je su li velike 15-ke za 1.3 motor lock

je su li velike 15-ke za 1.3 motor lock

Član
sta vi mislite o tome da li su 15-ke velike za 1.3 motor benzin golf 2, odlucio sam da trazim 14-ke al da cujem i vase misljenje:icon_smile:
 
Član
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

Nisu, ja na skodi vozam ats 7jx15 osjeti se malo al nista strasno.....
 
BHT Ovisnik
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

koji god motor da bio isto su velike,sad zavisi koliko tebi znaci brzina,ja sam imao 195/50 na 1.6d,auto je od sebe slabo,onako jos tromije,i ovako ne ide,jos golf ko golf krut tako da sam se rijesio,da je bar neki bjesan motor pod haubom onda na udobnost ne bih gledao,zato sam skinuo,inace moze ti i 16 stati
 
Član
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

CoL3 je napisao(la):
koji god motor da bio isto su velike,sad zavisi koliko tebi znaci brzina,ja sam imao 195/50 na 1.6d,auto je od sebe slabo,onako jos tromije,i ovako ne ide,jos golf ko golf krut tako da sam se rijesio,da je bar neki bjesan motor pod haubom onda na udobnost ne bih gledao,zato sam skinuo,inace moze ti i 16 stati

ma znam ja da mogu stati i 16-ke sad su na njemu 15-ke 195x50 naprijed a pozadi 195x55 sad ne znam kako ce to utican na motor, da li ce ga umrtvit, i kako ce uticat na ostale dijelove amortizere, kugle , krajnice itd.
 
BHT Ovisnik
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

umrtviti malo hoce,posebno start, a utjece i na ostale dijelove,bar na nasim putevima,ja nakon sto sam skinuo 15-ke otisao na raspon u servis kad ga je digao na dizalicu ima sta i vidjeti aksijalni,mandzetna,krajnica,spona... jest ono dotrajalo,al kaze dobro su ga rastelovale 15-ke,ako pazis i to,polako vozis misniji si,ovako malo agresivnija voznja na ovakvom autu ...
 
Član
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

CoL3 je napisao(la):
umrtviti malo hoce,posebno start, a utjece i na ostale dijelove,bar na nasim putevima,ja nakon sto sam skinuo 15-ke otisao na raspon u servis kad ga je digao na dizalicu ima sta i vidjeti aksijalni,mandzetna,krajnica,spona... jest ono dotrajalo,al kaze dobro su ga rastelovale 15-ke,ako pazis i to,polako vozis misniji si,ovako malo agresivnija voznja na ovakvom autu ...

ma ja bi trazio 14-ke al sad za sad dok ne nadjem 14-ke nece bit valjda nikakvih problema:icon_rolleyes:
 
BHT Ovisnik
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

u mene su sada 14 185/60,meni taman,udobnost taman,a nisu ni velike:icon_smile:
 
Član
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

Imao na svom 1.3 proslo ljeto ats cup 7j et25,da je auto malo tromije jeste,da je auto malo ne udobnije jest,al opet koga jebe za izgled vrijedi ;)
 
Član
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

druze na svakom autu vece felge ce usporavat auto mislim na ubrzanje i to eh sad sto se na slabijim motorima vise primjeti nego na jacim ;)
 
Član
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

osim sto ce ti bit vvolan kruci,auto tromije,mozda malo nestabilnije,sto ce ti trap razjebat,cesce odlazit lezajevi i ostali "potrosni materijal",super izgleda :lol:
 
Član
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

195 50 i 195 55 je traktorska kombinacija koja sama po sebi izgleda nakaradno a da ne spominjemo narusenu funkcionalnost. U vreme kada je dvica bila aktuelan model, 15ke su nosili automobili od 3.000 ccm, trap ti je prilagodjen za 13", najvise 14"...
to da 15" lepo izgleda, istina, izgleda... ali ukoliko si imalo savestan vozac a ne samo pozer zasmetace ti nakon par dana. Postoji dosta lepih 14" koje bi mogao da stavis na auto, pogledaj samo ljubojevu garazu i ponudu, sve najbolje felge su bile 14". Badlook isto kotrlja 14", i sigurno ima jedna od lepsih golfova na forumu, zasto bi ti sada sa tim nakaradnim profilom zadnjih guma lomio svoj auto ako imas bolje resenje, i u estetskom i u funkcionalnom pogledu.

aj Ž
 
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

ja na dvici 1,6 benzin, 13 godina imao 15ke alu felge, znaci i ljeti i zimi, nikad ih nisam skidao, i samo sam jednom zamjenio aksijalne lezajeve, ostalo nikad nista otislo nije, znaci fina voznja, i nema cemu skoditi, doduse, za 13 godina nisam uspio preci ni 80 hiljada km, al et :D
 
Član
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

moj ti je savjet drug da ne stavljas 15ke nego da nadjes fine 14 pa spustis fino auto..jer iz iskustva ubise ga 15 ke, ako neces cesto kod mehanicara da budes, a i onako su ovi (novi) dijelovi za dvicu sve fuls pa im je skracen vijek trajanja, ako stavis 15ke jos vise ces im skratiti..a da ne pricam kakve su ceste..pozzz
 
Član
RE: je su li velike 15-ke za 1.3 motor

deez je napisao(la):
195 50 i 195 55 je traktorska kombinacija koja sama po sebi izgleda nakaradno a da ne spominjemo narusenu funkcionalnost. U vreme kada je dvica bila aktuelan model, 15ke su nosili automobili od 3.000 ccm, trap ti je prilagodjen za 13", najvise 14"...
to da 15" lepo izgleda, istina, izgleda... ali ukoliko si imalo savestan vozac a ne samo pozer zasmetace ti nakon par dana. Postoji dosta lepih 14" koje bi mogao da stavis na auto, pogledaj samo ljubojevu garazu i ponudu, sve najbolje felge su bile 14". Badlook isto kotrlja 14", i sigurno ima jedna od lepsih golfova na forumu, zasto bi ti sada sa tim nakaradnim profilom zadnjih guma lomio svoj auto ako imas bolje resenje, i u estetskom i u funkcionalnom pogledu.

aj Ž

ma mijenjam ja njih 100% al sad za sad dok se ne snadjem ostaju 15-ke ;)
 
Top