Koji aparat da odaberem

Koji aparat da odaberem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
Hajmo profi fotografi, dosao je i taj trenutak, pa molim za vasu pomoc, imam par modela u opticaju
sony slr alpha 100 za 600 km polovan, ali ocuvan star par mjeseci
sony slr alpha 200 za 869 km nov u radnji, mada mi je nekako 100 bolji jer imam osjecaj da je lakse komandovanje jer ima dva tockica :D
i canon 1000 ili tako nesto za 600 km polovan takodze

ili nesto sto bi mi vi preporucili da je u tom cjenovnom rangu, da malo i ja pocnem boje fotke da pravim :D
 
Član
Cekaj erola, on se razumije u te Sony modele :icon_biggrin:
Ak mozes naci gdje Nikon D60, to je meni jako fin aparat. Ima ga jaran i pravi extra slikice ;)
Za sto je zasluzan i dosta dobar kit objektiv, sa stabilizatorom...

Ja recimo imam Canon XTI - iliti 400D i ovaj kit objektiv je stvarno los. Inace aparat ko aparat je fin :icon_biggrin:
 

IGY

Član
Boki koliko je cirka para taj nikon :icon_question:
i znas li gdje bi mogao pogledati, ovo do sad sto sam gledao nisam nasao u radnjama nikona da prodaju ili nisam dobro gledao
 
Član
Ja sam za Nikon D90 dobila dobru ponudu od clana Mrva. mozda ti on moze pomoci i sa D60 IGY.
 
Član
Nov Nikon D60 sam negdje vidio ima za 920-ak KM. Samo jednu vaznu stvar da kazem, kada kupujes DSLR, tad se u principu odlucujes za jedan brend. Jer objektivi sa Canona ne idu bas na Nikona - imaju neki convertori, al ipak nije to to. Znaci kad uzmes Canon il Nikon, onda ces htjeti jedan dobar objektiv za aparat, i kad se zavalis pare za dobar objektiv, kasnije ces samo mjenjati "tijela". Sto se kvalitete slika tice, Canon i Nikon su gotovo jednaki, samo je stvar sta nude u osnovnom paketu. Objektivi za Nikon su nesto skuplji, al i to je zanemarivo...
 
Član
Nemoj polovno kupovati, bar kad je rijeci o takvim stvarima. D60 za te pare se cini kao dobar izbor, eventualno taj Canon 1000D, ni sa jedim neces pogrijesiti.
 

IGY

Član
hmm sad sam bas u nedoumici, al eto razmislicu jos ovih par dana
ugl tjelo je jedno, no opet objektiv je ono sto trebam paziti
a sto da ne uziamm polovnan, sta mu moze biti, recimo koja mana moze biti na sony A100 polovnog
 
Evo me :)

Evo ovako,ne znam sto ne polovno uzimao,evo ja bas trenutno gledam jedan polovan.Sve se na tijelu primjeti kako je rukovan i treba gledat koliko fotki je opucao jer su ovi entry leveli ograniceni na otprilike 40-50 000 shotova.

Sto se tice Sonija,ovako stvari stoje.Ja se ni u jednom trenutku nisam pozalio na njega,ima stvarno super funkcija,kvalitet slika super sve do iso 800,na iso 1600 vidljiv noise,a na 3200 je vec los (btw taj 1000d uopce nema iso 3200-samo kazem da ne gledas previse kvalitet fotki na 3200 jer neki aparati ni nemaju tu osjetljivost)

Kod Sonija je dobro jer ima opticku stabilizaciju u tijelu,dok Canon i Nikon imaju u objektivima,Sonijeva stakla ne zahtijevaju stabilizaciju u objektivima i samim time su jeftinija.

S druge strane Canon i Nikon imau veci community kod nas,sto znaci da ces lakse nabaviti opremu za njih.


Inace Igy ti ako se ne mislis profesionalno baviti fotkom bit ce ti dovoljan bilo koji od ta tri modela,preporodit ce ti se fotke sa njima,vjeruj mi,kompakt i slr se ne mogu ni porediti.

Sto se tice a100,ne bih ja to,prestar je to aparat,dobar,ali prestara.
taj 1000d bih ja prije ako su iste cijene,ali ocito ima neka caka,jer taj Canon je nov oko 1000km ,dakle previse ga taj nisko daje,garant je nabacao okidanja puno,mora biti neka caka,skuplji su canoni polovnjaci.

I jos nesto,pricate od D60,opet super aparata ali ima manu sto nema AF (Aauto fokus) u tijelu pa dosta objektiva koji nemaju AF u sebi nece dakle raditi na d60,mislim radit ce,ali ces morati fokusirati rucno.Meni je to mana,ne tolika,ali to prakticki znaci da mores otpisati stara stakla bez AF-a
 
Član
mogu reci za nikon d40x da je isto jako dobar,imam ga i fin je,ne bavim se plaho s tim,ali sony mi je najljepsi :)
 
Sony ima odlican grip,od svih tih entry levela,bas fino lezi u ruci,znam da je nekome to mozda glupost,cuj grip,ali kad ih ufati grc nakon sat vremena fotkanje nece vise tako misliti :D:D
 

IGY

Član
Erole ja bi to najvise za svoj cejf
sa ovim A100 sam vec radio, koristio sam ga malo i super je i svidza mi se
ne mislim sad nesto pofi ganjati, jednostavno hocu aparat za svoju dusu, jer volim slikati, a sa ovim malim foticem ne mogu naopraviti sliku kako zelim...
ugl sutra cu se prekontati i za tvoju ponudu i za neki od ova 3 pa cu vidjeti
hvala svima na pomoci, nadam se uskoro boljim fotkama od mene :D
 
Član
Igy samo naleti kod mene u shop ComTrade Shop na Dobrinji u Mercatoru pa da probamo nesto iskombinovati usput trazi mene moje ime je Amir pa da se posavjetujes
 

IGY

Član
rimA_1 je napisao(la):
Igy samo naleti kod mene u shop ComTrade Shop na Dobrinji u Mercatoru pa da probamo nesto iskombinovati usput trazi mene moje ime je Amir pa da se posavjetujes

vazi, vidicu sutra mozda da naletim ako uhvatim vremena
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top