Koji FM transmiter kupiti???

Koji FM transmiter kupiti???

Član
Potreban mi je savjet ono što kazu iz prve ruke za kupovinu FM transmitera.

Naime, moj auto ima orginalni kasetofon koji ne bih da vadim iz auta, a ne kupuje mi se ni neki USB interface jer je preskup, pa bih kupio neki FM transmiter.

Želio bih da mi preporučite neki kvalitetniji transmiter s kojim imate iskustva i koji ste koristili a koji reprodukuje kvalitetniji zvuk.

Hvala,
 
Član
Ma izvadi taj kasetas i kupi na usb player 100 km uvijek kad pozelis mozes vratit kasetas.
Te gljive su sranje imali par prijatelja i nakon nekog vremena gubi kontakt, gasi se kad se pomjeri na rupama...
 
Član
Franki je napisao(la):
Ma izvadi taj kasetas i kupi na usb player 100 km uvijek kad pozelis mozes vratit kasetas.
Te gljive su sranje imali par prijatelja i nakon nekog vremena gubi kontakt, gasi se kad se pomjeri na rupama...

Ma vidi nije problem izvaditi kasetaš, nego mi je kasetaš lijepo uklopljen u konzolu u Audiju i na središnjem displeju na kilometar satu mi pokazuje koja je radio stanica i sl. tako da ne bih to želio pokvariti,

druga stvar ni jedan pleyer se ne moze uklopiti da onako lijepo izgleda kao originalni kasetofon.

treba mi nešto kako bih mogao bar privremeno slusati nesto drugo sem radija, ujutro kad idem na posao ubi me Batko na onom city K ili kako već ono bi :lol:
 
Legend
Meni treba ono kablo kad vec pricamo na ovu temu, znaci od transmitera do AUX-a..
 
daki je napisao(la):
Meni treba ono kablo kad vec pricamo na ovu temu, znaci od transmitera do AUX-a..

Ja sam to uzimao u Bingu i Merkatoru, ima onaj sto ima 3.5 standardni na oba kraja, ali mislim da je kod tih transmitera ulaz manji, tako da ako budes uzimao provjeri... Bar je na mom tom transmiteru tako... Znaci mora ti jedan dzek biti 3.5 da bi ga ukopcao na AUX, a drugi manji koji ide u FM transmiter, nek me neko ispravi ako sam u krivu...;)
 
Član
@ elmo

drug sve sto je dans na trzistu je tu negdje u gram dva. realno gledano i ne vrijedi na transmirer dati neke velike pare sto zbog kvalitete zvuka, sto zbog same kvalitete izrade. i neki najjeftiniji svoju ulogu odradi solidno

@ daki

braca tesko ti je to sad ganjati dati odgovara jer najcesce su velike duzine ti kablovi pa ih moras zavlacitii sakrivati da se ne vide, po meni najbolje rjesenje je da to sam sebi napravis prema svom autu i miran si a nece te skupo izaci i dosta je kvalitetnije kad to sam napravis
 
kupis onaj sa usb ulazom, sd ulazom i sa kablom od 3,5mm i miran si ;)

pioneer_09 je napisao(la):
daki je napisao(la):
Meni treba ono kablo kad vec pricamo na ovu temu, znaci od transmitera do AUX-a..

koje duzine ti treba?

Trasmiter se ne poveziva na radio nego preko frekvencije radi. Jedino mozes uzeti prelaz aux na 3,5mm i onda na to prikljucivas mobitel mp3 mp4 itd
 
Član
a da kupis sebi cd changer i stavis ga negdje u gepek ili pretinac,, U mene stoji u gepeku sa lijeve strane u boku isto iz razloga jer mi je bezze stavljati nesh bezze kad vec nemogu uzet pravu stvar :) LP
 
Administrator
zadnja-kocnica je napisao(la):
kupis onaj sa usb ulazom, sd ulazom i sa kablom od 3,5mm i miran si ;)

pioneer_09 je napisao(la):
daki je napisao(la):
Meni treba ono kablo kad vec pricamo na ovu temu, znaci od transmitera do AUX-a..

koje duzine ti treba?

Trasmiter se ne poveziva na radio nego preko frekvencije radi. Jedino mozes uzeti prelaz aux na 3,5mm i onda na to prikljucivas mobitel mp3 mp4 itd



to sve zavisi od modela :) Moj transmiter ima i aux izlaz koji se uključuje u player :) A tako je vjerovatno i kod dakija :)
 
Kad ste vec razvezli temu o tim stvarima da i ja nesto priupitam, jel se iko sretao sa ovom stvarkom...
http://www.ebay.de/itm/USB-Adapter-MP3-CD-Wechsler-Mercedes-W140-W202-W210-C-E-/250834584759?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item3a66e804b7#ht_2115wt_1110

Kao neki adapter, po meni idealno resenje za one koji nece da vade fabriku, kod mene je Command 2.0 i ovo bi mi pasalo samo tako, usb napunim muzikom, i vozi....
 
pioneer_09 je napisao(la):
to sve zavisi od modela :) Moj transmiter ima i aux izlaz koji se uključuje u player :) A tako je vjerovatno i kod dakija :)

onda preko toga bi trebao kvalitet zvuka biti bolji nego kad se prenosi frekvencijom :icon_question:
 
Legend
pioneer_09 je napisao(la):
daki je napisao(la):
Meni treba ono kablo kad vec pricamo na ovu temu, znaci od transmitera do AUX-a..

koje duzine ti treba?

Kod mene nije transmitor kod mene je mobitel pa ima taj prikljucak a imam muzike vazdan na njemu, a isti je na mobitelu i na Auxu, a duzina ma neznam nije ni bitno :) idealno bi bilo metar, al i 15 cm mi odgovara. ;)
 
Top