KAKO SPOJITI INTERCOOLER NA 1.6TD ili 1.9TD

KAKO SPOJITI INTERCOOLER NA 1.6TD ili 1.9TD

Član
Znaci interesuje me kako spojiti taj intercooler na te motore msm to su slicni motori kupujem sada jedan dan intrcooler sa crijevima i svim potrebnim za passata 3 1.6TD pa mislim to sam sebi spojiti sve.
Tako zamolio bih nekoga ako ima neku slikicu ili tako nesto video klip da postavi da znam sta da radim.
LP
 
VWClub je napisao(la):
Znaci interesuje me kako spojiti taj intercooler na te motore msm to su slicni motori kupujem sada jedan dan intrcooler sa crijevima i svim potrebnim za passata 3 1.6TD pa mislim to sam sebi spojiti sve.
Tako zamolio bih nekoga ako ima neku slikicu ili tako nesto video klip da postavi da znam sta da radim.
LP

nadji nekog ko ima Passata sa IC-om i uradi po njemu il platis majstoru i nek se on ebe sa tim crijevima
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
VWClub je napisao(la):
Znaci interesuje me kako spojiti taj intercooler na te motore msm to su slicni motori kupujem sada jedan dan intrcooler sa crijevima i svim potrebnim za passata 3 1.6TD pa mislim to sam sebi spojiti sve.
Tako zamolio bih nekoga ako ima neku slikicu ili tako nesto video klip da postavi da znam sta da radim.
LP

nadji nekog ko ima Passata sa IC-om i uradi po njemu il platis majstoru i nek se on ebe sa tim crijevima

Hehe naj bi bolje bilo tako dati majstoru pa nek se on muci, samo ja nesto drugo planiram tj hocu taj hladnjak staviti u prednji branik od pasata gdje sam trenutno stavio novu mrezicu zastitnu u branik e iza te mrezice cu postaviti taj hladnjak od intercoolera pa cu morati nadogradjivati crijeva itd, zanima me samo kako se spaja.
Ima li neko obicnu sliku koja pokazuje kako se spaja taj intercooler?
Bio bih vam puno zahvalan.
 
Član
VWClub je napisao(la):
Znaci interesuje me kako spojiti taj intercooler na te motore msm to su slicni motori kupujem sada jedan dan intrcooler sa crijevima i svim potrebnim za passata 3 1.6TD pa mislim to sam sebi spojiti sve.
Tako zamolio bih nekoga ako ima neku slikicu ili tako nesto video klip da postavi da znam sta da radim.
LP

ako imaš sva potrebna crijeva to se vrlo lahko spoji... treba ti: crijevo sa zračnog filtera na turbinu, crijevo sa IC-a na usis i crijevo sa IC na turbinu...

kod mene na na golfu je sve original pa ako želiš mogu ti slikat... evo imam jednu sliku

http://zaslike.com/viewer.php?file=igs0g2fnq3kwcoh6mcf.jpg
 
Član
zilla_ je napisao(la):
VWClub je napisao(la):
Znaci interesuje me kako spojiti taj intercooler na te motore msm to su slicni motori kupujem sada jedan dan intrcooler sa crijevima i svim potrebnim za passata 3 1.6TD pa mislim to sam sebi spojiti sve.
Tako zamolio bih nekoga ako ima neku slikicu ili tako nesto video klip da postavi da znam sta da radim.
LP

ako imaš sva potrebna crijeva to se vrlo lahko spoji... treba ti: crijevo sa zračnog filtera na turbinu, crijevo sa IC-a na usis i crijevo sa IC na turbinu...

kod mene na na golfu je sve original pa ako želiš mogu ti slikat...

Da druze od ovoga sto kupujem ic kaze da ima sva dodatna crijeva i sve sto treba, e da najbolje bi bilo da ti to meni slikas sve fino u jedno 5 slikica ako nije problem.
Bio bih ti zahvalan druze :)
 
prvo postavis IC na mjesto gdje zelis, pa lagano spajas crijeva, ako ces na fabricko mjesto onda samo uklopis ako si dobio originalni za taj model auta
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
prvo postavis IC na mjesto gdje zelis, pa lagano spajas crijeva, ako ces na fabricko mjesto onda samo uklopis ako si dobio originalni za taj model auta

Druze idem u nedjelju po njega. :)
A glupo mi nekako ako bude kao u golfa 2 ono sto je okrenut gore prema haubi msm u onom svom lezistu.
To mi se ne svidja nikako zato ga hocu staviti na neko mjesto gdje je izlozen friskom i hladnom vazduhu po mome naj bolje bih bilo ispred onog velikog hladnjaka za vodu.
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ako je originalni IC od Passata 35i(tvoj model) onda IC bude ispod lijevog fara

Jeste druze kaze mi ovaj drug da je original od passata ovog mog 35i.
Ako je tako mozda necu nista i dirati a tu ispod lijevog fara je isto idealno mjesto za ic.
 
Član
VWClub je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
prvo postavis IC na mjesto gdje zelis, pa lagano spajas crijeva, ako ces na fabricko mjesto onda samo uklopis ako si dobio originalni za taj model auta

Druze idem u nedjelju po njega. :)
A glupo mi nekako ako bude kao u golfa 2 ono sto je okrenut gore prema haubi msm u onom svom lezistu.
To mi se ne svidja nikako zato ga hocu staviti na neko mjesto gdje je izlozen friskom i hladnom vazduhu po mome naj bolje bih bilo ispred onog velikog hladnjaka za vodu.

kad su ljudi pravili te golfove i pasate mogli su komotno stavit IC gdje im se ćejfnulo al su valjda došli do nekog zaključka i iz određenih razloga stavili ga tu gdje jeste... mislim svi ugrađuju te neke gluposti i prepravljaju a i nema baš neke fajde od toga... skontaj ti kad mu pružiš metar crijeva u jednom pravcu i metar u drugom koliko ćeš izgubiti na efikasnosti turbine? kod mene je sve originale i što se tiče snage ja sam prezadovoljan... ide taman onoliko koliko mi i treba :cool:
 
hmm intercooler je dobra stvar kod vecih obrtaja motora dok kod manjih obrtaja imas tzv. "turbo rupu" jer je potrebno vrijeme da se sistem "napuni" zrakom i tek onda :123: spaja se poslije turbine.. znaci ide crijevo sa kucista filtera na turbinu.. sa turbine na usis, znaci to crijevo koje ide sa turbine na usisnu granu spojis na intercooler i onda sa intercoolera na usisnu granu... vrlo jednostavna montaza... pozeljno je da je sto manja duzina crijeva,tj. da je sto je blize turbini sve je manja "turbo rupa" ;)

evo jedna slika.. princip rada intercoolera:


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
hmm intercooler je dobra stvar kod vecih obrtaja motora dok kod manjih obrtaja imas tzv. "turbo rupu" jer je potrebno vrijeme da se sistem "napuni" zrakom i tek onda :123: spaja se poslije turbine.. znaci ide crijevo sa kucista filtera na turbinu.. sa turbine na usis, znaci to crijevo koje ide sa turbine na usisnu granu spojis na intercooler i onda sa intercoolera na usisnu granu... vrlo jednostavna montaza... pozeljno je da je sto manja duzina crijeva,tj. da je sto je blize turbini sve je manja "turbo rupa" ;)

evo jedna slika.. princip rada intercoolera:


Uploaded with ImageShack.us

E svaka ti cast druze sa ovako fino objasnjenje i hvala za ovu slikicu. ;)
 
Top