Ljubav prema automobilima - vase opredeljenje??

Ljubav prema automobilima - vase opredeljenje??

Član
Zbog cega postujete odredjenu marku automobila?
Sta to ona ima sto druge marke nemaju?
Sta vas na istoj posebno privlaci da je kupite?

Naravno u temu postavljajte adute ''vaseg'' proizvodjaca koju drugi nemaju...


(Ako tema nije na ''mjestu'' crveni - reagujte):D




Pocecu od sebe...:icon_smile:
Postujem i volim OPEL!
Prvi razlog je taj sto su ga vozili moji pretci (djed, otac, stric...)
Od malena se stvorio nekakav osjecaj povezanosti sa tom markom.

Prvi auto koji sam vozio (kao maloljetnik) je bio OPEL Kadett. Kasnije je bila Ascona, a zatim i Vectra.
Prvu i jedinu kaznu za voznju bez dozvole sam skrivio sa Vectrom.

Jednostavno cijeli zivot OPEL (sa manjim upadima drugih marki).
I sada gajim ljubav prama istom proizvodjacu i nadam se da cu to i nastaviti u buducnosti.
Drugi mogu biti daleko bolji ali ljubav je ljubav!
 
Član
Saxa posjedujem jer je dobra jurilica i nudi ono sto trazim od auta - ne zato jer posebno volim Citroen. Prije svega gledam kako mi se auto svidja i sta nudi konkretni model - raspitam se preko bruku testova i vidim jel ima taj auto ono sto trazim, usput i probam auto prije kupovine ako je moguce i vidim jel to to. Apsolutno mi je svejedno koja je marka dok je dobar proizvod upitanju. Moj prvi auto je bio Golf 2 GTI, pa Lancia Delta, nakon toga imao BMW-a trojku, pa onda Alfu 155 i sada Saxa. Nisam neki ljubitelj "sektasa" koji vjeruju da je njihova marka najbolja, posebno alfiste i bmw fanove ne mogu smislit, jer takvi i govno sa znakom tih proizvodjaca uzdizu do neba, samo iz razloga jer ne zele probati nesto novo i mozda bolje. Posto trenutno najvise favoriziram jurilice i sportske aute, zadnjih godina su mi nekako najdraze Honde i Renault Sport modeli, uz pokojeg malog Peugeota. Oni prave malene aute sa dobrim ovjesom i iskljucivim ESP-om, sto mi je trenutno najvaznije. Tenkove i teske aute ne volim, mozda cu zavoliti sa godinama, kada mi udobnost postane prioritet...
 
Član
Volim bmw,jer je momacko auto,a penzioner nisam:D jaki motor,zadnji pogon...isto tako volim alfe,zbog dizajna...
nemam bas neke simaptije prema odredjenoj marki da je ono vrh,danas svi prave dobra auta,al eto,za ovo gore su vezane emocije,a ne razum...
od dream cars-a postujem lamborghini,isto zbog dizajna,volim ostre linije :cool:
 
Član
Nisam neki zaljubljenik u konkretno neku marku. Golfa vozim zato što mi je tada propao uvoz, i igrom slucaja njega kupim. :D
Čuvam ga iznad prosjeka, ali sada da sam neki zaljubljenik u njega, ili da ga ono sad samo nekad vozam daleko od toga ;)
 
Član
Vozim skodu jer mi je draga marka, a isto tako jer sam kupio auto "razumom" a ne srcem :D (da je bilo srcem bila bi alfa)... Dijelovi su bagatelno jeftini (originalni naspram drugih proizvodjaca) i to je jedan od razloga zasto sam uzeo bas skodu, znao sam da je mogu kvalitetno odrzavati...
 
Član
Nepostoji nijedna marka automobila koju posebno volim i smatram da je po necemu superiorna,svidjaju mi se samo pojedini modeli razlicitih marki.I sto rece VR6 Boki bas mrzim sektase koji misle da je njihova marka najbolja.
 
Član
ja volim njemacka auta, prvenstveno bmw i vw.. mada i postujem ostale proizvodjace... nikad nebi bio ograncien striktno na jednu marku vozila. medjutim postoje neka auta koja imaju dusu, koja su obiljezila autoindustriju, meni veoma dva draga auta su BMW kocka i GOLF mk1, ova dva modela nesto posebno volim, oba sam i posjedovao, to su mi jedini automobili koje sam imao¸,...u planu je kupovina jednog bmw e30 sa puno kilowata, ono za svoju dusu i cejf..
 
