'Lažu vam da nafta nestaje, ona je vječna'

'Lažu vam da nafta nestaje, ona je vječna'

BHT Ovisnik
William Engdahl:
Ugledni publicist i sam je nekoć vjerovao da su izvori svjetske nafte ograničeni, no sada tvrdi da je to čista izmišljotina koju su smislile naftne kompanije, banke i korporacije. To je, tvrdi, na samrtnoj postelji priznao tvorac teorije o oskudnosti nafte, a poziva se i na jedno rusko otkriće.

0466007.48.jpg



William Engdahl, autor knjiga 'Stoljeće rata: Anglo-američka naftna politika i novi svjetski poredak' i 'Sjeme uništenja: geopolitika genetski modificirane hrane i globalno carstvo', tvrdi da su priče o nestašici nafte - lažne.

Engdahl, koji je nekoć vjerovao da su izvori svjetske nafte ograničeni i da bi mogli nestati već 2050. godine, napisao je novu knjigu ('Mitovi, laži i ratovi za naftu') u kojoj tvrdi da su priče o nafti kao fosilnom gorivu i priče o nestašici nafte čista izmišljotina. Tu priču su izmislili uobičajeni Engdahlovi krivci – banke, korporacije, velike naftne kompanije i moćne obitelji poput Rockefellera.


"To je uostalom na samrtnoj postelji i priznao M. King Hubert, tvorac teorije o oskudnosti nafte na čijim su tezama počivale sve kasnije pretpostavke. To da nema nafte, to je dogma. Počiva na teoriji da su mrtvi dinosauri, odnosno da su njihovi ostaci ušli duboko u tlo, negdje čak i 20 kilometara prije 50 milijuna godina i da su se s njihovim ostacima dogodile neobične transformacije od kojih je nastala nafta", kazao je Engdahl u intervjuu za Globus, navodeći da su Rusi za vrijeme Drugog svjetskog rata došli do spoznaja da nafta nije fosilnog podrijetla.

Rusi dokazali da nafta potječe iz zemljine jezgre

Priče o ograničenoj količini nafte na svijetu potrebne su, tvrdi Engdahl, zbog naftnih giganata koji tako mogu podizati cijene. "Henry Kissinger je rekao: ako kontrolirate naftu, kontrolirate cijele države, pa i čitav svijet. Zato je teorija o fosilnom gorivu komplementarni dio takve politike", ocijenio je Engdahl.

"Rusi su dokazali da nafta potječe iz zemljine jezgre, da se nalazi u samom njezinom središtu. Tijekom milijuna godina razdvajanja zemljine površine i tektonskih preslagivanja otvorili su se kanali kojima je nafta krenula prema gore, prema površini, pod velikim tlakom i zbog visoke temperature u unutrašnjosti zemlje. Tim kanalima ona negdje dolazi brže, negdje sporije. Ali, ima je svugdje. Nafte ima. Ona ne nestaje ni presušuje, nego se samo u nekim slučajevima prebrzo crpi jer treba pričekati da dođe novi mlaz", kazao je Engdahl.

"Nafta i prirodni plin obnovljivi su izvori. No, da se to zna, nafta ne bi koštala 120 dolara po barelu", zaključio je Engdahl, koji smatra da bi realna cijena trebala biti 70 do 75 dolara po barelu.
 
Član
Potpisujem izjave obojice kolega iznad.

