Kondom na fotić!

Kondom na fotić!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
0410007.17.jpg

Ljeto je, a ljeto je idealno vrijeme za fotografiju. Ako si ne možete priuštiti podvodno kućište za vaš fotoaparat, probajte s ovim jeftinim ali efikasnim rješenjem. Na vlastitu odgovornost, dakako.

Priča se da američki marinci koriste dva kondoma da bi zaštitili detonator na podvodnim eksplozivnim napravama. Netko je čuo tu priču i dosjetio se kako bi mogao jednostavno zaštititi elektroničke naprave od vlage.

Za početak, trebaju vam dva kondoma, i to najprozirnija moguća, te bez lubrikanta. Ako ih ne možete pronaći, možete oprati obične kondome, no onda ćete imati problema s navlačenjem istih preko kamere. Za posebne efekte, pokušajte koristiti voćne kondome, i sve vaše fotografije će poprimiti zanimljive boje.
0412007.17.jpg

Nadalje, treba vam kartonska rola od toaletnog papira ili kuhinjskih ručnika. Odrežite ju na odgovarajuću dužinu i stavite oko objektiva.
0414007.17.jpg



Pored objektiva stavite jednu vrećicu s gelom za skupljanje vlage. Njih sigurno imate doma, jer dolaze uz svu obuću, torbe i mnoštvo elektroničke opreme koju kupite. Ovo će spriječiti kondenzaciju unutar kondoma.
0420007.17.jpg

Nakon toga, navucite kondom na kameru i svežite čvor na kraju. Zapečatite čvor s malo vodonepropusnog ljepila. Navucite drugi kondom i ponovite postupak.

Ovakva zaštita radi i za svu ostalu elektroniku: mobitele, ključeve od auta i slične uređaje.
 
Član
Nisam siguran da ce ovo raditi, to jest da ce aparat moci izostravati sa kondomom ispred.

Kapljica vode ga zna zbuniti, a kondomi bas i nisu skroz prozirni. Al nije tesko probati... :)
 
Član
ja hocu da mi dijete bude miki maus .... iz teme HUMOR - VICEVI preuzeto :lol::lol::lol:


ja sam jos mlad , vise idu jagoda i ostali :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top