VW-zato sto su ga vozili kao sto neko rece moji pretci.Jednom VW,uvijek VW.Otac mi je imao Golf 1 GTI,pa Golf 2 1.6D,pa opet Golf 2 GTI,i konacno sada Passat B4.I vjerujem da ce sledece auto biti VW.Ovu marku volim i postujem,ali ne pljujem druge marke.Opel fanove od rodjenja smatram necim suprotnim,ruzno je reci neprijateljem ( ne bukvalno),ali postujem Opelove jurilice poput Mante GSI,Kadetta GSI-a . To je sto se tice one najdraze.

BMW-sama rjec BMW u Bosni je "simbol" za neku jacinu kod auta.Volim ga zato sto uglavnom su sa dosta snage i zbog zadnjeg pogona,koji moze da pruzi uzitke tokom voznje.

Porsche - Sportosko auto,dosta snage,zadnji pogon,njemacka marka.I zbog bliskosti sa VW-om :icon_biggrin:

Alfa- Ovu marku gotivim samo zbog dizajna koji uvijek ide ispred svi.
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
VW-zato sto su ga vozili kao sto neko rece moji pretci.Jednom VW,uvijek VW.Otac mi je imao Golf 1 GTI,pa Golf 2 1.6D,pa opet Golf 2 GTI,i konacno sada Passat B4.I vjerujem da ce sledece auto biti VW.Ovu marku volim i postujem,ali ne pljujem druge marke.Opel fanove od rodjenja smatram necim suprotnim,ruzno je reci neprijateljem ( ne bukvalno),ali postujem Opelove jurilice poput Mante GSI,Kadetta GSI-a . To je sto se tice one najdraze.

BMW-sama rjec BMW u Bosni je "simbol" za neku jacinu kod auta.Volim ga zato sto uglavnom su sa dosta snage i zbog zadnjeg pogona,koji moze da pruzi uzitke tokom voznje.

Porsche - Sportosko auto,dosta snage,zadnji pogon,njemacka marka.I zbog bliskosti sa VW-om :icon_biggrin:

Alfa- Ovu marku gotivim samo zbog dizajna koji uvijek ide ispred svi.

ovo potpisujem
 
Član
Ne znam meni su probali dati pasata crveni i audija ali vec je bilo kasno ide audi odlično ali nije to to jb kad ne znam sta valja tako barem oni kazu koji me znaju a meni dobro.
Nisam ni protiv koje marke sad mi je trenutno ovo auto najpovoljnije ulozeno/dobiveno u zadnje vrijeme mjerkam avdija jednog a možda me prodje ko će znati.
Alfa ima dizaj ferrari ljepotu audi zvuk kad ga cujes znas da je audi mercedes zadnji pogon pravi zaljubljenici vw narodno auto i najbolje kod nas hondu vidim kao jurilicu za mladju raju seat nesto slično golfu ali jeftinije i lakse za odrzavanje to je to ukratko.
 
Član
nemam neku posebnu marku za koju bi se vezivao... kao i u svemu ostalom nisam ni u tome ogranicen :cool:
volim talijanska auta (alfa, fiat, maseratti, ferrari itd.) zbog nekog 'sarma' koji imaju, prije svega onog dizajnerskog o kojem ne treba trositi rijeci i po meni najboljih benzincima koje oni znaju sloziti, i sportskog duha koji je prisutan kod svih talijanskih marki automobila, kroz historiju do danas....prednost je i sto se moze dobar talijanski polovnjak uzeti za solidne novce..dobar omjer ulozeno-dobijeno....jos ih volim radi alfista , ferrarija, masseratija, zonde i monice belluci;)

njemacka auta (audi, porsch, mercedes, bmw, vw) mi se svidjaju zbog tradicionalne njemacke discipline u izradi detalja i zavrsne obrade, u zadnje vrijeme napreduju i sa dizajnom...veliki izbor komercijalnih automobila imaju, kao i premium i supersportasa, sa vrhunskim materijalima, paketima opreme i kvalitetom izrade...imaju dobar izbor mrtve komercijale za ljude kojima auto treba za prevoz od A do B ...osim toga mercedes-bmw-audi smatram najboljim premium proizvodjacima bez konkurencije sa ogromnim izborom modela....volim ih radi porschea i pive...ali sve to valja i 'masno' platiti ;)

japance bas i ne poznajem posebno dobro ali nebi bjezao od njih, posebno honde,nissan i subaru-a, dokazano pouzdana auta, motori sa malom zapreminom velike snage sto je impresivno uz ipak relativno povoljne cijene, pogodni za tuning, dokazani na svim poljima automoto sporta sto je dodatni plus posebno za nas mlade....;)

od bosanskih najbolji mi je golf 2 1.6 dizel sa full fullova opremom ;)
dakle, auto kupujem po potrebi, zeljama, financijama , dizajnu i ostalom...a nijedna marka nije izmislila toplu vodu i svaka ima svoje adute...volim audi, alfu, bmw, fiat, mercedes, hondu, subaru, mitsubishi, porsche itd. osim vw :D
p.s. supersportiste da ne nabrajam posebno jer su samo dreams :cool:
 