Unatoc svemu cijene ce i dalje ici gore, pretpostavljam. I uzalud sve, kada mi ne diktiramo cijene goriva, prilagodimo se SAD-u i gotovo. Kod njih ni dan danas cijene nisu visoke. Da sam gore, dao bi se kakav bjesan osmak vozati :lol:
 
Rokfeler i ostala masonerija, hoce da upravljaju svijetom i tacka. To je postalo jasno ko dan, nafta-crno zlato, ratuju gdje god mogu po bliskom istoku da bi zauzeli sto vise nalazista nafte, da mogu da kontrolisu cijene kako njima pase.... Nisam zaludjen teorijom zavjere i slicno, ali vjerujem u neke stvari. Pa dje su sad sve one bolesti, ala svinjska, pticija, pacija vaka naka gripa, velike farmaceutske kompanije digle paru na gluposti. A sto se tice nafte, cijene ce sigurno ici gore, bez obzira koliko nafte ostalo, jer tako drugima odgovara. Polako prelazimo opet u robovlasnicko doba. Vecina ce raditi za koru hljeba i casu mlijeka ako se ovako nastavi.... tuzno ali istinito....
 
Član
Ja sam gledao emisiju nedavno u kojoj jedan znanstvenik govori da će nafte uvijek biti, ali se govori da je nema zbog skupoće bavljenja tim poslom tj. kada je cijena nafte niska nje nedostaje,a kada je viskoa onda je ima jer se isplati baviti tim poslom..A što se tiče cijene litar nafte je jeftiniji od litra vode samo što na naftu ima raznih dodataka (putevi,zaštita okoliša itd.) tj. 50% cijene nafte je stvar politike...
 
Član
To sam vec cuo da je nafta obnovljiva i nikad nece nestati i vjerujem da je tako jer imam neke novine sa kraja 70 ih u kojima se uvelike pise da se nafta blizi kraju,da ce jako poskupjeti,da je ima za jos 15 ak godina max,stalno se spominju obnovljivi izvori energije i novi elektricni auti vrlo uspjesni a pazi novine sa karaja 1970 ih,medjutim evo nafte ima i danas30 godina poslije a uspjesni elektromobili iz tog doba pali su u zabrav kao i uvjek sto svi zavrse a kao dolaze neki novi.Dakle stalno su bile neke naftne krize kroz cijelo 20 stoljece i to je samo izmisljotina da se Nafti drzi visoka cijena,uvjeren sam i ja u to.
 
Član
Ovako sam ja slusao na radiu kad sam radio u garazi bimmera :D kod nas na gorivo ide poreza 1.20km da bi politicari mogli namiriti svoje ogromno bezobrazne plate i svoje godisnje troskove, tako kazu jer zato sto nemamo privrede a budzeti se njihovi prazne i nemaju odakle da namire sebe pa namiruju preko ledja sirotinje, tacnije preko goriva i kazu bezi ikakvog srama cijene ce ici do 3km po litri jer opet ne mogu namiriti sebe i svoje troskove za odvojene zivote, dnevnice goriva svoja, auta, racune mobitela itd. Znaci da imalo imaju obraza i da gledaju na narod, gorivo nebi trebalo biti skuplje od 1.80-2 km po litri i to je istina ove drzave :D znaci jebu gdje stignu i sebe namiruju, a obicne smrtnike ko jebe :cool:
Zaboravio sam jos jedno napisati i ove eko norme su pravo sranje i glupost, i to je uzimanje para i lapanje gdje stignu jer pazite ovo jedan vulkan u svojoj erupciji izbaci toliko plinova sto sva auta svijeta ne mogu zagaditi za 1 godinu, isto tako globalno zatoljenje opet optuzuju auta, a gdje su vulkani koji toliko zagadjuju, kuce koje toliko zimi zagadjuju, svijetla koja griju planet, ulicna rasvjeta koja takodje zagrijava planet, gledao sam na jednom snimku, snimka sa satelita i snimljena navece i toliko je u evropi jaka ulicna rasvjeta da buklvalno ona svijetli sva, ja nisam mogao vjerovati da moze onoliko rasvjeta da osvijetli i da se sa tolike visine vidi :)
 
ne zamarajte se ljudi ovakvim stvarima, nista ne mozete promijenit..jebat ga, bavite se svojim zivotima, na koje mozete uticati, od ovog samo nerviranje i ljutnja..
 
Top