Leon Cupra 280 Ultimate Sub8 Performance

Leon Cupra 280 Ultimate Sub8 Performance

Putovanja.ba
Administrator
seat%20leon%20sc%20cupra%20280.jpg

Španska firma Seat je predstavila svoj najbrži serijski model ikada - "leon kupra 280" sa "Ultimate Sub8 Performance" paketom koji je postavio rekord za najbrži hečbek na Nirburgringu pre nego što mu je tu titulu oduzeo Reno "megan 275 trofi R".

Seat "leon kupra 280" je svakako jedan od najmoćnijh hečbekova trenutno na tržištu, a sa novim "Ultimate Sub 8 Performance" paketom košta 42.251 evra i nudi ultimativni trkački doživljaj.

Smanjenje kilaže je postignuto jednostavnijim klima sistemom, manjim brojem zvučnika, uklanjanjem naslona za ruke i drugim sitnicama koje znače dragocene sekunde u svetu automobilizma.

Paket podrazumeva 19-inčne točkove, kočnice veće za 30mm i Mišelinove "Pilot Sport Cup 2" gume.

U ponudi su šestostepeni manuelni ili brži "DSG" menjač, a tu su i DCC sistem za dinamičku kontrolu šasije, CUPRA Drive Profile koji nudi Normal, Sport, CUPRA i Individual modove vožnje, kruz kontrola, senzori za parkiranje u rikverc, tačskrin sateltiska navigacija...
 
Član
Ovo je jedan od najboljih auta u klasi, bar meni licno. Da Megane je brzi i sve to stoji, ali ovaj Leon je odlican kao cjelokupan paket, zbog tog poluaktivnog ovjesa, a ima i ovaj diff sto noke spominje. Ja sam veliki ljubitelj AWD-a, ali ovaj auto je vec dobro slozen da u 70% situacija ne bi imao neke prednosti zbog AWDa. AWD je u samom startu prednost, dobar za dodatni tuning jer snagu pretvara u efikasnost i naravno bolji po kisi te snijegu, gdje je mnogo zabavniji. Na nekoj cesti tipa Sarajevo-Mostar, AWD ti nece donjeti bas neke prednosti, vise ce ti prednosti donjeti nedostatak AWD-a i cinjenica da je auto laksi nekih 80-ak kg, jer ce ti konji vrijediti vise u tom slucaju.
 
Seat's Leon SC Cupra 280 can now be upgraded with a new 'Ultimate Sub8' performance package, which costs £4200.
platis 4200 funti, da bi ti oni iz auta izvadili klimu, zvucnike, naslon za ruke, ventilaciju nazad i par korisnih pretinaca... :D
 
Član
leon cupra 280 "standardni" je mjera, ovo neko kastriranje je apsolutno nepotrebno, još ti to i naplate :p
i malo su mi nejasne ove cifre koje se navode, kod nas u ASA-i ja lično tražio predračun, ovaj sa 4 vrata, manuelac sa led svjetlima 45.000 KM, za te pare mislim da bolje-brže ne može ;)
 
Top