Kupovina laptopa

Kupovina laptopa

Uskoro cu kupiti si jedan nov laptop, doslo vrijeme da se uzme nesto bolje... gledao sam na imtec-ovoj stranici i imaju dobru ponudu modela... uglavnom cjenovni rang je oko 1000 KM.. ja sam izabrao ova tri modela, pa mi vi recite sta mislite... najbitnije mi je da da procesor nije ispod 2.00GHz i da je Intelov.. graficka da nije integrisana i da je NVidia GeForce ili ATI Radeon.. ostalo manje vise moze me zadovoljiti.. laptop cu koristiti za zahtjevnije programe i za neke male "jace" igrice :icon_smile:

Aces Aspire 5742G

Aces Aspire 5750ZG

Toshiba Satellite C660-1MD
 
Član
ne postoji laptop od 1000 km koji moze pokrenuti igrice koje su sada aktuelne.
Trazi ti sebi dvojezgreni ili 4 jezgreni procesor .
 
Član
serialgf je napisao(la):
ne postoji laptop od 1000 km koji moze pokrenuti igrice koje su sada aktuelne.
Trazi ti sebi dvojezgreni ili 4 jezgreni procesor .

tako je uzmi minimum i3 procesor ispod nemoj gledati ako zelis ovo sto si naveo
 
Član
Ako hoces nove igrice da igras na laptop-u onda uzmi Dell XPS al neces ga naci za milju sigurno :)
ako hoces dobar laptop za milju opet uzmi Dell al neki slabiji model :)
Od Acera bjezi, ja ga nikad vise nebih uzeo ni da je dzaba...
 
serialgf je napisao(la):
ne postoji laptop od 1000 km koji moze pokrenuti igrice koje su sada aktuelne.
Trazi ti sebi dvojezgreni ili 4 jezgreni procesor .

Mozes li mi preporuciti neki konkretni model.. znaci da je procesor novije tehnologije, da je graficka NVidia ili ATI bez integracije... zvucna, LAN, wirelles i ostalo moze zadovoljiti osnovne kriterije.... mozda se uspijem uklopiti u malo vecu cijenu :icon_smile:

emir_89 je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
mahe007 je napisao(la):
Ne rade ti linkovi

kako ne rade, kod mene otvara :icon_question:

ne mogu raditi direktni linkovi na imtecovu stranicu, uvijek baca na glavnu ;)

aha... evo i meni sad ne rade... ajd nema veze ;)
 
Član
a ja savjeta, da ganja i7, pa duplo veci budzet mu treba onda... :icon_rolleyes:

uglavnom, lapotivi nikad nisu bili bas za igre isplativi(preskupi), zastare prebrzo... a za milju, ne mozes uzeti nesto extra za igre... recimo Toshiba Sat.L750-1MV RED, Intel i3-2330M 2.2GHz, 15.6 LED Display, GT520M/1G, 4 GB RAM, 750 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, Bluetooth, HDMI, garancija 2 godine, oko milje i sto, ali opet nije to to za nove igre... ;)
 

rs6

Član
Limpi je napisao(la):
a ja savjeta, da ganja i7, pa duplo veci budzet mu treba onda... :icon_rolleyes:

uglavnom, lapotivi nikad nisu bili bas za igre isplativi(preskupi), zastare prebrzo... a za milju, ne mozes uzeti nesto extra za igre... recimo Toshiba Sat.L750-1MV RED, Intel i3-2330M 2.2GHz, 15.6 LED Display, GT520M/1G, 4 GB RAM, 750 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, Bluetooth, HDMI, garancija 2 godine, oko milje i sto, ali opet nije to to za nove igre... ;)

pardon nisam vidio budzet, nego vidjo samo letimicno da hoce ajmo reci gamerski laptop .... za milju maraka, dobru centralnu kupit rahat si 5 godina sto se tice igranja :D
 
rs6 je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
a ja savjeta, da ganja i7, pa duplo veci budzet mu treba onda... :icon_rolleyes:

uglavnom, lapotivi nikad nisu bili bas za igre isplativi(preskupi), zastare prebrzo... a za milju, ne mozes uzeti nesto extra za igre... recimo Toshiba Sat.L750-1MV RED, Intel i3-2330M 2.2GHz, 15.6 LED Display, GT520M/1G, 4 GB RAM, 750 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, Bluetooth, HDMI, garancija 2 godine, oko milje i sto, ali opet nije to to za nove igre... ;)

pardon nisam vidio budzet, nego vidjo samo letimicno da hoce ajmo reci gamerski laptop .... za milju maraka, dobru centralnu kupit rahat si 5 godina sto se tice igranja :D

I ja sam malo guglao i vidio sam da je laptop po tom pitanju neefikasan... nisu toliko jaki i brzi kao desk racunari... vise sam ciljao na laptop jer bi ga nekad ponjeo sa sobom po potrebi kad negdje idem.. ja imam komp (vec zastario) sa LCD monitorom tako da bi mi samo centralna trebala.. a za milju moze se uzeti jaka centralna masinerija :icon_smile:

mislio sam da laptop moze ispuniti moja ocekivanja po ovom pitanju... otici cu u Computer Shop i sastaviti konfiguraciju po zelji.. hvala na savjetu ;)
 
Top