Kontrola brzine iz svemira

Kontrola brzine iz svemira

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kontrola-ver.jpg

Ako vam idu na živce saobraćajni znaci o ograničenju brzine, kako ćete se tek osećati kada vam naredba za usporavanje stigne iz svemira! Britanci, naime, uvode sistem za inteligentno prilagođavanje brzine.

London će uskoro početi s eksperimentalnom primenom sistema Intelligent Speed Adaption, koji koristi bazu sa kartom grada, podatke o ograničenju brzine i GPS, te usporava vozače koji preterano brzo voze. Položaj automobila se prati putem satelita. U „Advisory“ načinu rada vozač koji vozi prebrzo dobiće upozorenje, i kad uspori, sistem će mu se nasmešiti. U „Voluntary“ načinu, računar će preuzeti kontrolu nad automobilom i usporiti ga do dopuštene brzine. Sistem će za početak biti implementiran u taksi vozilima, autobusima i automobilima Vlade, a ako testiranje bude uspešno, verovatno će primena biti proširena i na druge učesnike u saobraćaju.
 
Damn koje sranje,bas nam ogranicavaju slobodu sve vise,cuj vise ne meres ni brze voziti,***** ti buducnost i tehnologiju.It sucks!:icon_evil:
 
Član
hjoooj zamisli pretices kolonu, iz suprotnog smjera ti ide kamion, nemas se gdje ubacit i treba ti jos pola metra da se ubacis da izbjegnes to sve i da preteknes kolonu, a on odozgo zapisti i uspori te... auuuu :icon_confused::icon_confused: nevalja to nikako... to dok se do kraja iztestira treba ce godina i godina... ima tu i puno losijih stvari u tome svemu nego dobrih...
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
hjoooj zamisli pretices kolonu, iz suprotnog smjera ti ide kamion, nemas se gdje ubacit i treba ti jos pola metra da se ubacis da izbjegnes to sve i da preteknes kolonu, a on odozgo zapisti i uspori te... auuuu :icon_confused::icon_confused: nevalja to nikako... to dok se do kraja iztestira treba ce godina i godina... ima tu i puno losijih stvari u tome svemu nego dobrih...

e onda ti nece pasti na pamet da pretices kolonu kad znas da te onaj odozgo moze uhakat:D
 
Član
ma nece to kod nas doci dok sam ja ziv,tako da me ne zanima :lol::lol: a i nemaju nam gdje to ugradivati kad je svako trece auto dvica :D
 
Član
jaooo zamisli tog poduhvata da se na cvaje ugradju platforma za satelisko navodjenje :icon_eek::icon_eek: hahahh to bi bio promasaj cisti, zamisli satelit koci neko auto a kocnica propada (kao sto je slucaj kod 40% BiH auta) hahaah, bremzaj bremzaj cojk ide 120 kmh haqhahaha :D:lol::lol::lol:
 
Član
:cool:mi nemamo ceste kako treba da nas satelitom prate zadnji put satelit proso kad su trebale slike za google earth :icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top