a kroz drugu voda izlazi onim mlazom kojim je i usla, duvao sam vazduh kroz njega, protice bez problema), ventilator puse ko nenormala, u sistemu hladnjenja ne fali vode, oba crjeva koja idu u mali hladnjak su vruca s tim sto je ono koje se vraca iz malog hladnjaka hladnije nekih 5 stepeni...Sta se desava, zasto mi je i dalje slabo grijanje????

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=19411
 
niksa je napisao(la):
viktorpetr je napisao(la):
Ljudi evo danas sam ponovo rasklopio cjeli sistem grijanja, KLAPNE su uredu, mali hladnjak nije zacepljen(kad sam ga izvadio stavim crjevo od cesme na jednu cjev a kroz drugu voda izlazi onim mlazom kojim je i usla, duvao sam vazduh kroz njega, protice bez problema), ventilator puse ko nenormala, u sistemu hladnjenja ne fali vode, oba crjeva koja idu u mali hladnjak su vruca s tim sto je ono koje se vraca iz malog hladnjaka hladnije nekih 5 stepeni...Sta se desava, zasto mi je i dalje slabo grijanje????

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=19411

Nazalost uopste nemogu da otvorim ovu stranicu, a i nisam registrovan....Mozes li kopirati tekst???:icon_question:
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
niksa je napisao(la):
viktorpetr je napisao(la):
Ljudi evo danas sam ponovo rasklopio cjeli sistem grijanja, KLAPNE su uredu, mali hladnjak nije zacepljen(kad sam ga izvadio stavim crjevo od cesme na jednu cjev a kroz drugu voda izlazi onim mlazom kojim je i usla, duvao sam vazduh kroz njega, protice bez problema), ventilator puse ko nenormala, u sistemu hladnjenja ne fali vode, oba crjeva koja idu u mali hladnjak su vruca s tim sto je ono koje se vraca iz malog hladnjaka hladnije nekih 5 stepeni...Sta se desava, zasto mi je i dalje slabo grijanje????

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=19411

Nazalost uopste nemogu da otvorim ovu stranicu, a i nisam registrovan....Mozes li kopirati tekst???:icon_question:

klikni na link mora moci Ne mogu ti kopirati tekst (forum)
 
Član
Pošto sam stvarno bez para nisam kupovao kiler bag.gif (računao sam da ak dodje do toga da rikne, neće mi biti problem promjenit jer sad već znam gdje i šta radit... msn-wink.gif ) uglavnom isprao sam ga sa sodom i octom (mamin recept za kamenac thumbsup.gif ) i dosta je tog smeća i kamenca izašlo van...spojio sam ga i upalio auto, bio je vrel cijelom površinom i zaključak je bio da je dobro odrađeno to čišćenje.
--- prica se svodi na to da je kiler bio zapusen kamencem - probaj ga ocistiti ovaj nema sta nije radio skido sve komplet i na kraju eto ga;)
 
Član
Prvo ovo radio (kao i ti)
img1171qp2.jpg

img1183mf1.jpg


img1180ov5.jpg

A posle ocatom i sodom (recept a kamenac )isprao killer i rijesio stvar!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top