kvalitet feluga ( replike )

kvalitet feluga ( replike )

Član
Krenula je neka mala diskusija na malim oglasima oko replika feluga pa je pao LOCK na kraju.


Posto su mi paznju privukle replike
made in Italy koje se prodaju po 100Eura po komadu
zainteresovao sam se za kvalitet istih.


Ne ocekujem da su kavlitetne kao OEM, ali ne zelim da mi se oguli lak, fabricki ne bude balansirana, kriva????
 
Član
Kavlitet sto se tice ;ala, da niej balansiran ai slicno nece biti jer se ne smije prodavati bez homologacije...ali problem sa replikama je taj sto su mekane, i na tanjoj gumi tesko podnose nase ceste...odnosno krive se mnogo brze i lakse nego oem...

Bolje aftermarket felga samostalnog proizvodjaca nego replika oem felne od neke noname firme...
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Kavlitet sto se tice ;ala, da niej balansiran ai slicno nece biti jer se ne smije prodavati bez homologacije...ali problem sa replikama je taj sto su mekane, i na tanjoj gumi tesko podnose nase ceste...odnosno krive se mnogo brze i lakse nego oem...

Bolje aftermarket felga samostalnog proizvodjaca nego replika oem felne od neke noname firme...

;)

a i neznam samo zasto????
pored toliko kvalitetnih felgi po netu....
 
Član
proci ces na kraju skuplje, uzet ces 4felge 400Eura, jednu ili dvije slomit to je već 500-600eura, i onda nek ti se opet ponovi lom ili iskrivljenje skontat ces da je ispalo skuplje vec da odma kupiš neke...

moj ti je savjet kani se toga, kupi neke polovne (ako treba malo i ogrebane, jer to mozes dotjerat i popravit lakirat i polirat) ali bar si siguran i na cesti...
 
Član
ma mani se replika ba...kakve to kvalitete moze biti nova felga od 70-100 eura?
polovne a orginalne uzmes za jednake novce, ulozis u restauraciju ako ti je cilj da budu ko nove i eto ti extra felgi...
plus te replike su dosta teske, cim su mekane onda su i 'opasne'...nebih razmatrao te fele uopce...
 
Član
replika...18".... 100e...
i dobra replika,ima dobru cijenu...
ja licno mislim da za 400e ,nema dobrog seta(pricam o novim...)
to nije ni blizu legure,kao sto koristi original,ili neka markirana felga...
 
Član
to je smece ali obicno...
ako joj je kod nas 100eura prodaja koja je nabavna?? pa skontaj kako ce biti kvalitetna
nasi felgari nece da vare ni ispravljaju to smece jer ne vrijedi truda i posla oko njih..
 
Član
recimo da ces svake sezone moci ravnati sve 4 felge

ima mi rordjak 18" replike na golfu 4" 225/40
prije ljeta, svaki put 600kn=90 eur za peglanje
sve 4 budu izvan balansa
 
Član
da ti posaljem sliku mojih replika aez koje su bile na prvi pogld savrsene 3 mjeseca nanasim cestama,, i gume su bile 215/45 nije nsto ni mal profil
dvije jaje a sto su se ogulile to zanemari lak spao nakon prvog pranja pod visoki pritisak
bolje skontaj kake polovne jeftinijeti je ih dovesti u red a sigurnije
ispravljat niko nece neto legura nevalja (nerazumjm se u to) nsto im tanko slabo se var fata takosvi kazuu
vidi imal ciko u bjeljini sta za tebe isplatnije ti je
 
Član
Polovna a dobra felga je zakon, realno kupovina novih je neisplativa u svakom pogledu osim u onome da imas bas viska novca... ;) to je moje misljenje...

U par navrata sam mogao da uzmem S-line repliku ama ljud ti kad stavis nju pored org... sve je receno...
 
Top