Izmjena sijalica

Izmjena sijalica

Član
Pregorile su mi obadvije pozicione sijalice na pasatu 2003 god., neki dan me policija zaustavila ali srećom 'bez posljedica'. Kontam da ih promijenim,odem do kolege ali nema teorije. Mučili se pola sata i opet ništa, pokušali skinuti far ali ni to ne ide ako se ne skine komplet prednji branik. Ima li koji majstor da kaže kako da ih zamijenim sam.
 
Član
nezz kako je kod passata ali kod mene na golfu moram da skinem akumulator kada mjenjam pozicije i sve sijalice u faru...:D
 
Član
Ma ni blizu,akumulator mu je ispod šoferšajbe. Jbt nauka živa, nemam pojma kako zamijeniti
 
Član
ta auta su pravljena tako da to samo servis moze zamjeniti. inace ako je prostor oko fara zatrpan onda ti ne preostaje nista drugo nego da skidas karambolku i farove
 
Član
moze se to zamjeniti bez problema ja sam par puta mijenjao s tim da na desnom faru moras rastaviti plastike od usisa imas 3 sarafa krstasta koja su pricvrscena na vezni lim ali nije to nikakva matematika pokusaj ponovo
 
Član
Pokušao sam sve, mislio sam da to promijenim bez majstora ali ne ide, stavio bih ovdje slike kad bih znao kako :icon_smile:. Probao sam da ruku zavučem ali nema šanse,ruka k'o lopata. Hvala na savjetima!
 
Član
slike mozes ovako da ubacis,preko ove stranice,samo kopiraj forum code nakon upload-a i zalijepi u post;);)
 
Član
To ovako izgleda
[attachment=38171]
[attachment=38172]
[attachment=38173]
Armine hvala!
 

Prilozi

  • motor1.jpg
    motor1.jpg
    32,9 KB · Pregleda: 22
  • motor4.jpg
    motor4.jpg
    55,8 KB · Pregleda: 23
  • motor3.jpg
    motor3.jpg
    60 KB · Pregleda: 19
Član
nema na cemu

Sad skines ovu plastiku,ona se izvuce,i doci ces do fara,preko njega ima plasticni poklopac,njega skines i dosao si do fara,ovako isto je na audiju,a slicno i kod mene na Polu,samo sto ja mogu skinut zmigavac pa doci do sijalice.;)
 
Član
mijenjao par puta, isto auto, samo malo jace povuces te zice od pozicije, izaci ce grlo u koje ide pozicija, stavis sijalicu u grlo i utaknes nazad:icon_smile:
 
Top