kako poboljsati zvuk na motoru 2.0 115 ks

kako poboljsati zvuk na motoru 2.0 115 ks

Član
pozdrav drustvo
prije svega da predstavim koje je auto u pitanju
u pitanju je skoda fabia 2.0 115 ks
e sad me zanima sta bi ste mi vi predlozili da joj malo poboljsam zvuk
mislio sam uzeti neki lonac(nesto kao ovo ali ne znam da li odgovara na nju)

http://www.pik.ba/artikal/1777096/sportski-protocni-lonac/

sta mislite za skidanje katalizatora i da li ce to sta stetiti motoru
pozzz
 
Član
ako je katalizator zacepljen onda ces osjetit razliku kad ga skines, a taj zvuk sto hoces mozes dobit s tim nekim auspuhom i uz to panel KN filter zraka
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ako je katalizator zacepljen onda ces osjetit razliku kad ga skines, a taj zvuk sto hoces mozes dobit s tim nekim auspuhom i uz to panel KN filter zraka

jbm. li ga auto ima plin sad ne znam da li to moze praviti problem za katalizator?
znas li kako se krecu cijene tog panela?
 
Član
djidji je napisao(la):
pozdrav drustvo
prije svega da predstavim koje je auto u pitanju
u pitanju je skoda fabia 2.0 115 ks
e sad me zanima sta bi ste mi vi predlozili da joj malo poboljsam zvuk
mislio sam uzeti neki lonac(nesto kao ovo ali ne znam da li odgovara na nju)

http://www.pik.ba/artikal/1777096/sportski-protocni-lonac/

sta mislite za skidanje katalizatora i da li ce to sta stetiti motoru
pozzz

Ma daj pusti se suplja posla, ostavi sve kao jeste mozes samo imati drugih problema sa motorom, neki bi zvuk foru a vozas na LPG.
 
Član
Imam ja dobar Sportski filter na prodaji. Bio kratko u mom Lupu, dok ga nisam prodao. Extra zvuk uz original Auspuh:

http://www.pik.ba/artikal/4259339/sportski-filter/ dajem jeftino
 
Član
Mirsado je napisao(la):
djidji je napisao(la):
pozdrav drustvo
prije svega da predstavim koje je auto u pitanju
u pitanju je skoda fabia 2.0 115 ks
e sad me zanima sta bi ste mi vi predlozili da joj malo poboljsam zvuk
mislio sam uzeti neki lonac(nesto kao ovo ali ne znam da li odgovara na nju)

http://www.pik.ba/artikal/1777096/sportski-protocni-lonac/

sta mislite za skidanje katalizatora i da li ce to sta stetiti motoru
pozzz

Ma daj pusti se suplja posla, ostavi sve kao jeste mozes samo imati drugih problema sa motorom, neki bi zvuk foru a vozas na LPG.

Ne vidim kakve veze ima sto se vozam na lpg s tim sto zelim malo bolji zvuk
na ovom forumu imas xxx auta na plin
 
BHT Ovisnik
ja vozim turbaka na plin,200ks i zelim si poboljsati zvuk,mirsado valjda si i sam primjetio da ti ljepse radi na plin,barem meni,motor tiše radi;)
ja sam sebi neki dan skinuo srednji lonac,dobio sam malo dublji zvuk na vecim obrtajima,mislio sam skidati i katalizator,tu bi se dobio jos dublji zvuk,ali necu skidati jer ce prijavljivati gresku posto ima lambda sonda prije i poslije katalizatora,mozda si stavim jos samo gljivu,stavio bih KN,al trenutno nemam love za to,pa bih vidio ako ove obicne ne stete da stavim tek tako za pocetak...
ja sam si mislio isto lonac,al mislim da bi mi to bilo previse,jedino da ti naprave protočni fin lonac,da nista ne diras
 
Član
Od panelnog neces imati skoro nista od zvuka, na to ide gljiva i sportski lonac. Sad zavisi koliko je protocan i koliko je glasan zavisi hoces morati/htjeti skidati srednji lonac. Posto je 2.0 8v motor mogao bi imati lijep dubok zvuk ako dobro odaberes lonac. Ipak ne preporucujem ti sada preko jeseni i zime da stavljas gljivu zbog velikog postotka vlage u zraku a i gljiva filteri ne filtriraju bas tako odlicno sitne cestice kao serijski harmonika filtri. Pa makar bio i K&N-ov ;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Od panelnog neces imati skoro nista od zvuka, na to ide gljiva i sportski lonac. Sad zavisi koliko je protocan i koliko je glasan zavisi hoces morati/htjeti skidati srednji lonac. Posto je 2.0 8v motor mogao bi imati lijep dubok zvuk ako dobro odaberes lonac. Ipak ne preporucujem ti sada preko jeseni i zime da stavljas gljivu zbog velikog postotka vlage u zraku a i gljiva filteri ne filtriraju bas tako odlicno sitne cestice kao serijski harmonika filtri. Pa makar bio i K&N-ov ;)

prvo sam mislio staviti neki protocni lonac pa tek malo kasnije gljivu
i ja mislim da bi trebao dobiti dobar zvuk jbg. nije 2.0 malo :lol::lol::lol:
e sad znate li mozda ko bi mi mogao prodati/napraviti protocni lonac i kako mu se krecu cijene

CoL3 je napisao(la):
ja vozim turbaka na plin,200ks i zelim si poboljsati zvuk,mirsado valjda si i sam primjetio da ti ljepse radi na plin,barem meni,motor tiše radi;)
ja sam sebi neki dan skinuo srednji lonac,dobio sam malo dublji zvuk na vecim obrtajima,mislio sam skidati i katalizator,tu bi se dobio jos dublji zvuk,ali necu skidati jer ce prijavljivati gresku posto ima lambda sonda prije i poslije katalizatora,mozda si stavim jos samo gljivu,stavio bih KN,al trenutno nemam love za to,pa bih vidio ako ove obicne ne stete da stavim tek tako za pocetak...
ja sam si mislio isto lonac,al mislim da bi mi to bilo previse,jedino da ti naprave protočni fin lonac,da nista ne diras
ma nigdje bez pina :lol::lol::lol:
i sl. auto obavezno benzin/plin jer sam prezadovoljan i sa snagom i potrosnjom
 
BHT Ovisnik
plin je majka,također svako sljedece auto s plinom:icon_biggrin:
ti ces biti zadovoljan samo protocnim loncem,ima ti valjda u tuzli netko da radi,kolega s foruma dj_marko je uradio na pugu,1.4 motor,zvuk je drama dobar,ja kada imao vise novca mozda bih isto uradio,ovih sportskih obicnih se bojim da nisu preglasni:icon_smile: acijena ti je mislim 150-200km lonac da se uradi
 
Član
CoL3 je napisao(la):
plin je majka,također svako sljedece auto s plinom:icon_biggrin:
ti ces biti zadovoljan samo protocnim loncem,ima ti valjda u tuzli netko da radi,kolega s foruma dj_marko je uradio na pugu,1.4 motor,zvuk je drama dobar,ja kada imao vise novca mozda bih isto uradio,ovih sportskih obicnih se bojim da nisu preglasni:icon_smile: acijena ti je mislim 150-200km lonac da se uradi

e hvala
razmislicu stac cu i kako cu:lol::lol::lol:
 
Član
Moj ti je savjet ako hoces zvuk prvo stavi gljivu mozes i neku pijacarku jer kod ti motora se dosta dobro cuje...
 
Top