izduv od passat-a 5.5+ w8

izduv od passat-a 5.5+ w8

kao sto je u naslovu receno u pitanju je izduv od passata w8 i moje pitanje je da li ima bilo kakve veze ako bi se ugradio na motor od 3l sa v6 motorom,navodno su mi doticna lica pricala da ako bih skinuo srednji lonac i direkto sa motora povezao cijev do zadnjeg lonca motor ne bi imao istu kompresiju i gubio bi snagu pa me zanima koliko je to tacno? pozz
 
Sumaher samo bi motor dobio odusak i izduvne gasove lakse izbacivao i dobio malo na zvuku jwr ne ocekuj zvuk kao na w8.Ipak zvuk prave kilovati a manje remus
 
Član
Zvuk prave kubici i broj cilindara vise nego kW :D 2.0 16V motor turbo i 800konja nema zvuk kao V10 5.0 atmosferac i 510 konja :)

Sto se tice ugradnje, moze se izgubiti snage malo sa ugradnjom tih lonaca ali neces ti to osjetiti... Kad bi stao na valjke izmjerio prije i poslije i vidio bi razliku, svaka promjena na vozilu, od fitlera zraka, auspuha, precnika auspuha itd. se polsije toga mora uraditi remap da bi imalo ucinka... fabricka mapa je napravljena za taj filter, tu gustocu zraka, taj auspuh, taj precnik auspuha, taj katalizator, itd... Svak promjena ce da "buni" ecu gdje moze doci do gubitka snage na nekim vozilima, neka vozila nisu osjetljiva na to, dok druga itekako jesu...
 
Top