Kako prevesti auto i koliko kosta?

Kako prevesti auto i koliko kosta?

Član
Znaci ja hocu da da kupim auto u Sarajevu koje je registrovano do Decembra npr, a ja sam nastanjen u Kaknju, trebam jeli otici sa vlasnikom u agenciju koja vrsi prevod vozila ili u neko osiguranje i platiti to sve, nemam pojma koliko... I dali sad odma na licu mjesta dobijam novu saobracajnu na svoje ime, kupoprodajni ugovor i ostale dokaze da je auto na meni ili trebam to nesta vracat tablice u opstinu ovdje u Kaknju ili ostaju iste tablice do isteka registracije?

Ja sam to radio prije 2 godine ali nisam mijenjao opstinu pa me zato zanima moram li mjenjati tablice odma ili pri isteku registracije jer sam promjenio opstinu? I hocu li odma na licu mjesta dobiti novu saobracajnu i vlasnicku knjizicu ili naknadno u opstini?

Hvala
 

MTR

Član
od njega odjava u MUP / Sarajevo , stavis probne nove ( oko 30 KM ) i pravac Kakanj

sorry , mislio sam da je odjavljen :D , ostaju te table kod tebe , i dobijas novu saobracajnu ( ne vadis probe )
 
Član
MTR je napisao(la):
od njega odjava u MUP / Sarajevo , stavis probne nove ( oko 30 KM ) i pravac Kakanj

sorry , mislio sam da je odjavljen :D , ostaju te table kod tebe , i dobijas novu saobracajnu ( ne vadis probe )



i onda kad istekne reg tek ih mjenjam? a cujem sad treba nekakav vanredni tehnicki raditi kad se kupuje auto, jeli istina to?:icon_rolleyes:
 
Član
Radi se odjavni tehnički pregled koji košta 27 maraka.
Tablice ćeš morati uzeti nove odmah, kada auto bude glasilo na tebe, njegove stare vraćaš.
 
Član
ITALY je napisao(la):
MTR je napisao(la):
od njega odjava u MUP / Sarajevo , stavis probne nove ( oko 30 KM ) i pravac Kakanj

sorry , mislio sam da je odjavljen :D , ostaju te table kod tebe , i dobijas novu saobracajnu ( ne vadis probe )



i onda kad istekne reg tek ih mjenjam? a cujem sad treba nekakav vanredni tehnicki raditi kad se kupuje auto, jeli istina to?:icon_rolleyes:



kod mene stari je prije par dana uzimao neko auto, koliko znam nista vandredno nije bilo.... al opet nisam siguran ;)
 
Član
kome sad da vjerujem?:icon_eek:
samo me jos vise zbuniste:icon_confused:
jedan kaze ne treba, drugi treba treci nije siguran:icon_rolleyes:

Ima li ko da je nedavno imao slicnu situaciju, da je kupovao registrovano auto u drugom gradu?
 

MTR

Član
nove tablice ostaju sa autom ( ove Cipsove ) samo se mjenja vlasnik u vlasnickoj knjizici
 
ako su stare table moras na taj vanredni tehnicki, dobijas novu saobracajnu i vlasnicku dozvolu i nove tablice a to bi te kostalo oko 80KM
a svakako se moraju mijenjat tablice kad se mijenja opstina registracije
 

MTR

Član
pa nije kamion , otidji sutra kod Enise u MUP i vidi sta ce ti rec :icon_biggrin:

p.s. vidio sam ti auto nedavno pred IK Bankom u kaknju , super izgleda :cool:
 
Član
mi smo neki dan kupili ne registrovanu kecu, nije bilo tog vanrednog tehnickog, samo nas normalni tehnicki za registraciju...
 
Evo kako sam ja radio, uzeo auto prije mjesec u Tuzli koje je registrovano do 7. mjeseca i prevodio sam ga na sebe u Gradacac, znaci isao sam sluzbenu odjavu sa prethodnog vlasnika, jer u slucaju da imas samo kupoprodajni ugovor, ako taj od koga si uzeo auto dobije kakvih kazni, pozdravi se sa prevodom na svoje ime, osim ako je neki posten, a ima ih koji ce ti reci da placas njihove kazne ako hoces prevest..

Da ne duzim, kupoprodajni ugovor napravis i odes na tehnicki u svom gradu i osiguranje, uplatis vanredni tehnicki, on kosta 27 KM, placas nove tablice, novu saobracajnu, potvrda i vlasnistvu vozila, stiker, mozda ima jos ne znam sad napamet da ne ganjam uplatnice, i njih uplatis u banci, sa provizijom banke bla bla, sve to zajedno me je kostalo 110 KM, znaci dobio nove table, saobracajnu, odradio tehnicki, i sve to na svoje ime. Jedino polica osiguranja ce biti na prethodnom vlasniku jer je on uplatio i vazi do isteka registracije, al' u slucaju udesa auto se vodi na tebi, regulano naplacujes odstetu!
 
Top