Hot hatch ili coupe za 2500-3000e

Hot hatch ili coupe za 2500-3000e

Član
Uskoro abd cu kupovati auto pa bih uzeo nesto sto ce zadovoljiti moje potrebe, i da ga ne menjam duze vreme. Auto mora biti brz (oko 16s na 402), koliko toliko jeftino odrzavanje, sto vise pouzdan. Koje su preporuke iz vaseg iskustva?
 
Član
Ti moras znati sta trazis, koji su ti prioriteti, brzina na pravcu, krivine, itd... :icon_biggrin:

Za te pare ja bi sebi uzeo Peugeot 306 GTI, kazu jedan od najboljih hothatcheva, kompletan auto u svakom pogledu.

Mozes potraziti i Golf 3 GTi 16V, jeftiniji za odrzavanje, iako ne tako dobar kao Peugeot u voznji.
 
Član
Tako i ja razmisljam Boki, samo 306 ni jedan na oglasima nema gti...Trojka je najrealnija, ima neki 205 Mi sto mi se mnogo svidja, a on ne bi bio mnogo skup. Najvaznije mi je da nisu bas papreni delovi i da je pouzdan.
 
Član
205 je prestar, nemoj to. Bolje ganjaj Saxa VTS ili Peugeota 106 GTI onda, jednake ako ne i bolje performanse, ali mnogo noviji pa time i pouzdaniji auto. Ima malo mirniji straznji kraj Saxo-106, ali i to se da rijesiti ako bas zelis ogroman liftoff oversteer koji daje 205-ica :D Jeftini su za odrzavanje i malo trose, ali to u slucaju da nadjes ok primjerak. Nadjes li los, neces ga moci napopravljati. Ne znam kakva je kod vas situacija, ja bi gledao i Civica VTI, od 93 i noviji modeli.
 
Član
Slicna je kao i kod vas, cene i to sve je slicno... A ova 205 nije gti nego MI od 160 ks, sredjen u fullu svaki dan ga vidjam, jedino sto je mator to si u pravu, ali mogu misliti kako je brz. Ma polako ima vremena, eto voleo bih samo da cujem pozitivna i negativna iskustva oko nekih modela...
 
Član
Pricao mi je Noske pojedinosti o golfu, ja bi ono opravio kako god, nije ono znacajna steta uopste....
 
Član
Sredicemo ga ali cemo prodati posle, znas ono nikad necu biti i zadovoljan, a i da nadjem delove da bude isti kao sto je bio je malo teze...Da ne pricam o mehanici tj o kosu koji mora profi da se uradi. Prezalio sam ga jbg, jes bio dobar ali sta je tu je...
 
Ma druze,ganjaj Golfa 3 16V ABF. . Auto solidno ide,nije nesto veliki,imas djelova dosta,da se fino srediti ;) Ili sto ti rekose Civica VTI :icon_biggrin:
 
Član
Zna li neko koliko 205 MI vozi na 402? Ovaj mi je zapao za oko, vidjam ga svakodnevno perfektan je...

http://polovniautomobili.com/oglas1810539/peugeot_205_mi16/
 
Član
Ako ima ove konje koje navodi, taj 205 mora voziti ispod 15,5 na 402 metra.

Al ako mozes ganjaj Hondu kao prioritet, 160ak KS i masina koja se vrti u pm... :D

Doduse i VTS se vrti skoro do 8000 o/min, al drugacije je to kod Honde :icon_biggrin:
 
Član
Ima te konje, to je motor iz 405 MI-16 ubacen u 205 gti... A sto se honde tice, evo gledam nema ni jedna vti na oglasima :/
 
Član
Možda ovako nešto http://polovniautomobili.com/oglas1693080/opel_astra_f_gsi/ neuništivi C20XE

ili još bolje ovako nešto , čini se dobar auto i relativno mlad http://polovniautomobili.com/oglas1606986/renault_megane_20_kupe_17205km_nov/#0

jedino što ne može plin u njega...
 
Član
Megane je extra! Ali mi je poskup... Astra mi ne izgleda nesto, a za motor:cool: Pojavice se nesto valjda dok skupim pare, sad na oglasima nema nista zanimljivo.
 
Član
samo ti ganjaj japanca i neces pogrijesiti ele eventualno saxo vts(koji dobro ustiman 15sek ide na 402)vjeruj vozio sam takvog :D
 
Top