Vozim Opel Volim Opel :lol: ima nesto specijalno u njemu neopisivo , ali opet nije jedina ljubav , mozda cak i vise volim JAPANCE al tu gdje zivimo tako je kako je da ih nema bar onih koje bi ja volio posjedovati a nemoguce je dovuci i legalno voziti jedno od tih auta tako da ostajem pri Opelu :cool:
 
Mercedes, hm razloga ima dosta! Jedan od glavnih razloga je 123-ka koju smo uvezli '95, uzeli od nekog kineskog japanskog ambasadora u Njemackoj! Bila pojava od auta, unutra bež, kao nova, jos bila puna slatkisa, tetak i tetka je napunuli i poslali! Tada sam prvi put i jeo Haribo gumene:lol::lol: E taj mercedes je odradio posla i posla, presao kilometara i kilometara, i taj auto nikad nije stao, nikada starog nije ostavio u putu, a nema gde nije isao, kisa, snjeg! Bas skoro stari prica, tamo neke 96, tako nesto, po povratku iz Sarajeva, isao preko Sokoca, Han Pijeska, kaze snjeg, mecava, ljudi staju sa strane, ne mogu da voze, a on sa Mercedesom polako ali sigurno bez stajanja! Nekako zbog tog auta sam i zavolio Mercedes! Proslo je kroz nase dvoriste auta i auta, vw, peugeot, ali Mercedesa nismo prodavali i dan danas je ziv i vozi, jes da nije bas u zavidnom stanju jer je prepusten firmi na milost i nemilost, ali nemam mu smrti!
Trenutno su u dvoristu samo Mercedesi, i ne planiramo nista drugo, jer sto mjenjati ono sto valja, nema potrebe!
Tak da ta neka zaludjenost nije nastala preko noci, nego traje godinama, i nece nikada prestati;)! Da ga proglase najgorim i najlosim i bez obzira na sve ja cu ga opet voziti! I taj epitet kao da Mercedes je penzionersko auto me dotice ni malo :) jer to moze samo da kaze onaj ko se ne razumije, pa laprda! Mercedes je uvijek imao brzih auta, tuning prerada, jedno vrijeme cak je i 190 EVO vladala DTM scenom! Ali to uglavno govore oni sto voze "narodna auta" kod kojih je servo dodatna oprema, luksuz:lol::lol:

E sad sto se tice drugi marki, BMW i Hodnu postujem i cijenim, mada BMW-a sebi ne bi nikad kupio a Hondu mozda, Accord, ali kao drugo auto:). U obzir dolazi jos i Audi. Ima tu jos nekih marki koji se isticu od ostatka! Ovo se odnosi na ovako neke standarde marke, tu ne ubrajam Porsche, Lambo, Ferrari, jer to ko njih voli, taj nije sav svoj! :)
 
Član
eh posto sam ja malo na svoju ruku svi moji pretci/familija vozi vw i to im je neka vjera i sam vozim golfa a zlog taj dan nista nije bilo na pijaci da je valjalo i nisam mogo vise tabanat, . a auta negledam ko neki da pokazu da su /hadzije/ vec sta nude i kako,. volim posebno njemacka auta, posebno bmw al ove malko jace modele , posjedovo sam 328 e46 i moram opet nekada,. za porsche koji dio tjela trebam dati,. takodje subaru, starije toyote, honde, i mitsubushi al one sa trkacim pedigreom,. trenutno kontam uzimat neko vece autu karavana i sto mi svi kazu da sam lud sto hocu subaru legacy mada mnogi koji kazu da nevalja neznaju ni izgovorit subaru a kamoli legacy, a neostvareni san je 155v6ts,.
mada favoriziram starije modele jer auta su se pravila do 1980 ovo sve poslije su ipad-i,.,
a da sam privezan jednoj marki tesko jer taki su vecinom slijepi na nedostatke tog proizvoda,. i sam sam tusio auta i golfa i bilo sta iz vw je tako lahko prodat, vidis da nesmije kuci docisa bilo cime drugim
a sektase tako volim zahebavat a takoh je mnogo pa znaju uljepsat dan
 
Top