LED diode za dnevnu voznju

LED diode za dnevnu voznju

Eh ovako dobio sam tj.kupio od amidze iz njemacke LED diode za dnevnu voznju koje se fiksiraju na vozilo..znaci rijec je o "in.pro power-LED Tagrfahrlicht" sutra cu to uslikat pa cu da pokazem ovde na forumu..dobio sam sve kablove seme i ostalo..radi se o 2 plastike u kojoj su sociva mala sa po 20 dioda..e sve je to super ja znam kako to postaviti i sve medjutim citao sam zakon koji kaze da moraju biti upaljena kratka svjetla..pa sta vi mislite da li ce me zezati policija..ma da je to regularno i legalno u evropi i stavlja se masovno na auta..hvala unaprijed na odgovorima i odobrena su od ECE R87 sto znaci da su Ta svjetla namijenjena su za povećanje vidljivosti vozila po danu.
 
Član
djaba ti to, kada kod nas u zakonu stoji kratka/oborena svjetla obavezna uvijek... termina daylight jos nema, tako da moze drot zezat....
 
po zakonu bih kratka svjetla noraju biti upaljena, a daleko smo mi od evrope tako da :cool::cool:
i da, murija ce te jebavati na svakom cosku
 
Član
na te stvari ti drotovi gledaju kao maglenke, bas mi jedan momak govorio, on na passatu na mjestu gdje dodju origigi maglenke ima tako te led izvedbe, naknadno ugradio, i mislio lola da voza kao daylight
zaustavljali su ga nekoliko puta, hoce pisat nalog za maglenke, oni to tako razumiju, niti oni znaju sta je LED, niti sta je daylight,, samo hoce kratko svjetlo
 
Član
Umene u Golfa je orginal daylight postavljene gdje maglenke budu odprilike pa sam cijelo vrijeme po bosni vozio sa samo upaljenim Daylight nisu me zezali, bas sam isao u Nipex i pitao dal se moze vozit sa samo Daylight pa su rekli da je to kao zamjena za kratka a bolje se vide Daylight nego kratka hehe, i ako bi imao kakvi problema sa drotovima rekao mi je da se obratim ovlastenom servicu sa drotom hehe , al je je umene automatsko podesavanje svjetala po danu samo Daylight radi cim mrak padne il jaca kisa upale se kratka svijetla isto ;) pa bude muka samo okrecat onaj volancic za svijetla :p, hehe
 
Limpi je napisao(la):
djaba ti to, kada kod nas u zakonu stoji kratka/oborena svjetla obavezna uvijek... termina daylight jos nema, tako da moze drot zezat....

znam drug al jbg odobreno je od strane ECE R87 znaci..imaju promjeri gdje se one stavljaju i prihvacene su u eu 100% imam taj papir koji pise da je to odobreno da su to dnevna svjetla itd e pa sad vidit cemo kad to ugradim

selmir_tz je napisao(la):
Umene u Golfa je orginal daylight postavljene gdje maglenke budu odprilike pa sam cijelo vrijeme po bosni vozio sa samo upaljenim Daylight nisu me zezali, bas sam isao u Nipex i pitao dal se moze vozit sa samo Daylight pa su rekli da je to kao zamjena za kratka a bolje se vide Daylight nego kratka hehe, i ako bi imao kakvi problema sa drotovima rekao mi je da se obratim ovlastenom servicu sa drotom hehe , al je je umene automatsko podesavanje svjetala po danu samo Daylight radi cim mrak padne il jaca kisa upale se kratka svijetla isto ;) pa bude muka samo okrecat onaj volancic za svijetla :p, hehe

valjda nece ni mene dirati jest da ce kod mene bit eksterno tj dodatno postavljena al nebitno..;)

ArminM je napisao(la):
na te stvari ti drotovi gledaju kao maglenke, bas mi jedan momak govorio, on na passatu na mjestu gdje dodju origigi maglenke ima tako te led izvedbe, naknadno ugradio, i mislio lola da voza kao daylight
zaustavljali su ga nekoliko puta, hoce pisat nalog za maglenke, oni to tako razumiju, niti oni znaju sta je LED, niti sta je daylight,, samo hoce kratko svjetlo

naravno da ce ga zaustaviti jer su tu maglenke a one nisu visocije od ceste 25 cm zato i ne daju ja bi ih stavio nekih 5 cm ispod farova..sta mislis bil to moglo proci kod pandura?;)

zen_3dom je napisao(la):
po zakonu bih kratka svjetla noraju biti upaljena, a daleko smo mi od evrope tako da :cool::cool:
i da, murija ce te jebavati na svakom cosku

e pa vidit cemo jbg..ja cu to postaviti pa kad me zaustave pokazem mu te sve papire..valjda nece nista zezat:cool::icon_smile:
 
Član
ja vozim par mjeseci sa tim po dani i ne zaustavljaju me , par put su zaustavljali radi kontrole al nisu govorili nis za svjetla

A prosli petak me neki u gradu navece zaustavio kaze ugasi maglenke reko nisu maglnekke DayLight :D ne mozese ugasit kodmene se pali cim upalim svjetla i tak njih se trojica skupila jedna po jedan , cajk je jedna pito imajul duga sjvetla na tome :lol: pustili me na kraju kaze da je dan da odes malo na tehnicki :D

Neg ako ima ko kakv link gdje mogu skinut neki tuv certifikat za DayLight da isprintam ak me opet zaustave lakse cu se izvuc :D
 
Član
eldo.bravo je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
djaba ti to, kada kod nas u zakonu stoji kratka/oborena svjetla obavezna uvijek... termina daylight jos nema, tako da moze drot zezat....

znam drug al jbg odobreno je od strane ECE R87 znaci..imaju promjeri gdje se one stavljaju i prihvacene su u eu 100% imam taj papir koji pise da je to odobreno da su to dnevna svjetla itd e pa sad vidit cemo kad to ugradim


djaba ti to, zakon je ZAKON... mozes ti doci sa certifikatom koji ti je potpisao Obama, al zakon jedne drzave je taj koji vazi i koji je na stazi i po njemu se vodi...

daylight je prazno slovo, nema tog pojma u zakonu Bih, vec samo kratka svjetla... radi furke, mozes stavit daylight(pored maglenki recimo, uz upaljena kratka), ako te zaustavi, pita te sto su upaljene maglenke, kazes nisu maglen. vec daylight(za koji nema nista, niti da moze niti da ne moze biti na autu) upalis pored toga jos i maglenke i nista ti ne moze...
 
Top