Hrdja na rubovima

Hrdja na rubovima

Član
Zdravo drustvo

Na mom accentu je pocela izbijati korozija na zadnjim rubovima i sad me zanima posto li je to kod nas da se uradi ali kvalitetno... i na koji nacin

sorry ako sam pogrijesio mjesto mog pitanja:icon_redface:
 
Član
50-tak KM ako nije struhlo,sa farbanjem:icon_smile: +- 10KM,zavisno od cijene boje, i slicno
zavisno kolika se povrsina mora farbat,moze bit i skuplje...zavisno opet od lakirera
 
Član
Da ne otvaram drugu temu, moze li neka preporuka za dobrog lakirera u Sarajevu? Imam neke ogrebotine po autu, i malo rdje na rubu iza prednjih tockova...pa bih da to rijesim.
 
Član
ako imas rupa po blatobranima, najbolje ti je da rupe zacepis pur pjenom, pa preko zagitujes ;) provjeren metod, isproban na mnogim autima sirom Bosne :icon_biggrin:



:lol: :lol: :lol:
 
Član
Ne znam na koji dio mislis da mozda imam rupe. Nemam rupe uopste, vec iza prednjih tockova, na uglovima je spala farba i na pojavilo se malo rdje. Evo na koje mjesto mislim.

 
Član
To na Stilu nije ništa jer se radi o površinskoj koroziji , samo dobro očisti (brusilicom sa čeličnom četkom) uradi pripremu (kit , šprickit) a onda bi valjalo na taj dio nanijeti zaštitu (zbog elastičnosti prilikom udara kamenja) i onda to prelakirati.


A za Accenta je već malo ozbiljnija stvar i jedino trajno riješenje su novi rubovi i nakon toga iznutra dobro zaštiti , jer sve ostalo je krpanje i traje max. godinu dana.
Imao sam Accenta , i znam o čemu je riječ.
 
Član
ok hvala na savjetu . jer vidim po gradu da im je to mana zadnje obrve totalno su otisle



djordjep je napisao(la):
To na Stilu nije ništa jer se radi o površinskoj koroziji , samo dobro očisti (brusilicom sa čeličnom četkom) uradi pripremu (kit , šprickit) a onda bi valjalo na taj dio nanijeti zaštitu (zbog elastičnosti prilikom udara kamenja) i onda to prelakirati.


A za Accenta je već malo ozbiljnija stvar i jedino trajno riješenje su novi rubovi i nakon toga iznutra dobro zaštiti , jer sve ostalo je krpanje i traje max. godinu dana.
Imao sam Accenta , i znam o čemu je riječ.
 
Top