kolika je carina ako uvezem auto?

kolika je carina ako uvezem auto?

Član
carina iznosi 6% i PDV 17% sto znaci na hiljadu KM imas 230 maraka dazbina pa ti sad izracunaj u cijeni auta i zooll table su oko 80€ i plus kad ocarinis vozilo registracija najnize 500KM...eto to bi bilo to otprilike i da dodam dok dodjes s autom ode u gorivo i putarinu od 500-700 KM....
 
Član
konkretno da kazem o cemu se radi
u pitanju je golf IV 1.9 TDI na satu oko 50 000 km godiste 2001/2002 moze da se sredi da pise da je kupljen za 4000 KM tako da je na carini manje platiti.eh kad bi bilo zainteresovanih da kupe ovo auto po cijeni oko 10 000( s tim da bi ja platio carinu i prevod na nove table)znaci na nasim bi ga prodavao po cijeni 10 000 mogao bi svake sedmice jednog dovuci u BIH
 
Član
to bi ti bilo super druze imao bi za ovdje sve sredjeno za male pare tako da bi u plusu bio 2-3 milje sto je po meni nevjerovatno daj boze da je moguce takvo nesto...zar ima takvih golfova kakvi su ajd opisi jel dizel benzin i sl..jel ima sve certifikate jer kolko znam da ne moze proci tehnicki bez certifikata osim ako one na homologaciji ne nahranis za pocetak kako treba...
 
Član
Nema veze koliku cijenu napravite u ugovoru,sem ako nije od ovlastenog servisa,distributera jer tad jedino mozes da trazis da ti izdaju Euro 1 obrazac i tad je carina manja! A auto se inace carini po katalogu i njegovoj vrijednosti! Tu ti se znaci gleda model,oprema,kilometraza,da li ima felge,navi,kozu... itd... Znaci sto bezobrazniji budes sa upisanim iznosom to ce vise da te peglaju i porcjene,zato bolje da stavis neku realnu cijenu!
 
Član
menso je napisao(la):
to bi ti bilo super druze imao bi za ovdje sve sredjeno za male pare tako da bi u plusu bio 2-3 milje sto je po meni nevjerovatno daj boze da je moguce takvo nesto...zar ima takvih golfova kakvi su ajd opisi jel dizel benzin i sl..jel ima sve certifikate jer kolko znam da ne moze proci tehnicki bez certifikata osim ako one na homologaciji ne nahranis za pocetak kako treba...

znaci ovako ja bi se pobrinuo za sve da sredim na nase table i onda bi te golfove na nasim tablama prodavao po cijeni od 10 000 - 12 000 zavisi od godista a svi imajiu malu kilometrazu i zavisi kakvu opremu zelite. moguce je i golf V.
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Nema veze koliku cijenu napravite u ugovoru,sem ako nije od ovlastenog servisa,distributera jer tad jedino mozes da trazis da ti izdaju Euro 1 obrazac i tad je carina manja! A auto se inace carini po katalogu i njegovoj vrijednosti! Tu ti se znaci gleda model,oprema,kilometraza,da li ima felge,navi,kozu... itd... Znaci sto bezobrazniji budes sa upisanim iznosom to ce vise da te peglaju i porcjene,zato bolje da stavis neku realnu cijenu!
to bi ti znacilo da moras biti dobro povezan sa onima na granici da bi te bilo gdje tj. da imas nekog racuna....
 
Član
racunaj na to drug da ce sad cijena puno pasti bas zobg toga sto nema granice godista.. ja to tako mislim i vjerujem da ce biti 100%
 
Član
elmir je napisao(la):
racunaj na to drug da ce sad cijena puno pasti bas zobg toga sto nema granice godista.. ja to tako mislim i vjerujem da ce biti 100%
ima granica euro 3 isto ti ga dodje znaci 12 godina starosti mozes uvesti tu negdje trenutno...
 
Član
elmir je napisao(la):
racunaj na to drug da ce sad cijena puno pasti bas zobg toga sto nema granice godista.. ja to tako mislim i vjerujem da ce biti 100%

jes al vidi ovo u mjesecu 4 sedmice i svake sedmice prodam 1 auto po nizoj cijeni, tako da i ako dobijem samo 1000 KM profita to je 4000 KM mjesecno a nista neradim, samo primim auto i prodam ga jer ce mi ih rodjak dovlacit
 
Član
Šta misliš koliko ljudi kod nas ima koji se bavi tim poslom? Još su uvezani, znaju više o autima, znaju više ljudi...Stavimo sve to na stranu, danas je zayebano prodati bilo šta a pogotovo auto.

Ne želim da ti rušim planove, ali mislim da si preoptimističan. U tom poslu je lako otići na glavu. Sa jednim autom možeš zaglaviti mjesecima, može doći do kvarova, nepredviđenih troškova. Bla, bla...

Sve u svemu, nije to tako jednostavno.
 
golfovi 10 godina stari sa 50-60 000 km jos dizel tesko ces to nac sa tim kilometrima jos da boude jeftino sretno u svakom slucaju
 
Član
kurbla2005 je napisao(la):
golfovi 10 godina stari sa 50-60 000 km jos dizel tesko ces to nac sa tim kilometrima jos da boude jeftino sretno u svakom slucaju
necu ja trazit vec rodjak jer se bavi s tim, preprodajom. ljudi se voze na benzin nije njima problem tociti :lol:
 
Član
i ja nesto nevjerujem da ce dovuci golf-a 4 i da ima 50 000 na satu.. mozda ako dodamo jos jednu 0...
:lol::lol:
 
Top