KOMPRESOR ZA PODIZANJE SNAGE MOTORA

KOMPRESOR ZA PODIZANJE SNAGE MOTORA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zna li mozda neko sta vise reci ovom kompresoru koji se prodaje na Pik.ba,je li potrebno vrsiti jos kakve prepravke,i je li realno da izvlaci toliko konja??

http://www.pik.ba/artikal/1753431/kompresor-za-podizanje-snage-motora/
 
Član
Konstrukcijom samog kompresora - neam blage, mozda i moze, nisam ga nikad vidio u zivo

Logikom i mehanikom - Mislim da ne radi, barem ne kako pise da je samo plug&play sustav. Ovo je samo hardware, nema elektronike koja ce motoru dirigirati kut paljenja, omjer zraka i goriva itd itd... Kao prvo da pocnemo od temelja. Kompresor je vezan remenicom na motor, sto znaci da se vrti konstatno u istom omjeru koliko se vrti i motor. Znaci da on ubacuje zraka isto kada vozis 3-om brzinom 120 na 5500 rpm i kad ga u leru zavrtis na 5500 rpm, sto u potonjem znaci da mu se opasno pomjeri omjer zrak-gorivo. Druga stvar je sto ti za pogonjenje kompresora opadne snaga motora, pa da bi ti kompresor kasnije vratio snagu + dobitak preko sabijenog zraka, ucinak gubitka snage je potpuno isti kao kad upalis kompresor klime. znaci kad ti ovdje kazu u oglasu da daje 100 konja, ne daje ti cistih 100 konja, nego ti daje pad snage + 100 konja, pa dobijes manju konjazu. Sve u svemu, ovo ti je kao da procitas oglas da netko prodaje turbinu koja daje 150 konja za 500 KM...U principu da, ali da dodjes do tog da sve radi u redu, potrosit ces jos 5 puta toliko :icon_rolleyes:
 
BHT Ovisnik
ne razumijem se,to prodaje clan s foruma,vidi sta ti i on kaze

http://www.bhtuning.com/p-kompresor-za-podizanje-snage-motora-t-64614.html
 
Član
..."ovaj kompresor je bio na ksari 2.0 16v 135ks a kompresor ju je podigao na 301ks izmjereno na valjcima u svicarskoj"... :lol: :cool:
 
Kao sto napisa ovo je samo "hard ware" tj. "opipljive" komponente. Da bi ovo uopste radilo moras jos raditi sto sta stvari da bi to bilo funkcionalno. Svako ko se upustio u stavljanje npr. turba na motor zna koliko to iziskuje novca, truda, rada i krvi. A ovo sigurno nije plug&play. Tako da je bolje odustati od ovoga. ;)
 
Član
Imate postove od clana Esso tako nekako, covjek je lijepo objasni dosta stvari za turbo i kommpesore mislim cak da je spomenu i doticni Eaton. A ovaj sa Pik....pa covjek hoce da proda i da zaradi Eaton ni dr. kommpresori nisu jeftini. Ovo sto marko_16v prodaje cijena je ista kao i da ga poklonis. Da se vratimo na temu da bi vozili turbake treba dosta zivaca vremena i pogotovo novaca i znanja ;););)
 
Član
netreba osudjivati dok neko strucniji neobjasni... mada ni meni nije bas jasno, malo mi je sve ovo sumnjivo, mislim kompletan sistem rada, al eto... najvise kao sto clan tibor rece kako praviti idealan omjer zrak gorio... to mi nije jasno, al et valjda ce se naci neko strucniji... bas me ovo zanima
 
Član
mokeBass je napisao(la):
netreba osudjivati dok neko strucniji neobjasni... mada ni meni nije bas jasno, malo mi je sve ovo sumnjivo, mislim kompletan sistem rada, al eto... najvise kao sto clan tibor rece kako praviti idealan omjer zrak gorio... to mi nije jasno, al et valjda ce se naci neko strucniji... bas me ovo zanima

Ne treba ti nitko strucniji, decko ti je lijepo napisao. U biti vjerojatno moze, ali uz silne prepravke i razmisljanja- projektiranja. Sve je moguce osim drvenog sporeta, samo ovo je daleko od isplative investicije, stoga manite se corava posla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top