Ispucala boja na karambolci,čime najbolje skinuti ?

Ispucala boja na karambolci,čime najbolje skinuti ?

Ovako imam jedan branik(karambolku),ali na njemu je boja ispucala i vjerovatno je neko prije više slojeva nanosio,pa je boja ispucala.Ja bih pitao čime je najbolje da skinem tu boju? Mislim puno ima da bih ručno šmirglao ili šlajfaricom,pa ima li možda neka tekućina koja bi mogla nagristi boju,pošto sam vidio da ovi što poliraju felge boju skidaju nekim skidolom.Uglavnom svi savjeti dobro došli.Hvala
 
Član
nebih ti preporucio sa tim sredstvima jer bi mogo sje*at branik ,najbolje ti je smirglat
 
Član
Jakim vapom direkt u to? I mene ovo zanima, ali odmah sam se sjetio vapa, što se moze, a sto ne onda smirglom
 

187

Član
__minel__ je napisao(la):
zagrni rukave,pljuni u sake i ozezi...grubljim pa sitnijim..

:lol::lol: ;)

imao sam isti problem dok sam vozio golfa 2 znaci kao sto kolega rece "zagrni rukave,pljuni u sake i ozezi...grubljim pa sitnijim" nema tu puno price :D
 
Član
sjekirom :D kakve bola kemijske reakcije na limu i plastici to zaboravi. JEDINO NA FELGAMA OK.
Kruzna brusilica i udri a ako tu ima gomila kita ispod a vjerovatno ima onda ti je jeftinije i brze sjekirom po sred branika i kupi branik u OK stanju :D
 
Član
Industrijski fen,lagano grij,spahtlica u ruke i guli bez beda ide dole polagano krenes od pukotine i lagano grijes i gulis spahtilcom ;)
 
Član
kakav fen na plastici jeste li vi normalni pa da bude kriv branik ko qrac samo smirglanje nista guljenje i gluposti
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
kakav fen na plastici jeste li vi normalni pa da bude kriv branik ko qrac samo smirglanje nista guljenje i gluposti

Upravo tako.:cool:

Rotaciona mašina i udri, ima posla, znaš i sam.
 
Član
Chuza je napisao(la):
Industrijski fen,lagano grij,spahtlica u ruke i guli bez beda ide dole polagano krenes od pukotine i lagano grijes i gulis spahtilcom ;)

Joj Chuze "naucio" lijepiti carbon foliju pa odmah i branike industrijskim fenom, ugrijes mjesto jednom i spahtlom i nikad vise neces to izravnati bez kitovanja tog dijela, samo smirglovi, kruznom ili rucno, nista SKID za skidanje boje i slicno ;)
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
Chuza je napisao(la):
Industrijski fen,lagano grij,spahtlica u ruke i guli bez beda ide dole polagano krenes od pukotine i lagano grijes i gulis spahtilcom ;)

Joj Chuze "naucio" lijepiti carbon foliju pa odmah i branike industrijskim fenom, ugrijes mjesto jednom i spahtlom i nikad vise neces to izravnati bez kitovanja tog dijela, samo smirglovi, kruznom ili rucno, nista SKID za skidanje boje i slicno ;)

Ja kod drugara bez beda duboke tak gulio niss im nije bilo,i ne trebas davat te neke svoje nepotrebne komentare zadrzi ih za sebe,ako su pojedinci ljubomorni ko sto ih i ima sto sam OK sa Madzidom i sto me taj covjek gotivi mogu slobodno mene zaobici u sirokom luku ;)
Dusmanluk i ljubomora najgore covjekove osobine ;)
 
Član
ima sjekirom ga i kupis novi napisao sam ti vec :D da ima lagana metoda za auto ofarbati bez smirglanja bilo bi lakiranje 200e i lakiraobi auto svaki put kad se zaprlja ALI NEMA
 
Član
A i kad sagledas glupo je smirglat. Nemas osjecaja vise gdje pocinje branik i izubit ces one neravnine na njemu. :icon_confused:
 
Top