Kazaljka od goriva??

Kazaljka od goriva??

Član
Pozz, raja, otkako sam promjenio akumulator dešava mi se slijedeće, na mojoj dvici 1,9 td motor, struja od troje i sat od trojek noviji čim okreneš ključ kazaljke dođu i pokazuju koliko treba.E sad mi se dešava u zadnjih 2-3 danan da mi hoda kazaljak od goriva i nikako nije tačna čas je na 3 crtici čas na drugoj i tako stalo....E pošto je sat bio ispravan jel moguće da se to smao pokvarilo ostali parametri su ispravni i jel moguće d aje to nešto do struje??pozz
 
Član
Pito sam druga Ligu reče mi i on plovak, i da provjerim žice masu itd...pa ću to sutra....pozzzz
 
Član
Provjerio plovak radi extra, očistio stopice što suz oksidirale sve ok pokazivao koliko i ima goriva u rezervorau.Međutim zamjenio felge stavio zimski set zp i auto s eohladilo da ga upalim preprakiram gorivo se zakuca kao pun, i tako stajalo jedno 10 min dok auto nije postigao radnu, kad je postigao radnu došlo do one mjere gdje bi trebao d aimamam goriva.....E sad jedna čudna pojava, npr palim auto i kazaljka je na pola, ond aupalim grijanje i svijetla kazaljak se blafgo promjeri 2-3 mm pa se opet vrati????Do čega je to???
 
Član
jeli ima jos nekih nus pojava cudnih osim te kazaljke,ja sam davno imao problem na cvaji kupio cd player ugradio radi kad sam krenuo da vozim poceo da se gasi upalim grijanje on se upali i problem je bio u regleru :D
 
Član
Nema sa tim, al ima pojava npr uključim grinaje na 3 smanji se gorivo i onda bude gdje treba, ili svijetla uplaim onda kao sat sebi dolazi..A sao da napomenm sat je mk3 onaj električni...immam osjećaj d anje neka sitnica al me zeza......
 
Član
Kod mene na polu je bila slicna situacija, primjetio sam da mi kazaljka od brzinomjera ne radi kako treba, laze brzinu i cesto padne na nulu pa skoci i tako, dok nije skroz prestala da radi. Dok se to sve desavalo i kazaljka od goriva je ludila, i dok nije mjerio koliko idem na sat gorivo je blesavilo, nikad tacno nije pokazivalo. Sve sam probao,.mijenjao i sat, isto je bilo, dok na kraju elektricar nije nasao gresku na instalaciji, sto je zamijenio jednom svojom zicom i sve extra,.nije vise bilo problema
 
cim pocnu ti gremlini da se javljaju: ti upalis svjetla a kazaljka od goriva poludi ili pritisnes kocnicu a ono show pozadi na stopkama kao bozicno drvo :D trebas provjeriti masu, jer kad je slaba ili je nema onda neki instrumenti ili uredjaji povuku masu sa strane i onda oslabe rad drugog uredjaja ... provjeri masu uz uslov da ti je sat ispravan...
 
Član
E drug provjerio sam sada sve i na kraju je sat ostao, al pravo mi teško naći ovaj noviji sat da nije od tdi-a, znači1,9 td, al godina95 i gore maleđe....Imamam neki od straije tipe pa probaću da vidim šta mu jea možda i prodradi smao do sebe...pozzz
 
Član
Naparavio danans kazaljku sad asve ok, uz pomoć osoblja auto-otpad Reljevo tačnije elektičara......Pregledali sve i očistili onim malim mašinicama stopice i provjerili sada sve radi, vjerovatno spojevi na džeku na plovku oksidirali pa se dešavala čuda......može lock...
 
Top