internet mi se sveo na word

internet mi se sveo na word

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
joj ljudi ured sam poludio,to mi se desilo prije 4 dana i od tad sve cesce i cesce...gdje god udjem,nece da mi otvara slike,avatare,one reklame,znaci samo tekst,ko da je word dokumenat...
da vas ne zbunim,bude pokoja slika i o onda mi izbaci ovo upozorenje
[attachment=23814]

provjeravao sam memoriju na obe particije,imam po 5G,nije puno,al toliko sam imao i prije pa nista...ja mislim da je virus i razmisljam da uninstal mozillu,pa je ponovo inst.
sta mislite,jel neko imao slican problem :icon_question:
 
Administrator
pa jesi li probao da otvoris preko internet explorera, ako i tu ne moze onda nije samo do mozille sig je neki virus:D
 
virus 100% a formatirao ga prije 20 dana :icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:

evo sa internet explorerom

[attachment=23815]
 
Legend
ma moze on ulaziti u hiladu pretrazivaca,isto ce mu se desavati,formatiraj disk i instaliraj sebi av...
 
Član
To je najpametnije ali i najduze traje, mozes probati da koristis antivirus AVIRA samo kucaj na google i dalje citaj a prije toga skini :

DRWEB portable ili koji god isto kucaj na google i skeniraj s njim pa posle sa avirom, a sve ostale antiviruse i anti spy i anti addware obrisi, znaci da ostane samo taj DRWEB i AVIRA, sa ta dva sam sto se tice besplatnih uvjek uspio sve da obrisem ako nije vec kasno pa se ostetio windows. Onda ti nema druge nego format pa install ponovo sve.

Ali eto predlog od mene.

Mada bi ja prvo provjerio da li je to stvarno do virusa prije nego se upustis u reinstalaciju.
 
a da jednostavno provjeris podatke ram memorije, koliko ti je na hard disku ostalo memorije, predpostavljam da ti je spor komp! Mozda ti je riknila neka od ram plocica!
 
Član
MemTest:

http://hcidesign.com/memtest/download.html


Trebalo bi ga pustiti koji sad da budes siguran a pisace ako nadje gresku ili ce se racunar restartat ako ne valja, u tom vremenu ne bi trebao nista drugo da radis.

A za harddisk pogledaj u control panel->Administrative tools->event viewer pa pregledaj da negdje nema hard disk error ili delayed transaction ili file copy error
 
menjic je napisao(la):
MemTest:

http://hcidesign.com/memtest/download.html


Trebalo bi ga pustiti koji sad da budes siguran a pisace ako nadje gresku ili ce se racunar restartat ako ne valja, u tom vremenu ne bi trebao nista drugo da radis.

A za harddisk pogledaj u control panel->Administrative tools->event viewer pa pregledaj da negdje nema hard disk error ili delayed transaction ili file copy error

evo slika...u aplikacijama sam nasao 3 erora,a u systemu ih ima jedno 15-tak :icon_sad: sta sad :icon_question:
erori.jpg
 

Sky

Član
ma na brzinu instaliras operativni i rijesis se briga. to ti je neki sat vremena posla. ja ga iskreno kod sebe svaki mjesec-dva instaliram i nit mi steka ni niti sta zeza :D
 
Član
Tu bi ti pisao da je disk tako da mislim da je hard disk dobar, sad skini mem test i pusti bar pola ako ne mozes sat i vidi jel pise dal je nasao i jednu gresku ?

Pa cemo dalje onda :)
 
Član
E sad DRWEB:

http://soft.softoogle.com/ap/p575.shtml

Skini to ima na sredini narandzasto dugme download.

pa pokreni i klikni start pa ok pa kad zavrsi express scan i ako ima ista dole u listi da je nasao, klikni select all pa cure.

A ako nije ili ako jest kad zavrsi to sto si kliknuo onda klikni gore complete scan, pa dugme start desno ispod slike, kao zeleni trokutic, kao play dugme. i onda opet sacekaj da zavrsi pa ako ima sta u listi dole klikni select all pa cure ili delete.

Onda skini AVIRA antivirus: AVIRA

Pa iskljuci internet i pobrisi sve sto imas od anti virusa tipa Avast, NOD32, Norton Spy Bot, AddAware i tako to [a tek onda instaliraj AVIRA antivirus i restartaj racunar pa ukljuci internet i klikni na kisobrancic kod sata dole desnim pa update i sacekaj da zavrsi pa onda klikni desnim na C disk i klikni Scan with avira antivirus.

Nakon ove cele procedure bi trebalo da si rijesio sve viruse i obezbjedio se za ubuduce, predlazem da recimo jednom mjesecno skeniras sa ovim DRWeb-om.

Eto.

Ali ako hoces da ovo izbjegnes, trajace skoro kao i instalacija, onda jednostavno prebaci sto ti treba i reinstaliraj sve. S tim da opet imas sansu da ti virus ostane negdje. Vjerovatno nece ali eto postoji sansa :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top