Iskustva sa Ford Focus 2004g 1.4 16v

Iskustva sa Ford Focus 2004g 1.4 16v

Član
Evo samo da prenesem nekoliko zapazanja i iskustava koje sam imao sa svojim vozilom:

Naime, vozio sam Ford Focusa 2004g 1.4 16v, crvene boje, detalje mozete vidjet na http://www.pik.ba/artikal/1403475/ford-focus-1-4-16v-zetec/ jer sam ga prodao nedavno i naravno kupio opet forda :)
Negativnih iskustava nemam puno, kupio sam ga sa 80 000 na satu u AC ASA Sarajevo.
Vozio sam ga do 152 000.
Uradio sam mu veliki servis (FAC Sarajevo) za 570 KM i redovno radio male servise svakih 15 000 KM.
Imao sam samo jedno negativno iskustvo, a to je bilo kad sam nasuo jako los benzin, auto je doslo gdje sam isao, ali sutra dan sam ga normalno upalio i krenuo, k ada ugasi se ali ne skroz, cujem da motor radi, ali ne prima gas, i onda ga tako dva tri puta ugasim i nista nije pomnoglo. i onda skontam onako jadno, ujutro 6h... mora biti gorivo, promjenio sam pumpu... i itako istocim drugu 50 l. benzina... i naspem na INI do vrha, i pokaze se da sam bio u pravu, od tada nikada nisam imao problema sa autom, ni ljeti ni zimi. Cak mogu da kazem da je zimi bolje palio :) mislim sve je to subjektivno, ali nikada nisam dva puta okretao kljuc...
I kako sam bio zadovoljan sa drugim fordom, kupih i treceg.
Imao jednom problem sa ubrzvavanjem, ali to je bilo do svjecica koje sam morao zamjeniti na 80 000 ali nisam, zaboravio :)
Kada sam dosao u ovlasteni servis, ljudi nisu mogli vjerovati, svjecice se istopile, a auto opet palilo ko grom... :) samo gubio bio snagu pri ubrzavanju... ali eto opet sam dosao do sarajeva...
Osim toga, auto me je savrseno slusalo. i mogu reci da je puno upravljiviji od golfa 4. njega cesto vozam (firmino).i nikada se ne bi mjenjao za golfa 4.

Toliko od mene!

Pozdrav!
 
Normala, Focus dere konkurente u svom segmentu sto se tice drzanja na cesti ;) , kako skontah sve si benzince imao... nisam ni ocekivao da ces imati problema, samo kad se odrzava, mada mi je taj veliki servis za benzinca pravo skup u ovlastenom, toliko se krecu cijene servisa za dizele... ali hajd... samo nek te slusa :cool:
 
Top