kvalitetan zvuk u autu

kvalitetan zvuk u autu

Član
eo ovako mozda naslov nije bas najbolji al skontat cemo se

u pitanju je golf 2,ima fabricke zvucnike u inst tabli i u gepeku u onim policama

e sad ja bi da malo to popravim,sta mi vi preporucujete,koji su zvucnici dovoljno dobri da imam fin i zvuk i bas,al mi netreba nesto prejako,nekako da budem tamam,
imam i na polici dva pionirova zvucnika 150w ali nisu skopcani,kad ih spojim grce ko ludi,ja skino onu plastiku gore kad ono membrane pukle skroz
i planiram stavit jos i u vrata zvucnik
sta mi vi preporucujete kolko wati da stavim da bi bio fin zvuk,i kake zvucnjake :icon_smile:
 
sta god da postavis bice ti bolje nego sto je sada..... zvucnike mozes stavljati od 40w pa na gore (nisi napisao kakav player koristis) tako da ce ti sve isto svirati bez pojacala, ako hoces nesto kvalitetnije uzmi kakvo pojacalo 4-kanalno sa po 50w rms po kanalu, nakaci zadnje na njih i prednje sa skretnicama i imaces fantastican zvuk (u odnosu na postojece da me ko ne ......:D)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
sta god da postavis bice ti bolje nego sto je sada..... zvucnike mozes stavljati od 40w pa na gore (nisi napisao kakav player koristis) tako da ce ti sve isto svirati bez pojacala, ako hoces nesto kvalitetnije uzmi kakvo pojacalo 4-kanalno sa po 50w rms po kanalu, nakaci zadnje na njih i prednje sa skretnicama i imaces fantastican zvuk (u odnosu na postojece da me ko ne ......:D)

ma radio je neki philipsov nije nest,ja se uopste nerazumijem u to,ni to sto si mi sad reko za to pojacalo i skretnici,al ima drug neko pojacalo pa bi to mogo pojeftino uzet
i sta mislis da uzmem neke opet zvucnike 150w nazad da stavim na isto mjesto dje su ovo pionirovi stari,da uzmem naprijed u tablu ako mognem nac dje kake 50-60w
i u vrata 100w i da stavim pojacalo
al imal kake veze ti visokotonci zasta oni idu
 
Član
Kupi nove neke u tablu gore ne znam koji tacno staju 8.5 il 10 cm, ja sam uziimao pioneerove neke od 10cm u Mobile Medi na akciij bili oko 45 KM 150w max power 35w rms fino su svirali, a pozadi umi trosistemske od 16.5 cm il 6x9 elipse od nekih 80W rms s njima ces dobiti i nesto bassa al nemoj one first da bi uzeo :D i to spoji na cd player za pocetak posle mozes na to dodati i pojacalo ako budes imo potrebu !
 
Član
uzmi druze pioneer G seriju bices prezadovoljan. a za tvoje potrebe i sony x-plod je sasvim ok. vidi sta ti je jeftinije i kupi bilo koje od navedenog. ono sto ti je takodje jako bitno za to sto ti hoces je instalacija pa bi ti predlozio da pomjenjas apsolutno svu instalaciju od napojnog do zvucnog kabla, sve novo da stavis! ;)
 
Član
eddo je napisao(la):
uzmi druze pioneer G seriju bices prezadovoljan. a za tvoje potrebe i sony x-plod je sasvim ok. vidi sta ti je jeftinije i kupi bilo koje od navedenog. ono sto ti je takodje jako bitno za to sto ti hoces je instalacija pa bi ti predlozio da pomjenjas apsolutno svu instalaciju od napojnog do zvucnog kabla, sve novo da stavis! ;)

oticu ovih dana u prodavnicu malo da vidim sta ima i koje su cijene
a za kablove bas sam danas gledo necu ima potrebu mjenjat zato sto su stavljeni deblji kablovi i za prednje i za zadnje zvucnike,ja bi samo trebo provuc novu instalaciju za vrata,a jel to mozda na dzeku bijelo/bijelo crno kablo i sivo/sivo crno kablo
 
Član
Zavisi sve koliko hoces para dati..;(
U tablu mozez uzeti Alpine 8,7cm,dole u vrata ti ide 13cm al iti trebaju mrezice za njih.
Iza otkopcaj stare fabricke,uzmi kakve pionir ili sony i spoji ih normalno na izalze od mp3 playera.Dok ne nadjes i ne skupis para za nesto bolje...Uzmes neko pojacalo od 500watti snage rms nije bitno za pocetak :D
Spojis ih onda na te svucnike sto si uzeo za zadnju tablu i rijeseno ;)
Ovi Alpine su 60KM sa dostavom,za policu mozez naci oko 40KM,za vrata isto tako mozda jeftinije i pojacalo sa kablovima zavisi koje,kako sta :icon_biggrin:
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Zavisi sve koliko hoces para dati..;(
U tablu mozez uzeti Alpine 8,7cm,dole u vrata ti ide 13cm al iti trebaju mrezice za njih.
Iza otkopcaj stare fabricke,uzmi kakve pionir ili sony i spoji ih normalno na izalze od mp3 playera.Dok ne nadjes i ne skupis para za nesto bolje...Uzmes neko pojacalo od 500watti snage rms nije bitno za pocetak :D
Spojis ih onda na te svucnike sto si uzeo za zadnju tablu i rijeseno ;)
Ovi Alpine su 60KM sa dostavom,za policu mozez naci oko 40KM,za vrata isto tako mozda jeftinije i pojacalo sa kablovima zavisi koje,kako sta :icon_biggrin:

za sad trazim mrezice za zvucnike u vratima i mozda uzmem zvucnike za inst tablu,al to je sve otom potom dok ne rijesim felge,posle felgi idu najvjerovatnije neki malo bolji zvucnici na zadnju dasku i cd player
ako ima ko mrezice za zvucnike nek se javi,znam da si ti skoro uzeo ako ima jos javi
 
Član
Imas kod nenada sinus live zvucnike sa mrezicama oni su 16,5 cm ako mozes njih kako staviti u prednja crata nisu lose a 40 KM su ;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Imas kod nenada sinus live zvucnike sa mrezicama oni su 16,5 cm ako mozes njih kako staviti u prednja crata nisu lose a 40 KM su ;)

vidio sam kod nenada,zvucnike,al mi nepasu mrezice,meni trrebaju za golfa 2 u vrata sto idu one cetvrtaste mrezice

opet kazem ako ko ima nek javi
 
Top