Ima li potrebe raditi veliki servis ( presao 77 000 ) ?

Ima li potrebe raditi veliki servis ( presao 77 000 ) ?

Član
Poz

Radi se o Golf V .. Auto je staro 6 godina. Znam da se veliki servis radi na 120 000 KM ili 5 god. E sad, kilometraza je mala ( 77 000 ) ali proslo je 5 god starosti pa me zanima jeli rizicno vozati auto ovako, ima li opasnosti da remen pukne i da li bi mu sada trebao to zamjeniti bez obzira sto jos nije presao 120 000 ...?

Hvala
 
Odes kod mehanicara i provjeris, to ti je najbolja opcija. Ali ako je auto sigurno presao 77000km moze on izdrzati jos podosta, ali nikad nisi siguran. Tako da ti je moja preporuka da pregledas.;)
 
Član
Ako imas pare mjenjaj, vizuelni pregled puno ne znaci, kolega je imao passata 1.9 TDI 131 ks, presao 75 000 km, vozio na vizuelni pregled u ovlastenom servisu rekli moze jos ,jer se na 90000 km mjenja, zupcasti mu pukao na 81 000km, remen preko 6 god starosti preporuceno je mjenjati iako nije dostigao kilometrazu za zamjenu.
 
Član
Mjenjaj ti to,nemaš ništa od vizuelnog pregleda.A nikada nisi siguran za kilometražu kod polovnog auta,6 godina star remen....
 
Član
Mijenjaj, pogotovo ako mislis negdje putovati... tako ja nisam na fabiji vodenu nikako mijenjao, kao rekli moze jos... ja gas i gas i puf, sva se rasula u po carsije, pario na sve strane :lol:
 
Član
radi ako hoćeš, ja bi na 100 000:cool: jer tad se u većine radi, jer se 100 000 može preći za 3 godine komotno, ko svaki dan npr putuje iz srebrenika do živinica i nazad;)
 
Član
ama radio bi i ja na 120 000 kako i jeste predvidjeno ali vidis isto tako da je remen predvidjen za period od 5 godina, a mojem je vec 6 i svaki put kad upalim auto postoji rizik da pukne, a vjeruj da mi se ne razmislja jos i o tome, radije dam lovu i rijesim to pa budem miran narednih 5 godina..
 

MTR

Član
eeee , pa ako odem u Njemacku cetvrtkom ili petkom , dok se vratim ponedeljak ili utorak to ti je vec 3-4 hiljade , mjesecno 2-3 puta pa et , pa dok u Bihac odem dva puta zaredom to mi je vec hiljada , jbg puno se hoda , radit se mora , a net imas gdje god stanes u dojclandu u blizini aerodroma itd..
 
Top