Hummer u BiH

Hummer u BiH

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U BiH registrirano 60 skupocjenih Hummera
"Panta Rhei" je i generalni zastupnik marki automobila Hummer, Cadilac, Corveta i četverotočkaša Bombardier...
14.07.2008. 16:09

Sarajevo i njegova okolina ovih su dana domaćini manifestacije "Adrenalinski vikend", čiji su organizatori KJP ZOI '84 i agencija "Panta Rhei". Posjetioci kompleksa "Zetra" mogli su vidjeti karting-utrke, takmičenja u jačini decibela automobilskih audio sistema, te izložbe automobila.

"Panta Rhei" je i generalni zastupnik marki automobila Hummer, Cadilac, Corveta i četverotočkaša Bombardier. Za ove automobile interesovanja ima, što se moglo vidjeti i na licu mjesta, a posjetioce je posebno privlačio crni Hummer.

Ovaj američki automobil košta 80.000 eura i troši 25 litara goriva na sto kilometara. Ipak, to nije problem onima koji odluče kupiti ovakav auto.

- U BiH već ima 60 registriranih automobila marke Hummer - kaže Mesud Rizvo, direktor firme "Panta Rei", koji je za naš list demonstrirao vožnju četverotočkašem Bombardier koji je, prema njegovim riječima, najbolji na svijetu u svojoj klasi.

U sklopu ove manifestacije odražat će se i prvi bh. safari do mjesta Vrutci, 40 kilometara udaljenog od Sarajeva.
 
Član
Trozic je napisao(la):
Ovaj američki automobil košta 80.000 eura i troši 25 litara goriva na sto kilometara. Ipak, to nije problem onima koji odluče kupiti ovakav auto.

ja sam gledao da trosi vise od 30 litara :)
 
blago nama :) postajemo ko rusija, bogati se sve vise izdvajaju dok ostali nemaju sta da jedu, nema sredine...
 
Član
gaga je napisao(la):
Trozic je napisao(la):
Ovaj američki automobil košta 80.000 eura i troši 25 litara goriva na sto kilometara. Ipak, to nije problem onima koji odluče kupiti ovakav auto.

ja sam gledao da trosi vise od 30 litara :)

hehe ovo je copy/paste tekst znam i ja da hamer troši preko 30 litara gdje će on uzimati 25 ma bjaži
 
Član
Death_beat je napisao(la):
blago nama :) postajemo ko rusija, bogati se sve vise izdvajaju dok ostali nemaju sta da jedu, nema sredine...

nema tog covjeka u BiH koji nema nista, to je bar moje misljenje. A daj ba kad vidis na cesti samo, svaki cigo vozi auto, pusi 2 kutije cigara dnevno, placa stanarinu, jede i pije, vozi auto i zali se da NEMA.
sorry za OT
 
gaga je napisao(la):
nema tog covjeka u BiH koji nema nista, to je bar moje misljenje. A daj ba kad vidis na cesti samo, svaki cigo vozi auto, pusi 2 kutije cigara dnevno, placa stanarinu, jede i pije, vozi auto i zali se da NEMA.
sorry za OT

pazi situacije: idem prema mercatoru moram sici sa trotoara jer je na njemu parkiran range rover, podignem glavu ono na drugoj strani audi RS4, prodjem to i na parkingu ispred mercatora izmedju ostalih auta ugledam porshe cayenne, x5 novi, novi ML AMG, dvije Q7-ice, M5 i jos neka "manja" auta da ne nabrajam... a oko njih, auta stara po 15 godina..
ne kazem ja da je tako drasticna razlika, ali jbg gledas na tvu kako se ljudi zale na posljupljenja, 300KM dobijaju penzije i invalidnine itd a na drugoj strani gledas ovaka auta :icon_confused:

sorry na povelikom offtopicu :)
 
Član
hummer za mene bzze auto bio je jedan u gradu ali je prodao lik
a dolazio je i neki s 26icama a vozi ga neki napoleon (1.60cm)


to je ono kako kazu (small dick komplex)
 
Član
Death_beat je napisao(la):
gaga je napisao(la):
nema tog covjeka u BiH koji nema nista, to je bar moje misljenje. A daj ba kad vidis na cesti samo, svaki cigo vozi auto, pusi 2 kutije cigara dnevno, placa stanarinu, jede i pije, vozi auto i zali se da NEMA.
sorry za OT

pazi situacije: idem prema mercatoru moram sici sa trotoara jer je na njemu parkiran range rover, podignem glavu ono na drugoj strani audi RS4, prodjem to i na parkingu ispred mercatora izmedju ostalih auta ugledam porshe cayenne, x5 novi, novi ML AMG, dvije Q7-ice, M5 i jos neka "manja" auta da ne nabrajam... a oko njih, auta stara po 15 godina..
ne kazem ja da je tako drasticna razlika, ali jbg gledas na tvu kako se ljudi zale na posljupljenja, 300KM dobijaju penzije i invalidnine itd a na drugoj strani gledas ovaka auta :icon_confused:

sorry na povelikom offtopicu :)
tako je to u životu, svugdje imaš gladne, siromašne, beskučnike, ljude koji jedva sastavljaju kraj s krajem. kamo sreće da svi imamo para, da svi kupujemo auta koja nam se sviđaju, a ne ona koja su najjeftinija i koja najmanje troše. meni je iskreno iznenađenje da ima tih 60 registrovanih hummera, nekako imam osjećaj da u državi nema uopšte 60 ljudi koji sebi mogu priuštit takav luksuz. a da ne govorimo koliko ima cayena, x5, q7, amg, m3, sl-ova, s3, rs4, s8... mada, iskreno ne znam u koji bi stalež stavio i one koji uzimaju nove a4, silne rav4, tiguane, a6, itd.... nije to baš za sredine
 
Član
Nisam toliki debil da dam za ovakvo auto 80.000 eura! Vrlo dobro bi znao za mene puno kvalitetnije uloziti ove novce! Mislim kad bi davao ovolike pare za auto! :)
 
Član
To voze oni s malim q....m!
Pored G klase ili Defendera taj grob kupovati, nema smisla.
...i to je turbo folk.
 
Član
American flavor...kao 3-4 auto ( pored SL-a, Porschea GT3 i Maserattia ) dobro dodje za vikend piknik hehe :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top