Ko je najveci krivac za nesrece na putu?

Ko je najveci krivac za nesrece na putu?

Član
Sta mislite ko je krivac za saobracajne nesrece :) Da li su to vozaci Pocetnici, zene, muskarci, lose saobracajnice ili stari automobili?
 
Član
Pijani vozaci,Losa i stara auta,a i saobracajnice nase fine... takodje i pocetnici koji se kur*ce i misle da im je auto svemoguće ;)
 
BHT Ovisnik
zanimljivo pitanje,a i odgovor je šaren,ima svega, pocetnika tu i tamo,ali u nas koliko primjetim i nije toliko, vecinom kada je udes u pitanju je velika brzina,a u 80% ih je veca kolicina alkohola u krvi,tako da po mom je prvo to uzrok, brzina naravno jeste,ali si opet vise svjestan i imas bolje reflekse,spreman si da se nesto moze desiti,dok onako vec hladnije ides, ne mislis na posljedice i neprilike,te su naravno vece sanse... a i prometnice su lose, magistralna cesta usijana ko led koliko je vise propala od tereta, na dosta dijelova gdje propala vrlo lako izbaci auto, uz to i od starog automobila nemozes ocekivati performanse kao u novijeg, abs i sl. zastita uveliko znaci, al ponajprije po mom misljenju (ne osuđujem nikog,cast izuzecima koji tada voze kao baje) je najveci problem alkohol
 
Član
Pocetnici su najgori godinu poslije polaganja kada se umisle da sve znaju. Alkohol necu komentarisat :) Neispravni automobili i starija lica dosta guse saobracaj i nepromisleno voze u nekim slucajevima gori od pocetnika. A saobracajnice tu i tamo, posto i vozac je vecim dijelom kriv, treba prilagoditi automobil uslovima na putu :)
 
Član
ima svega ali ja bih istakao ove malo starije koji misle sto imaju 30 godina vozacku da su najpametniji... zbog takvih "specijalaca" sam 2 puta imao saobracajku :)
 
Član
na autoputu najvise zivota odnese naravno brzina ali u kombinaciji sa drugim sporijim i nepazljivim vozacem...sljedeci faktor je umor i alkohol....

Zapamtite jedno,za sudar je uvjek potrebno dvoje !!!

 
Član
na autoputu najvise zivota odnese naravno brzina ali u kombinaciji sa drugim sporijim i nepazljivim vozacem...sljedeci faktor je umor i alkohol....

Zapamtite jedno,za sudar je uvjek potrebno dvoje !!!

Za belaj je potrebno jedno koje se precijeni, a oko je dvoje uključeno to se zove sudar.
 
Član
zato sam i naglasio da je za SUDAR potrebno dvoje ;)

a osobe koje iz cista mira bez ikakve smetnje slijecu sa ceste, smatram ortodoksnim idiotima.
 
Član
sve je to jedan veliki MIX e sad ko se u cemu nadje, neko precjenio se, neko pijan, neko vozi rastelovano auto, losa cesta itd da ne nabrajam. nemas pojedninacnog krivca medju nabrojanima da kazes taj i taj
 
Mislim da ne možemo potvrditi u koju grupu ljudi spadaju vozači koji su najveći krivci za nesreće, moramo uvidjeti i druge faktore kao što su umor, pad koncentracije i sl. Nema najboljeg vozača, to je definitivno, jer je vožnja škola koja traje čitav život a veliki faktor igra sreća i znanje.
 
Top